הכל התחיל ונגמר ב-כסף,,

ויוי 25

Well-known member
לפני כמה שניים בשעה מאוחרת אחרי חצות הלילה ,הופתענו כשיתפוצץ בדירתנו צינור וגרם להצפה נרחבת בדירה ,כך שנאלצנו להזמין שרותו של אדם העוסק בתחום 24 שעות, אבל,,הבעייה שלא היה לנו כסף לשלם לו באמצע הלילה ,והתפשרנו על תשלום בדולרים שנותרו לנו מטיול בחו"ל ,ולאחר מקרה זה החלטתי לשמור בבית באופן קבוע ארנק עם 1,000 ש"ח מזומנים ,לכול צרה שתגיע בהפתעה.

תקופה קצרה לאחר הפיצוץ,לפתע הוחלפו בנק ישראל שטרות הכסף , ופרסמו שבעוד כמה שנים יוחלט על תוקף תפוגת הכסף הישן,
ומכיון שרוב הזמן אני משלמת בכרטיס אשראי הרי שאין לי צורך במזומנים.
אבל אתמול,,, היה לי תשלום לשלם ע"ס -1,000 ש"ח במזומן ,ומיד הוצאתי את הארנק עם הכסף .(זה ששמור בארנק מאותו ליל -הפיצוץ בצנרת .)

לפתע שמתי לב כי על גבי השטרות ששמרתי של -100 הש"ח, מופיע יצחק בן צבי ,וכיום כבר לא ממש משתמשים בהם,(מאז השטרות החדשים) ואז עלה בדעתי שיתכן ואולי פג תוקפם לפני חצי שנה, ואולי אני אשאר עם אלף ש"ח בארנק וללא כול אפשרות לשלם בהם .

למען הסר ספק ניגשתי הבוקר לבנק (אני לקוחה ותיקה שם.) וביקשתי לבדוק אם פג התוקף של שטרות הכסף הישן שהבאתי,ואז נאמר לי שעדיין עוד אפשר להפקידו לחשבון, אבל בימים הקרובים בנק ישראל לא יקבל את הכסף הישן.
לכן ,כדאי שגם אתם תבדקו אם אין בארנקכם שטרות ישנים של כסף,שבקרוב הבנק לא יקבלם.

יום טוב לכולם,
ובשורות טובות .

נערך לאחרונה ב:

תמר שרוני

Active member
בתחילת שבוע הבא אלך לבדוק , תודה על האינפורמציה . גם אנחנו מחזיקים בבית "סכום סמלי" למקרי חרום .

למעלה