הי, איפה לומדים לעשות כאלה דברים:

rig2go

New member
עוד שאלה: היתה פעם חנות "סבא ג'פטו" בדיזנגוף,

יש היום משהו כזה בארץ?

שלום rig2go

ברוך הבא לפורום שלנו

מריונטות הן עסק רציני
בוודאי ההפעלה שלהן אם רוצים להשיג תוצאה מקצועית שתמצה את כל יכולות התנועה של הבובה ולא מסתפקים בהקפצה ובטילטול כפי שלצערי הרב יש לא מעט שזוהי דרך עבודתם\הפעלתם.
אני שייך לצד המפעיל ואיני בונה בובות בעצמי, אבל יש לי הרגשה שגם בניית מריונטה קשה ומסובכת יותר מיצירת בובות אחרות
ויתקנו אותי העוסקים בכך.
מתוך מחשבה ואמונה זו ולמרות שמריונטות הן הבובות שתמיד סיקרנו אותי במיוחד והיו אלה שמשכו אותי לעולם הקסום של הבובות ותיאטרון הבובות, לא התעסקתי איתן מעבר להפעלה בביתי ולצורך שעשוע עצמי בלבד

אז איך בכל זאת אפשר ללמוד להכין אותם?
ישנם אנשים כמו מיכאל שלנו (MICׂ), איתי ועוד לא מעטים שהצליחו ללמוד ואף להגיע לתוצאות מצוינות רק ע"י צפייה בסרטוני הדרכה ביו טיוב וברחבי הרשת.
אם את\ה מרגיש\ה שזו דרך שיכולה להתאים גם לך - אז קדימה! תתחיל להתנסות ותלמד בדרך של ניסוי וטעייה
אם יותר מתאים לך ללמוד תוכל לעשות זאת בקבוצה או בשיעורים פרטיים כמו שהציע למשל איתי
(אינני יודע אם הוא עוסק במריונטות ועד כמה שהוא מנוסה ומיומן בהן ואת זה תצטרך לברר מולו)
בובנאית מדהימה שמומחית בסוג זה היא אירנה ליצקי שאגב, רוב הבובות הלא מיובאות מחו"ל שהיו בחנות "ג'פטו" שאותה הזכרת
הן מעשה ידייה.
היא מלמדת קורס במרכז לתיאטרון בובות בחולון יחד עם אופיר צויבל, גילי קוזין-אולמר

פרטים על הקורס שמתקיים אחת לשבוע http://www.puppetcenter.co.il/content.php?id=231
*מתחת לתמונה הברוך הבא לכבודך, צירפתי 2 תמונות.

חנות ג'פטו בדיזינגוף כבר אינה קיימת

יש חנות שנקראת בובימה שם ניתן לקנות בובות ומריונטות שכולן מיובאות מחו"ל
תחת הקטגורייה של בובות תיאטרון ניתן למצוא סוגים שונים http://www.bubima.com/

ועכשיו, נשמח להכיר גם אותך ולשמוע על הקשר שלך לתחום!
מקווה שעזרתי במעט...
שבוע טוב

rig2go

New member
וואו איזו קבלה חמה, תודה!

אין לי רקע בתיאטרון / תיאטרון בובות, אבל זה לא עוזב אותי מילדות, בהתחלה אהבתי לשחק איתן, לאט לאט ניסיתי גם לבנות והיום זה מה שבעיקר מעניין אותי - עיצוב בובות, וגם תפאורה. לא הגשמתי את זה עד עכשיו, בקרוב מתחיל קורס ב"בית 9" של בניית מריונטות עץ סגנון פראג. מקווה בבוא היום לבקר בפראג.

למעלה