הכיוון של המצב שלי ...התמקד יותר לכיוון דמנציה אלצהיימר.

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
הכיוון של המצב שלי ...התמקד יותר לכיוון דמנציה אלצהיימר.

שיחה עם הפסיכיאטרית שלי ורופאת משפחה . מצביעות על מצב נוירולוגי ברור.

שום מצב פסיכיאטרי לא גורם לבעיות קוגניציה קשב וזיכרון שלי .חד משמעי. גם לא טיפול תרופתי.

במבט של הפסיכיאטרית ..על המבחן הקוגנטיבי (היא הפנתה ) האופציה יותר לכיוון דמנטי /אלצהיימר לא MCI .
שלילה מוחלטת של פסאודו דמנציה .שלילה של נזק מטיפול תרופתי.

לאור בדיקות שנעשו לפני כ 9 חודשים EEG ו MRI שרק בMRI יש ממצא קטן יחסית ,אלא אם כן יש שינוי שם.

למעשה היא היום הפסיקה מעקב..אין צורך אני יציב ומתמודד היטב..רק במקרה חריג שאני מזהה לפנות אליה.

הנוירולוג..יהיה המילה האחרונה כמובן. לצערי זה המצב..נוירולוג יהיה עוד כמה ימים אני מניח יחזרו על בדיקות...או ירצו אחרות ..

מחכה לתוצאה סופית להגיש החמרה בביטוח לאומי וסיוע משם..בדקתי את החוק..אם המצב יאושר סופית זה לא מתרופות או מצב נפשי (שם זה סופי )..אז יגיע לי שר"מ
מדד IDAL בהווה. כתוב עצמאי למעט , בלבול בסידור תרופות לקיחת מינון יתר. ובעיה בקניות. אני ערירי.

בשר"מ שיש לי כעת לפני החמרה הזו יש לי 68% לעיניין שר"מ..( הסיוע מגיע מ 60% לעיניין שר"מ ) עם ההחמרה..אני מקווה יאשרו סופית , פעם שעברה אמרו שיקול דעת שתהיה החמרה ניתן..קיבלו ולא פשוטה.

השיקום שהתחיל מתאים לדמנציה / אלצהיימר..גם הפסיכיאטרית אמרה ..לי וגם מראש אמרה שזה שיקום אחר אם יש בעיה וארוך..., לא שיקום נפשי. משקמת נפשית ועו"ס נשארים זה חלק מסל שיקום..
זה טוב שיש תמיכה בעיקר שאני בודד
במקרה של אבחון כזה אני מניח אקח פסיכולוג גם...לייצב את ההתמודדות.
בנתיים העברתי לסביבה את המידע..לא כולם מבינים ...אני מניח תהליך זה..זה החלק הקשה יותר שיבינו ויתאימו את עצמם אליי...
בעיקר שאם אצליח בשיקום יהיה רק שיפור חלקי בחלק מהפגיעה חלקים אחרים כבר לא. לעולם לא אחזור לנורמה..

והחשש המובן הוא התדרדרות כמובן...אני בשלב של לקבל את המצב בעצמי..ואת השינויים בחיים שאני צריך לעבור..לא כועס..לא שואל למה..אלא מה עושים..פוחד קצת ..

אני מקוה שהפעם לא יגידו לי אתה לא מתאים לפורום..:)

יום טוב :)

עזרה מהפורום

בפעם הקודמת כעסת עלי משום שהשתמע לך כאילו כתבתי שאינך מתאים לפורום, בעוד שמה שכתבתי זה שלדעתי הפורום לא יכול לעזור לך, לא שאינו רוצה.

בכניסה לפורום יש קישור להודעה של הנהלת הפורומים שנפתחת במילים אלו:
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים/הממשיכים/השבים לפורום אלצהיימר
אנו יוצאים לדרך על מנת לנסות להבין ביחד את הקשיים הנפשיים, המנטליים, והפיזיים שחווים קשישים המתקשים בתפקודם ...
דהיינו הפורום אינו מיועד לחולי אלצהיימר אלא למשפחות שתומכות בהם. אבל כמובן נקבל בברכה חולים.

אני אישית מוכן לעזור לך
יענקלה

למעלה