היי..

nuli26

New member
היי..

שלום לכולם, שבוע טוב
הבטחתי לעדכן.. למי שזוכר שאלתי אתכם בנושא הקלאב פוט לפני שלושה חודשים, כשהייתי בשבוע 32, הריון תאומים..
אז ברוך ה' ילדתי וכולנו בריאים, לבן שלי יש קלאב פוט (אחד מהתאומים) ברגל אחת (קל) וברגל השניה הרופאים חלוקים האם זה קלאב פוט 'רגיל' או 'תנוחתי' עקב הצפיפות שהייתה ברחם.
אנחנו מטופלים בתה"ש, אצל ד"ר שינדלר. מכירים? המלצות או דיס המלצות? לא התחברתי לאופי שלו, אבל מבחינה מקצועית חשבנו שהוא טוב.. מה דעתכם?
עוד שבוע יש לקטנצ'יק ניתוח בגיד אכילס. אשמח לשמוע עד כמה זה נורא, כי אני מאוד מאוד חוששת. ההרדמה מקומית, וכיוון והבן שלי תמיד צרח 3/4 שעה בזמן שעשו את הגבס אני חוששת שהוא פשוט יצרח שעה שלמה בזמן הניתוח ובזמן ההתגבסות, ואני אעמוד בחוץ ואשמע אותו צורח :(
עברתי על הטיפים לניתוח.. אם יש עוד אשמח לדעת..
והאם הוא יכנס לי בעגלה אח"כ עם הנעליים?
יש לי עוד המון שאלות...
אשמח לעזרה מהמנוסים!
המון בריאות לכולנו, ותודה

olga6177

New member
תגובה

שלום לך ומזל טוב!!!!!
גם לבן שלי יש קלאבפוט ברגל ימין בהרופאים התלבטו לגבי שמאל כמו אצליך ובסוף זה לא קלאבפוט. עשינו מתיחות למשך כמה חודשים בכל החתלה וזה הסתדר.
גם הבן שלי תמיד צרח בזמן הגבס ושעה לאחר מכן.
לגבי הניתוח - הניתוח הוא חצי שעה. לבני עשוה בהרדמה כללית (נותח באסף הרופא).
יוצאים מהניתוח כבר עם גבס לחדר התאוששות . חוברנו לחמצן על מנת לעזור לו לחזור לנשום כמו שצריך- כך לפי הפרוטוקול כי התינוק מאוד קטן .
מה שהכי קשה בניתוח - זה הצום של 6 שעות לפני כן!!!!! בן שלי צרך 5 שעות ברצף עד שלא הרדימו אותו.
וכמו שאת יודעת בבית חולים קובעים ניתוח ב7 בבוקר ורק ב9 הכניסו אותו. כך שבפועל הצום היה משעה 1 בלילה ועד 9 בבוקר - הזוי!!!!!!
לאחר הניתוח גל כן בכה עקב כאבים . נותנים משכחי כאבי - לא עזר לנו במיוחד
היו לנו גם הקאות לאחר הרדמה.
בסה"כ לא נעים - אבל עוברים את זה . אין ברירה. רוצים להיות יפים לא?
אם תרצי עד פרטים - שלחתי לך טלפון שלי בפרטי שלך

melabess

New member
תגובה

היי,
&nbsp
אין לי הרבה מה להוסיף בקשר לניתוח חוץ מזה שאצלנו הניתוח היה בהרדמה מלאה. אני בכנות לא יודע מה עדיף, לראות את הילד מטושטש מחומר ההרדמה כשהוא מתחיל להתעורר זה לא היה מחזה נעים בלשון המעטה. פעם ראשונה ששמחתי שהוא התחיל לבכות. בקשר לרופא, אני לא מכיר את הרופא שהזכרת, אבל ככלל אני מאוד בעד חוות דעת שניה. בעיני חשובה הגישה של הרופא לילד ולהורים לא פחות מהמקצועיות. תוסיפי את המחלוקת שיש להם בקשר לרגל השנייה וזה נשמע לי כמו משהו שמאוד יעזור.
&nbsp
בקשר לעגלה, תלוי בעגלה ובילד. ישנם עגלות צרות מדי שהילד לא יוכל להיכנס, מצד שני לנו האמבטיה של עגלה היתה רחבה מספיק, אבל הבן שלנו לא היה מוכן להיות שם. אבל אלה כבר צרות קטנות... :)
&nbsp
בהצלחה,
שחר

בוקר טוב

אנחנו עשינו את הניתוח באיכילוב בהרדמה חלקית
לא זוכרת את ההוראות של לפני מבחינת אוכל אבל כן זוכרת שזה היה מהיר יחסית מהרגע שהיא נכנסה פנימה עד שיצאה.וכן היא צרחה את כל הזמן בפנים בדיוק כמו שהיא צרחה בגיבוסים...
אבל חוץ מהצוות שעוסק בניתוחון הכניסו אצלינו עוד אחות שתהיה אחראית ללטף ולהרגיע אותה ולדעתי זה הרגיע אותי יותר
מיד בסיום הניתוחון היא יצאה אלינו ולא היה צורך בהתאוששות כי זה בהרדמה חלקית אלא רק להישאר למספר שעות בקרבת מקום (הלכנו לאכול וכאלה...) ואז שוחררנו הביתה.
אין ספק שהחלק הקשה היה לעמוד מחוץ לדלת
אבל זה עבר והיה בסדר וכולנו בסדר ללא טראומה מיוחדת...

לגבי העגלה, אנחנו עברנו די מהר אחרי הנעליים לעגלת טיולון.
בהצלחה

SaraVSh

New member
תשובה

מזל טוב - זה קודם כול!
אנחנו עשינו ניתוח בארדמה מקומית - רק בעקבים.
לפי מה שקראתי - עדיף לעשות בארדמה מקומית.
גם עשינו באיכילוב והכי קשה היה לעמוד בחוץ בזמן הניתוח...
נראה לי שהיא בכתה לא בגלל הכאבים אלא בגלל אנשים זרים שהחזיקו אותה...
כשניכנסתי פנימה הילדה שלי מיד נרגאה, רק שמע קול של אמא...
הניתוח לא דרש שום הכנה.
מיד אחרי ניתוח נתנו לה אקמול ואמרו לי לתת לה עוד פעמיים בבית.
נתתי רק פעם אחת כי ילדה בכלל לא בכתה ולא היתה כאובה.
בהצלחה!!!
ועל תדאגי - ילדים יותר חזקים ממה שהם נראים!!!

nuli26

New member
תודה רבה לכולם על התגובות

החלטתי ללכת לחוות דעת שניה לפני הניתוח וניראה איך מתקדמים משם...
גם אצלינו הניתוח הוא בעקבים.. מקווה שנעבור זאת בקלות.
ממש תודה על השיתוף, התמיכה והעצות. מעריכה זאת מאוד...

למעלה