הכרתי מישהו שלא מכיר את רונה,לא שמע עליה

michali36

New member
הכרתי מישהו שלא מכיר את רונה,לא שמע עליה

מעולם. אני רוצה להעביר לו קורס מזורז, טעימות של הבסט אוף דה בסט. מה כדאי לכלול בדיסק?

אווו איזה כיף!!

לא רק שאתן לך רשימה, גם אסדר אותה לפי הסדר (ואצייר עטיפה
). מיקסטייפים זה הגילטי פלז'ר שלי
1. 10 שניות: זה ה-שיר שמגדיר בעיני את התחלת ההיכרות עם רונה. גם כי זה השיר הראשון שלה ששמעתי, גם כי זה השיר הראשון באלבום הראשון, וגם כי הוא נהדר: מקורי, אנרגטי, אפל ומוזר, עם טקסט מצויין. מספיק כדי לעורר עניין. 2. גלויה: תמיד חשבתי שהוא ממשיך ישר על הגל של 10 שניות, גם מבחינת קצב וגם מבחינת אווירה (אורבנית, משחקים של קרוב-רחוק). חבל שלרונה אין יותר שירים כאלה, כי הוא באמת מאד מאד נוקב ועוצמתי. must לדעתי. 3. במערכת הדם: עדיין קצבי ומלא מרירות כמו גלויה, אבל מאט קצת את הקצב לקראת שירים שקטים יותר. אני מתה על המילים של השיר הזה. 4. Black tiger: מורידים הילוך, והמשך טבעי למערכת הדם מבחינת הטקסט. בעיני הוא שיר יפהפה, אבל לא ממש חובה, כי הוא לא בליגה של "החזקים". אבל בתוך המיקסטייפ זה יוצר הפוגה מתאימה. 5. מבול: אני אוהבת שבבלאק טייגר "חורף יבוא לשטוף את העיר" ואז מגיע מבול, שפאקינג שוטף את העיר. לגבי מבול אין לי מה להוסיף, זה אחד השירים הכי יפים שנכתבו בשפה העברית וברור שזה השיר הכי טוב של רונה. 6. מעשנים בשרשרת: כי צריך איזושהי נחמה אחרי מבול, והם משתלבים יפה על הביט. חוץ מזה אני אוהבת את המחשבה שרונה-של-שירי מחבקת את רונה-שבורת-הלב של פעם. 7. הקול שקורא לי: אחד הטקסטים הכי חזקים של רונה ובכלל, ומנגינה מרירה מהממת. לא יודעת כמה הוא מתאים פה אבל חייבים לשים אותו איפושהו. 8. My prison by the sea: אחד השירים הכי טובים של רונה, מחזיר לנו את הקצב והגרוב. שיואו
9. שיר הנוצות: הוא כאילו לא קשור לPrison אבל פתאום שמתי לב שלשניהם יש מקצב דומה, בשניהם יש מין משהו ברזילאי כזה... רק שכרית נוצות יותר איטי. אני מאד אוהבת אותו כי מכל השירים של רונה, זה היחיד שהוא באמת שיר אהבה. 10. הזמנה אל תוך הבור: נורא מתאים לי פה. 11. Tips: כל מילה מיותרת. 12. קסיוס: חייבים!!! למרות שעכשיו אני מקשיבה לו, ואני בשוק מכמה שהקול של רונה השתפר מאז. בקושי מזהים אותה. אולי תנסי להשיג גרסא מהופעה או משהו כזה. 13. המראות ונחיתות: זה שיר שצריך להיות בהתחלה ולא בסוף, אבל עשר שניות יותר טוב ולכן הוא יצטרך להסתפק במקום ה-13. 14.עיניים זרות: הוא משתלב כ"כ יפה עם החצוצרה בסוף של המראות ונחיתות שזה לא נורמלי! חוץ מזה צריך שיר חזק לפינאלה. ואם לא בא לך לסיים בדיכאון אז אפשר לשים כהדרן את 15. בדרך הביתה: קאבר קאבר אבל אי אפשר להפסיק לשמוע אותו. הוא פשוט כל-כך יפה! זה שיר שאני מאד אוהבת לסיים איתו דיסקים כי הוא גם נוגה וגם מלא תקווה ויש בו הרגשה מאד חזקה של סיום. ----- כמה שירים שאני אוהבת לא נכנסו, אבל צריך שיהיה גיוון גם בדיסקים וגם בסוגי המוסיקה, אז אי אפשר לשים את כל "לנשום בספירה לאחור" כמו שהייתי רוצה.
אם שמת לב, אין כמעט שירים מ"יואל", גם כי אני לא אוהבת אותו וגם כי הנושאים של השירים יותר סיפוריים ולא מתאימים להופיע בנפרד. אם את רוצה אפשר להכניס את "אתה מתעורר" במקום "שיר הנוצות". לא הצלחתי למצוא לו שום מקום אחר ><

לא רק גילטי פלז'ר..

זה פשוט כישרון
אם היית מופיע על במות..כנראה הייתי צועקת לך "תעשי לי מיקסטייפ!"..
מסכימה עם 2, 6, 7 (ו...אין מה לעשות, גם אני ג'אנקית של לנשום בספירה לאחור, אני מודה
)

michali36

New member
וואו! את מהממת! איזה יופי!!! אני נרגשת

ביותר מהרשימה המפורטת שלך. יש לך את הכשרון הזה, לגמרי! גם אני פחות מתחברת ליואל, בהשוואה לאחרים אבל גם אליו התרגלתי ולשמוע את הקול שלה אני תמיד שמחה. את מעשנים בשרשרת ובדרך הביתה אני הכי אוהבת מהאחרון ועשר שניות הוא גם הפייבוריט שלי מלנשום בספירה לאחור. שולחת לך חיבוקים! ותודה רבה רבה!

rachelgw

New member
איזה רשימה - כל הכבוד :)

אני חייבת להודות שאני כבר הרבה זמן רוצה לעשות לי דיסק אוסף חדש... כי גם לי נמאס שהם מופרדים בכמה דיסקים שונים, אז יש ימים של "עיניים זרות" וימים של "לנשום בספירה לאחור" וכמובן "המראות ונחיתות" וגם אצלי יש פחות מ"שירים ליואל", מצחיק שיש כאלה שממש אוהבים את שירים ליואל (חברה מאוד טובה שלי..) ופחות את האחרים ויש כאלה שממש הפוך...(כמוני!) בקיצור מאוד אהבתי את הרשימה! שיחקת אותה, אבל אני חייבת להודות שאין לי גרסה לקסיוס וtips... אני אשמח לאיזה קישור טוב ליוטיוב :) תודה, רחלי

shachaf80

New member
בחירות מעולות! :)

אין על "לנשום בספירה לאחור" גם אני חוטא בו :) אבל בהחלט הייתי מוסיפה כאן את "אתה מתעורר" - מאוד אוהבת אותו ובאופן כללי את "שירים ליואל". אני מסכימה שהוא יותר סיפורי, אבל זה מה שכל כך יפה בו :) אני לא הייתי מסוגלת לבחור רק 15 - זה קשה מדי .. חוץ מזה חובה להוסיף פה את "לחיות נכון" - שיר שנורא קל להתאהב פה וקשה מאוד להתנתק ממנו :)

rachelgw

New member
וואלה - איך אין את לחיות נכון??!!

צודקת ב100%! גם אני ממש אוהבת אותו :)

נילס15

New member
וואו רשימה מרשימה :)

אם לא היו לי כבר את כל האלבומים של רונה הייתי רוצה את הדיסק הזה....

למעלה