הי חן

shaxuca

New member
הי חן

האם צמצום של אחוזי שומן לבחורה שאחוזי השומן שלה יחסית נורמלים (21 לערך), הוא תהליך ארוך יותר מירידה של חצי קילו בשבוע? אם הגוף הגיע לנקודת הבלאנס שלו במשקל, הוא יתקשה יותר לשרוף שומן? אני בחורה יחסית שרירית, ואף רואים אותם מבצבצים מחלקים שונים בגוף, אך עדיין מתקשה לצמצם שומן.

חן M

New member
היי שירי../images/Emo3.gif

מתוקה 21 אחוז שומן לגילך[ולא רק] זו ממש תוצאה מעולה.... את אף טוענת שאת יחסית שרירית... למה לך לצמצם עוד באחוזי השומן?

shaxuca

New member
כי אני

רוצה להוריד סה"כ 2-3 קילו שומן ומתקשה בזה מאודדד! בחלק העליון של הגוף אני רואה שרירים, אבל מבנה גופי כזה שהאגן רחב, וכן יש שומן. אולי אני טועה באחוזי השומן שלי? הבדיקה נעשתה בטניטה.

חן M

New member
...

סליחה על הבורות אבל לא הבנתי מה זה טניטה? את מתכוונת למד אחוזי שומן סטנדרטי שמצוי בחדרי הכושר? שמעי כמה כללים בסיסיים: המשפט של להוריד 2-3 קילו שומן לא ממש מדוייק כי ביחד עם השומן מן הסתם הגוף שורף פחמימות וחלבונים.... יכול להיות שאת טועה באחוזי שומן... בכל מקרה 21 אחוז שומן לגילך זה באמת תוצאה מעולה ואין צורך לרדת מתחת לאחוז זה... אם מבנה האגן אנטומית רחב כך צריך להיות ברור לך שאין לך מאיפה להוריד ומן הסתם אצל נשים האגן רחב יותר... הגוף לא בוחר מהיכן להוריד ספציפית את השומן והוא לא בורר זאת כלומר אם את מבצעת תרגילךים לירכיים הם לא יהפכו את השומן לשריר כי אין דבר כזה... מה שכן את בהחלט יכולה לבצע פעילות אירובית ותזונה מתאימה לשמור על אורח חיים בריא ולנסות לשמר את הקיים... ולדעתי אם הנתונים שציינת נכונים אז הקיים במצב מעולה:)

shaxuca

New member
אכן

חשבתי שאם אתה מדריך אישי אתה לפחות מכיר את הטניטה - מכשיר מדידה ידוע מאוד ונפוץ בחדרי הכושר :) כל מה שציינת ידוע לי, אולי יש סטייה מסויימת למכשיר.

חן M

New member
../images/Emo13.gifלא הכרתי בשם...

אבל שיערתי שזה זה... אבל בכל מקרה אני באופן אישי לא לוקח אותו כמדד...

shaxuca

New member
האם אתה מכיר

איש מקצוע/דיאטן שמודד אחוזי שומן בצורה מדוייקת יותר: קליפר וכו'?

חן M

New member
לדעתי כמעט לכל איש מקצוע

העוסק בתזונה יש כלי למדידה מדוייקת של אחוזי שומן... כן אני מכיר אבל לא בטוח באיזה סוג מדידה ובקרה הם משתמשים... בקופות חולים צריך להיות קליפר לדעתי... מה שבטוח שאני כל שנה בבדיקה ארגומטרית בודק גם אחוזי שומן ע"י קליפר...

למעלה