הי ! אני מקווה שאני בפורום הנכון

otefaza

New member
הי ! אני מקווה שאני בפורום הנכון

האם ידוע לכם מי זה הכוכב הגדול שזוהר באדום ושעולה בתקופה האחרונה כל ערב מכיוון דרום מזרח ?
האם זהו מאדים?
תודה

תגובה בתחום האסטרונומי צריכה להיות מופנית לאסטרונום למרות...

זאת, תודה לאל שבנוסף למדתי אסטרונומיה\, אז אוכל לנסות לעזור לך
אם כן התשובה היא שהחל מן ה-03.05.16 החל מעבר כוכב מרקורי מול השמש והוא אכן ניצפה ערב ערב למי שמתעניין.
מרקורי ידוע שנצפה שעה לפני השקיעה וחצי שעה לפני הזריחה.
מהמעבר הבא יהיה ב 19/11/2019.
המעבר יראה גם לאחר הזריחה אבל צריך להיזהר ולהצטייד בהגנה מפני השמש.

אניה28

New member
ניסיתי להכניס קישור עם כתבה שמסבירה את התופעה

ב-YNET אבל משום מה משהו משתבש יש הרבה חומר באינטרנט שווה צפיה בהקשר של מאדים שנצפה לאחרונה

וואלה קמתי וראיתי כוכבים עם חום של 40 מעלות בראש ....חה..

קודם זה לא שייך לשאלה של השואל/ת.....אך.......נכון שהיה מעבר של מרקורי (טרנזיט) ב- 09.05 האחרון (2016) אבל זה לא עונה כאן על השאלה הנשאלת ולמי ששאל - איתו הסליחה.
..... זוהרו של מארס הוא הדבר שניצפה. חד וחלק !

כנראה ובתשובתי הקודמת....התייחסתי למשהו 'שעלה' קודם לכן היכן שהוא, כשאני גמור מחום קור חום קור מתחת לשמי הקוסמוס הנטוש (ואולי היחידים הם... הגרינפיס והאמנסטי - הגופים הבאמת דואגים לכדור הכחול שלנו שלנו !)
ברור שמאדים הוא העולה כול ערב מהצד שצויין כאן. ברור, שכך.
בואו ונעשה סדר:
מארס שהיה בפעם האחרונה במצב של מרחק מינימאלי מכדור הארץ ב- 2003 חזר באופן חריג לרגש אותנו גם עכשיו.
מצב מינמלי של התקרבות הכוכב (במקרה זה מארס) נקרא Opposition – מצב שבו הכוכב הכי קרוב לכדור הארץ. 'הניגוד' הגיע לשיאו ב-08.04 והיה במצב הכי קרוב לכדור הארץ במסגרת המחזור האחרון של ההקפה שלו. בעת הניגוד הכוכב זורח דוודא בעת שקיעת השמש ושוקע עם זריחתה, היינו שהוא הופך למאוד בולט מבלי שהשמש תעמם את אורו. לכן אנו צופים בו כמשתהים כאילו גילינו בעצמנו כוכב לכת חדש ...בשמיים. זוכר שב-2003 שאני אשתי ובננו אנדי...רצנו החוצה 'וקרבנו' את מארס...כמובן לאחר שהפעלנו את הזום...במצלמת הוידאו המאוד משוכללת והתרגשנו- ביחד עם רבים משוחרי תופעות הטבע והאירועים הנדירים והחריגים בשמי- החלד.
טוב גם לי זה יכול לקרות. אני זוכר שאך לפני כחודש ימים ובאיטליה, נשאלתי על ידי אמן יהודי...לגבי התופעה...והסברתי לו לגבי 'הניגוד' הנ"ל...והנה אני כאן...אני פתאום, לא קורא טוב... את השאלה.

טוב שיהיה לכולנו ...ערב טוב.

otefaza

New member

למעלה