היכן אוכל לשמוע את השפה הכורדית/ארמית?

udit999

New member
היכן אוכל לשמוע את השפה הכורדית/ארמית?

קודם כל תודה רבה עמנואלה וזיוון על תשובתכן המהירה. נכנסתי לאתר שלך עמנואלה ואכן ראיתי המון מידע שלא נתקלתי בו קודם. ויש לי עוד שאלה, סקרנותי התעוררה ורציתי לדעת האם יש אתר או מקום שבו אוכל לשמוע את השפה? אולי שירים בשפה? לשמוע שיחה בין אנשים? ומה ההבדל בין זאכו לאורמניה? תודה רבה יהודית

../images/Emo198.gifערב טוב יהודית - בבקשה לחצי על FLIX

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥
|דבש||תפוח||דבש||תפוח||דבש||תפוח||דבש||תפוח||דבש||תפוח||דבש||תפוח||דבש||תפוח||דבש||תפוח||דבש||תפוח||דבש||תפוח||דבש||תפוח| ☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼ נכון לעשיו אין לנו הקלטות בשפה כורדית ארמית הכל תלוי בהתפתחות הפורום ויוזמה של חברים פה בפורום נשתדל לצאת לצלם ולהקליט הכל על יהדות כורדיסטאן יש לי הקלטה של אישה כורדייה שמסבירה את תהליך אפיית לחם כורדי - הווידאו בשפה כורדית ארמית אני נהנת כל פעם מחדש לשמוע את הגברת הכורדייה מדברת בשפה הכורדית - מעלה לי זכרונות רבים שירים בשפה הכורדית שמדוברת בארץ יש המון ואני יעלה לכאן ערב טוב וגלישה מהנה בפורום בברכה עמנואלה ברזאני

udit999

New member
תודה! תודה!

זה מקסים. לא הצלחתי להבין את הכל, אבל הבנתי מילים רבות ובהחלט הבנתי על מה היא מדברת. אולי אוכל לבקש מאמא שלי לדבר מעט וכשתהיה לי הקלטה אוכל לשלוח אליך ותעלי זאת לאתר. האם יש לך עוד הקלטות כגון שמע או וידאו כאלו? תודה יהודית

../images/Emo198.gifיש לי עוד כמה

נכון שמרגש ההקלטה - כשאני שומעת אני מקבלת צמרמורות גם אני מצליחה להבין פה ושם מילים,ההקלטה מאוד ישנה אתמול נסיתי להעלות לפליקס עוד קובץ בנושא הפעם הקלטה של כורדי ישראלי , משהו השתבש אני אנסה כבר עכשיו להעלות את הקובץ שוב אני עושה את זה בכייף עבורך ועבור כול הפורום ההקלטות הם של כורדים מישראל !!

../images/Emo198.gifהדסה ישורון - ירושלים של זהב - ארמית

۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩ ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥
☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼ ۝♰۝♰۝♰۝♰۝♰۝♰۝۝♰۝♰۝♰۝♰۝♰۝♰۝۝♰۝♰۝♰۝♰۝ הדסה ישורון - ירושלים של זהב שרה בשפה כורדית ארמית

../images/Emo198.gifHadassa Yesurun - Daniel Azri

۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩ ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥
☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼ ۝♰۝♰۝♰۝♰۝♰۝♰۝۝♰۝♰۝♰۝♰۝♰۝♰۝۝♰۝♰۝♰۝♰۝
הדסה ישורון ודניאל עזרי בשיר כורדי מסורתי

../images/Emo198.gifHadasa Yesurun -aramic kurd

☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼ ۝♰۝♰۝♰۝♰۝♰۝♰۝۝♰۝♰۝♰۝♰۝♰۝♰۝۝♰۝♰۝♰۝♰۝ זמרת ילידת הארץ ודוברת השפה הארמית . זוהי תרומה חשובה לשימור השפה והפולקלור של עדת הנשדידאן והכורדית.

hemiitz

New member
udit999 יש כמה ניבים של כורדית אז צריך

להחליט אזה ניב את מעוניינת אם כרמנג'ית אז יש לי תוכנה שמלמדת לדבר לקרוא וליכתוב השאלה אם את יודעת את הכתב של הטורקים כי זה אותו כתב רק שהמילים הם כורדית שירים יש לך את התחנה שלי שם תוכלי לשמוע ואני מצרף לך עוד קישור גם שם זה כורדית מקורית

