היפהופ ג'מייקני?

Nechi Nech

New member
היפהופ ג'מייקני?

לא בדיוק. בתור אחד שגדל על היפהופ ונכנס בשנתיים האחרונות חזק לרגאיי.. מאז ומתמיד חיפשתי שילובים מעניינים של היפהופ ורגאיי.. אז גבירותיי ורבותיי, יש דבר כזה. זהו אומנם היפהופ מג'מייקה אורגינל, אבל זה משהו באיזור :) Born Jamericans - המלצתי על הצמד המעניין הזה לא פעם.. שני אמריקאים ממוצא ג'מייקני (או ג'מייקנים שהיגרו לארה"ב, לא סגור על זה) שמרבית ההצלחה שלהם הייתה באמצע שנות ה90' (תקופה שבה הז'אנר המאוד מיוחד הזה שיגשג בזכות אומנים כמו הפוג'יז שמאז ומתמיד היו ידועים בהשפעות הרגאיי שלהם, מאד ליון זמר הראגא הפסיכופט שארחיב עליו בהמשך, ג'מלסקי הפורטו ריקני ועוד..) הוציאו אלבום שעונה לשם Yardcore (שילוב של Yard ו-Hardcore) שהוא המדריך המושלם לשילוב של הארדקור היפהופ ני יורק סטייל וארלי דאנסהול חריף. Jamalski - עליו בכלל חפרתי הרבה פעמים.. בחור פורטו ריקני מניו יורק, היה בן טיפוחיו של KRS-One הדגול (שהיה תומך נלהב של הז'אנר הלא רשמי הזה). שיחרר אלבום מוטרף ב93' שנקרא Roughneck reality ומתבסס על שירת ראגא קשוחה על מקצבי היפהופ כבדים ומהירים. Mad Lion - לפני ג'מלסקי.. היה בחור נחמד בשם מאד ליון.. ג'מייקני מופרע בראש מניו יורק שגם עבד עם קיי.אר.אס.. הוציא שלושה אלבומים מעולים שזורמים פחות או יותר באותו כיוון.. קבלו קישור ליו טיוב לאחד הלהיטים הגדולים שלו - Take It Easy (הפזמון מסומפל מהטיון הענקי של yami bolo בילדותו על הStalag Riddim האגדי) Sean Kingston - רובכם מכירים אותו מהלהיט "Beutifull Girls" שרץ ללא הפסקה בMTV כיום... מדובר בבחור בן 17 (!!) ממיאמי, ממוצא ג'מייקני.. שנכנס חזק למיינסטרים של ההיפהופ האמריקאי, אבל מביא משהו שונה ומקורי. לבדוק בדחיפות: *את הטיון "colors" שבמקור הוקלט עם דה גיים וריק רוס ולאחרונה יצא רמיקס רגאיי עם קרדינל אופישל ו-וייבז קרטל. *את הרמיקס לשיר "Like This" של מימס (ראפר די עצל שלדעתי פשוט רוכב על גל ההצלחה של מיינסטרים היפהופ עם דאנסהול חדשני) יחד עם שון קינגסטון, מיסטר ווגאס ו-וייבז קרטל. כמובן שיש עוד המון דוגמאות ועוד הרבה לפרט על הנושא, אבל העדפתי לתת משהו מתומצת.. ולסיום, אני משוכנע שחלקכם מכיר את Kardinal Official, ראפר קנדי ממוצא ג'מייקני שעושה חיל בתחום. ולמעשה, הקליפ הבא הוא זה שהביא לי את הרעיון לפתוח שרשור שכזה. חובה לצפות בקליפ ! 'Ol Time Killin Bullet !

Nechi Nech

New member
הלינק לקליפ של קרדינל אופישל - חובה!!!

http://youtube.com/watch?v=xvnc_T4ymVI&mode=related&search=

bigwill

New member
חזקקק!! קליפ טוב ושיר פצצה =]

מזה בסוף? רידים/שיר?

יופי של סיקור חביבי!

ואם נשמעה דעתי על הסיגנון, אז יש דברים שנשמעים לי יותר טוב, ויש שפחות. קרדינל אופישל באמת יחיד סגולה מהבחינה הזו. גם לשאן קינגסטון יש כמה יציאות שמונעות את האפשרות להתעלם ממנו.... לדעתי אפשר להכניס לקטגוריה גם את קאלי באדז, שבאלבום שלו יש נגיעות חזקות מאוד של היפ הופ. מה אתם אומרים? דבר חולף קשה לקרוא לזה, כי כמו שאתם רואים הסיגנון הזה קיים לא מהיום, אבל ההרגשה היא שהיום הוא מצליח לתפוס בהרבה מפעם. שאלה טובה. בכל מקרה - זה בטאגליינס חבר!

xXx Shiraz xXx

New member
האלבום הרשמי והבוטלג של קולי באדז מומלצים

בחום! כל טיון להיט, שירים כמו מיי אבריטינג, מאמאסיטה, טאץ' די סקיי (מדהים!!!!!!!).......................... אין מילים! הבחור תותח על וחבל שהוא מופיע מעפן חח

Nechi Nech

New member
לגבי האלבום של קאלי באדז.

נייס לאללה, אני אהבתי.. יופי של טיונים. ניו רוטס ודאנסהול מרענן ואיכותי. הפנינה של האלבום מבחינתי זה blind to you. ביג טיון, truss mi

למעלה