הכפלת דמי הניהול בקופ"ג "שריון"

• פותח הנושא wil
  • פורסם בתאריך

wil

New member

שלום, אני עמית בקופ"ג לעצמאים "שריון" שהיתה של בנק אוצר החייל עד לא מזמן. הפקדתי בקופה הנ"ל כספים כשכיר עבור החלק מהשכר עליו המעביד לא הפריש לביטוח המנהלים (כדי לנצל את מלוא הטבת המס) עד שנת 2005. לא הפקדתי ב-2006 בגלל החוק החדש וכי לא רציתי לסגור את הכספים עד הפנסיה - אני עדיין לא בן 30 ואני חוסך מספיק לפנסיה בביטוח מנהלים. אתמול קיבלתי את הדו"ח שנתי עם דף כרומו שמסביר שהקופה נרכשה ע"י "איילון" והם משפרים את השירות וכו' וכו'. מסתבר שחלק מ"שיפור השירות" הוא הכפלת דמי הניהול (!!!) מ-1% ל-1.99% זה לא נשמע אקוטי אבל לטווח של 10 שנים (יש כבר 5 שנים וותק) זה כבר לא מעט כסף. התקשרתי אליהם ובגלל הסכום הנמוך בקופה הנ"ל (כמה אלפי שקלים) לא מוכנים לבוא לקראתי. מה האופציות שלי? 1. האם אני יכול למשוך את הכספים ללא מס? אני לא עובד כבר יותר משנה (סטודנט) - זה עוזר? או שזה לא רלוונטי בקופ"ג לעצמאים? 2. האם אני יכול לעבור לקופה אחרת? 3. האם ניתן להעביר את הכספים לביטוח המנהלים (פוליסה משנת 2000)?

שלום רב, 1. משיכת כספים מתאפשרת בתנאים מסויימים רק בגין הפקדות עד דצמבר 2004 כל מה שהופקד מינואר 2005 ניתן למשיכה ללא מס רק בגיל 60 2. העברת קופה אפשרית ורצוי לקבל ייעוץ להיכן. כיום ישנם הרבה חברות מנהלות הסדרים הנותנות ייעוץ זה בחינם

wil

New member
מה התנאים למשיכה?

כל הכספים בקופה הופקדו לפני שנכנסה לתוקף התקנה הזו של גיל 60.

מה התנאים למשיכה?

במידה והכספים הופקדו לפני שנת 2005, תוכל למשוךף אותם במידה ואינך עובד חצי שנה או לחילופין עובד במקום עבודה 13 חודש ללא תנאים סוציאלים

למעלה