../images/Emo198.gifלי המידע שקראתי באינטרנט יש בכורדיסטאן

☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼ בכורדיסטאן פזורים שמונים שבטים ולכל שבט יש את הניב צליל השונה מהאחר השפה שרוב הכורדים מדברים זאת השפה הכורמנג'י ביוטוב אפשר מצא מוזיקה כורדית ולגלות שיש הבדלים בניבים / כשהתחלתי להתעניין על תרבות כורדיסטאן גיליתי המון רבדים שלא הכרתי עד אז בניהם את השפות הכורדיות השונות / אפשר גם להבחין בסגנון לבוש הבגדים המסורתתים הרבים - סביר להניח שלפי סגנון בגד המסורתי יהיה הבדל בין הניבים בשפה הכורדית במושבים כורדים אפשר היה להכיר מקרוב את השוני בין תרבויות הכורדיות ואני זוכרת בילדות שהנשים היו מתלבשות שונה זאת מזה בבגד המסורתי כול אחת ע"פ מקום המצאה סבתא שלי תמיד הייתה מסבירה לי שאלה כורדים כאלה ואלה כאלה / היו לי הרבה בלבלות אז בכל הנושא הזה שורה תחתונה והכי חשובה רוב הכורדים מדברים את השפה הכורמג'י

hemiitz

New member
את צודקת לפי הלבוש ידעו, וגם היום

יודעים, לאזה שבט האנשים משתייכים, וגם אזה שפה הם דוברים(ניב) למשל:כפייה אדומה,זה הבראזנים היו ועודם חובשים על הראש, כיום יש שתי שפות שולטות בכורדיסטן והם למעשה העיקריות, הסורנית,והכרמנג'ית, אני יודע שאחד מהאנשים שם סידר את שתיי השפות האלה שיהיו עקריות וכולם ידברו,יכתבו,כדי שלא יהיה בילבול לאנשים, וגם שזה ישרת אותם לעתיד לבוא מדינה עם תרבות שפה וכו" לכן אותו אדם סידר את השפות האלה באוניברסיטה בגרמניה ע"י ובשליחות השילטון הכורדי ועכשיו זה המצב שם. הכול הולך לפי הצרכים של מדינה בדרך שימו לב!!!!!!!

../images/Emo198.gifהדסה ישורון האתר הרשמי + שיר חדש

☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼ ۝♰۝♰۝♰۝♰۝♰۝♰۝۝♰۝♰۝♰۝♰۝♰۝♰۝۝♰۝♰۝♰۝♰۝

udit999

New member
אני לא מצליחה להבין אף מילה מהשירים של הדסה

לסרטון עם האישה האופה לחם בהחלט התחברתי והצלחתי להבין, אבל את השירים של הדסה ישורון אני לא מצליחה להבין, כאילו זו שפה אחרת לחלוטין מהשפה המדוברת.

NONANON

New member
../images/Emo198.gifהדסה ישורון שרה בניב כורדית ארמית

נאשדידן,דרך היוטוב שולחים לי בקשות לשלוח להם שירים של הדסה ישורון אני מקווה שדרך הקשרים שמתפתחים לנו עם הכורדים בכורדיסטאן,כורדיסטאן עוד תזמין זמרים כורדים מישראל ותארח אותם להופעות,תכנסו ליוטוב ותגלו איזו אהדה והערצה יש לכורדים מהעולם לכול סגנונות המוזיקה כורדישראלית .....

