הכל מבני אדם

שבילים

New member
הכל מבני אדם

טוב, אז אחרי הפיגוע שהיה היום, אני מניחה שיהיו כאן הרבה מכתבים ושיחות לאלוהים בנוסחים כמו: למה עשית לנו את זה? או: איפה אתה נמצא בכל זה? לכל אלה ששואלים את השאלות האלה ומצפים שלאלוהים יהיו התשובות אני רוצה להגיד: אלוהים כבר התייאש! הוא הרים ידיים! גם כי אנחנו לא מבינים שכל המהומות האלה, ההרס, החורבן והטרור הם לא מאלוהים. לא מהשמיים. אלא רק מבני אדם. לאלוהים אין שום חלק בזה. הוא לגמרי חף מפשע בעניין הזה. אז בחייכם, תנו לאלוהים חנינה. תפסיקו כבר להאשים אותו בכל מה שקורה. כי זה רק אנחנו. בני האדם, אלה שאחראים לכל מה שמתחולל כאן. הכל מבני אדם, לא משמים.

לשבילים-בעיקרון....

את צודקת אבל אלוהים תמיד מוכן לתת לנו עוד צאנס. שלך חנה גונן

gaia20

New member
חנה...

אני רואה שאת בקשר טוב עם "אלוהים" היקר שלך.... אולי תשאלי אותו למה הוא לקח לי את אבא שלי?? גאיה.

לגאיה-קראתי את שתי ההודעות שלך ו...

אני מזדהה עם הכאב,באמת מזדהה בתור בן אדם וגם מהניסיון האישי שלי.כשמישהו מת ממחלה טרם זמנו ואתה יודע שיש מישהו למעלה שאמור להשגיח על הענינים אז מה קרה לו פתאום? שבר שמירה?לא מתאים לו להתנהג ככה לאלוהים הכל יכול הזה.במשך השנים למדתי שלא סתם גזר עלינו האלוהים הזה לשוב אל עפר,לחוות כאב,צער,יאוש אלה נועדו לאותת לנו שימו לב כי מתוך המות צומחים החיים ,מן הכאב השימחה,מן היאוש התיקווה,אותו מעגל החיים הניצחי שלא יתם לעולם ודרך אגב אם ההורים שלי לא היו נבראים הרי שגם אני לא הייתי באה לעולם.תנוחמי גאיה. שלך חנה גונן

gaia20

New member
חנה- את לא מבינה כלום!!

אני לא מאמינה שקיים "אלוהים" ואם כן היה אז זה היה הדבר הכי אכזרי שקיים בעולם הזה... גאיה.

שבילים

New member
גאיה, עכשיו סקרנת אותי

אז אשאל, ואני מתנצלת מראש אם השאלה מכאיבה מידי, אינך חייבת לענות אם זה לא מתאים לך אבל בכל זאת: אם את לא מאמינה באלוהים, מה משך אותך לפורום הזה?

המממ

מי אמר שחייבים להאמין באלוהים כדי להכנס לפורום הזה? :) מותר גם שלא,וזה מה שיש לנו חופש בחירה..

gaia20

New member
מה שמשך אותי

זה הצד המנוגד לדת. וזה לא כואב לי לענות, כואב לי על האנשים שמבזבזים את זמנם. רציתי לראות איך הצד השני מגיב לפורום זה. יכולים להתפתח דיונים מעניינים בנושא ואני לא חושבת שאם משהו לא מאמין אז הוא לא יכול להשתתף פה, נכון? אז זה מה שמשך אותי, סקרנות (לא ל"אלוהים"). גאיה.

לגאיה-אוי לצערי כמה שאני מבינה

ואני יודעת שהתגובה שלך באה כתוצאה מכאב עמוק אז אני לא כועסת. שלך חנה גונן

gaia20

New member
חנה- אני רוצה שתביני...

כן, מאוד כואב לי על מות אבי, אני עדין אחרי 9 חודשים מתקשה לקבל זאת אבל...זה לא מה שגרם לי לא להאמין. אני לא מאמינה ש"אלוהים" קיים מגיל מאוד צעיר. את כל הכוח שאנשים שמאמינים שואבים מ"אלוהים", אני שואבת ממשפחתי ומחברי, כך אני חושבת שצריך להיות. גאיה.

לגאיה-תתפלאי אני דוקא......

מבינה כי בגיל צעיר הייתי בידיוק במצב שבו את נמצאת עכשו(אני מדברת על גיל 4-16 בערך)איתרע מזלי ונאלצתי להתמודד עם מקרי מוות רבים של אנשים שאהבתי במשך שנים רבות ובמשך שנים גם אני שאלתי למה, למה הם דוקא ולמה יש סבל?אבל השנים עברו התפתחתי,קיבלתי תובנות חדשות על החיים שהביאו אותי לדעתי הנוכחית ואני כנראה אמשיך להחזיק בה עמו שאני אמשיך לכבד את מה שאת מרגישה. שלך חנה גונן

לסתר-כן שאלתי ו....

גליתי שעצם הענין הוא לא איזה הבזק תשובה מידי שיגלה לי את כל סודות היקום אלא ניסיון מורכב,מצטבר וממושך בתוכי. שלך חנה גונן

למעלה