היכולת להשתנות – סוד ההישרדות בעסקים

מיתון?

השאלה מצוינת ומחייבת מחשבה ובדיקה,כשבוחנים מה הסיבה יש מספר אפשרויות .תימחור לא נכון ,ירידה במכירות,אובדן לקוחות מרכזיים,שינוי מגמות בשוק ,
ועוד ועוד.
קשה לתת מרחוק תשובה אבל מה שחשוב שהבחנת ואתה מבין שיש בעיה זה חצי הדרך לפיתרון.
העזר בבעלי מיקצוע שיסייעו לך באיבחון ובמה עושים.
בהצלחה.

מיתון?

ואם יש מיתון בשוק אתה יכול להרשות לעצמך להפסיד כסף?
האם זו סיבה להרים ידיים?.
עסק במיוחד קטן חייב כל הזמן לבחון את עצמו את הסביבה העיסקית בה פועל ולראות אם משהוא זז.
אני משנת 87 בנושא היעוץ ורק ארכיאולוג יכול להסתכל אחורה ולהגיד מתי היה מיתון,כל המומחים בשקל שאומרים שיש מיתון
לא מבינים כי לפי נתוני הלישכה המרכזית יש צמיחה ,מצד שני יש ירידה בקניות מזון אז מה זה אומר שהפסיקו לאכול?
ואיך ניתן להסביר את שוק הרכב שמשנה לשנה גדלות המכירות,רכב זו הקניה השניה הכי יקרה אחרי דירה.
ולכן מה שמעניין זה העסק שלך ולא השוק , תהיה עירני וזהיר ואל תגיע למצב שבו בתזרים תיראה שבעוד חודשיים לא יהיה לך לשלם שכר דירה כי זה יהיה מאוחר מידי.
בהצלחה

היכולת להשתנות – סוד ההישרדות בעסקים

פתחנו עסק. אפילו התחלנו להרוויח. העסק קיים כבר כמה שנים. אפשר לשבת על זרי הדפנה ופתאום... ירידה במכירות - ירידה מתמשכת ולא נקודתית.
הבעיה המרכזית בעסקים קיימים ותיקים ואפילו מצליחים היא היכולת לזהות שינויים בשוק ואם כבר זיהינו אז להיערך לשינויים.
חברות גדולות כגון קודאק, פולרואיד, בלוק באסטר ועוד לא הפנימו את השינוי ונעלמו. המכולת השכונתית, מכונות הפיתוח תוך שעה, חנות הצעצועים השכונתית גם הן לא יכלו לעבור את השינוי ונעלמו מהרחוב.

לאחרונה פנה אלי לייעוץ אחד מיבואני ציוד הצילום. בעבר היו לו 950 נקודות מכירה וכיום פחות מ- 200. במשך השנים עבדה החברה על ההון העצמי שנשחק עד שהגיע למצב שהבנק לא נותן לה אשראי, ולמה?
החברה הינה יבואנית וזכיינית של מספר חברות גדולות בתחום. במקום להבין שאת המצלמה מחליף האייפון היא התעקשה להמשיך למכור מצלמות עם רווחיות נמוכה ביותר.
כשבחנתי את קטלוג המוצרים של החברות אותן היא מייצגת, התגלו מוצרים רבים מהתחום הסלולארי שאליהן לא נכנסה כמו גם מוצרים אחרים.
לצורך התהליך זימנו חמש חנויות גדולות שעובדות עם היבואן. הצגנו להן את המוצרים ושאלנו אותן לדעתן. לפתע גילינו כי החנויות מעוניינות במוצרים שונים שלא היו בליבת העסקים של היבואן. לדוגמא: מדפסות צבעוניות, מסכי מגע, מכונת צילום אישית, סורק אישי ועוד ועוד.
יתרה מכך החנויות היו מוכנות להתחייב להזמנות ויצאנו לדרך.
בשלב ראשון הצלחנו להאט את הירידה במכירות עד אפילו לאיזון.
השלב השני הינו גידול במכירות.

לסיכום
1. קיימים סוגי עסקים שאין ברירה וחייבים לסגור אותם.
2. בחלק מהעסקים השינוי מחייב שינוי כואב ולא ידידותי לעובדים ולמנהלים.
3. העולם העסקי משתנה במהירות. מי שלא נמצא באינטרנט ובמדיה נמצא בבעיה.

אל תירדמו. היו ערניים!!
תובילו את השינויים מתוך מחשבה תחילה ולא מתוך היגררות שנכפית עליכם.

בהצלחה!

לפעמים צריך לדעת לחתוך

זה המקום בו אנשים מתחילים להסתבך בהלוואות ובהלוואות...
יש גם פתרון אמצע, כמו שאני עושה עכשיו: לעבור את התקופה הקשה בתור שכיר - לא לסגור, רק את המינוס, ולהמשיך במקביל...
יכולתי לכתוב את כל הסיפור אבל זה ארוך קצת...

מיתון!?

היופי שכל אחד יכול לעשות מה שבא לו.
אבל מי שמתחיל כבר כעצמאי הדרך חזרה לחצי שכיר חצי עצמאי יכול להיות שמתאימה לך אבל היא לא נכונה עיסקית.
ולמה?
עצמאי זו דרך חיים ומחויבות .לצערינו רוב העסקים חווים בין מרצון ובין בששון תקופות קשות יותר ותקופות רווחה
ראו מה עשתה המלחמה האחרונה לעסקים כאשר כ4500 מהם ניסגרו ואלפים אחרים עדיין מקרטעים.
יש עצמאים שמתעקשים לשרוד כי אין להם אלטרנטיבה ולכן כלעסק כולל העסק שלי נעזר ביעוץ רלוונטי של מישהוא עם ניסיון שבא מזווית שונה ווקרה
ועוזר לבעל העסק לנתח את המצב.
היעוץ יכול להיות בנקאי פיננסי או שיווקי או אינטרנט או כל סוג שיש .ומחייב את בעל העסק למחויבות הן מבחינת הזמן והן מבחינת התהליך.
ונניח שאתה בחצי משרה .האם זה הגיוני להגיד ללקוח שאני אתפנה אליך מחרתיים כי היום או מחר אני עובד כשכיר....
כמובן שאין תשובה חד משמעית למרות שניסיתי לצייר כזו,כל אחד עם התובנות שלו.
בהצלחה

סיפור מדהים. אמיתי או סוג של משל?

אני חייב רק להגיד שאני גם שכיר וגם עצמאי אבל זו חברה פיננסית קטנה כך שאין לי לקוחות.
לכן אני לא דוגמה, אבל הסיפור שלך מאוד מעניין.

למעלה