../images/Emo198.gifמאמר ראשי: שפות כורדית / מתורגם

מאמר ראשי: שפות כורדית "כורדי" אינו יציב ישות לשונית תקנית עם מעמד רשמי של מדינה או שפה. כורדית היא רצף של דיאלקטים קרובים כי הם דיברו באזור גיאוגרפי גדול פורש כמה מדינות לאום, בחלק מהמדינות האלה להרכיב אחד, או כמה, substandards אזוריים (למשל, Kurmanji בטורקיה; Sorani בצפון עיראק). [ המונח היום בשפה הכורדית (כורדית: Kurdî או کوردی) הוא מונח המשמש עבור שפות איראניות כמה דוברים כורדים. זה מרוכזים בעיקר באזורים של איראן, עיראק, סוריה וטורקיה. [ השפה הכורדית שייכת בצפון-sub-המערבי קבוצה של שפות איראניות, אשר בתורו שייך ההודו סניף האיראני של הודו משפחתי האירופי. השפה Hurrian ישנים של האנשים המאכלסים את האזורים הכורדים הוחלף Indo-European סביב 850 לפנה"ס, עם בואם של Medes איראן למערב. רוב הכורדים הם דו לשוניים או polylingual, דוברי השפות של העמים הסובבים כגון ערבית, טורקית פרסית כשפה שנייה. יהדות כורדיסטן כורדית וחלקם נוצרים (לא לבלבל עם האשורים האתני של כורדיסטן) בדרך כלל מדברים ארמית (למשל: Lishana Deni) כשפה ראשונה. ארמית היא שפה שמית הקשורות עברית וערבית ולא כורדים. על פי האנציקלופדיה בריטניקה, השפה הכורדית יש לשתי קבוצות עיקריות: הקבוצה Kurmanji ניב. הקבוצה Sorani ניב. ולא משנה כמה ניבים: Kermanshahi / Feyli לשון זכר השפה Gorani שפת יידיש אף על פי מקורות המקצועית לשקול זאזא-Gorani [19] [20] להיות שפות נפרדות לשתף מספר גדול של מילים עם הכורדי, המונח כורדי הכללי יש, בכל זאת, מבחינה היסטורית, נעשה שימוש על מנת לציין גם קבוצות אלה. בהתייחסו את ההבדלים בין הדיאלקטים "" של הכורדים, Kreyenbroek מבהירה כי במובנים מסוימים, Kurmanji ו Sorani הן שונות זו מזו כמו אנגלית, גרמנית, נותן דוגמה כי יש Kurmanji מגדר דקדוקי במקרה ו-סופים, אבל לא Sorani ואז ניתן לצפות כי בהתייחסו Sorani ו Kurmanji כמו "ניבים" בשפה אחת נתמך רק על ידי "מוצא משותף שלהם ... ואת העובדה הזאת משקפת את השימוש תחושה של זהות אתנית האחדות של הכורדים."

../images/Emo198.gifהשפה הכורדית (كوردی, Kurdî ויקפדיה

השפה הכורדית (كوردی, Kurdî) הנה שפתם של הכורדים, ובעיקר המוסלמים שבהם (אין לבלבל עם הארמית החדשה, המכונה לעיתים בפי דובריה בישראל "כורדית" או "כורדית-יהודית", ומדוברת בפי יהודי ונוצרי כורדיסטן ויוצאי כורדיסטן בישראל). הכורדית מדוברת באזור כורדיסטן שבצפון איראן, צפון עיראק ומזרח טורקיה. השפה הכורדית נחלקת לשני דיאלקטים עיקריים הכורמנג'י והסוראני. אין הבנה הדדית בין הדיאלקטים הללו. יש הטוענים כי על מנת לדייק יש לדבר על "לשונות כורדיות". הכורדית היא לשון איראנית צפון מערבית. ארמית חדשה צפון-מזרחית ארמית חדשה צפון-מזרחית (או בלעז North Eastern Neo-Aramaic, בקיצור NENA) הוא המונח האקדמי המשמש לתיאור קבוצת ניבים של ארמית חדשה, אשר דוברו באזור כורדיסטן ואזרביג'אן האיראנית במדינות עיראק, איראן וטורקיה. על פי רוב, בכל ישוב דובר ניב אחר, בין הניבים היהודים נהוג להבחין בין ארבע קבוצות עיקריות[1]: הניב של הערים נרווה ועמידייה בצפון-עיראק הניב של זאכו, אשר מכונה גם "לישאנא דידן", או בטעות "כורדית". הניב של ארביל, כרכוכ, ורוונדוז, בדרום-מזרח כורדיסטן העיראקית. הניב של אורמיה, המכונה גם "נאש דידן". על אף שניבים אלו נבדלים זה מזה מבחינות שונות (וכאמור, אינם ניתנים להבנה הדדית), יש להם קווי דמיון רבים, המבחינים אותם מרבדים קדומים יותר של ארמית: בתחום הלקסיקון, בכל הניבים יש שימוש במלים שאולות מהשפות שדוברו באזור על ידי הרוב המוסלמי, כדוגמת כורדית, פרסית, ערבית וטורקית. המשך ניתן למצא בלינקים שהעלתי

Avigail levi1

New member
../images/Emo4.gifבחיים אני לא יבין את ההבדלים שבניבים

כורדים במתכון של סלט מטבוחה

למעלה