הכתוביות בג'יבריש בקובץ SRT..

רן 120

Member
הכתוביות בג'יבריש בקובץ SRT..

לפני חצי שנה שאלתי את השאלה הזאת וניסיתי את התשובות ולא הצלחתי, עזבתי את העיניין אבל עכשיו ניתקלתי בזה שוב,
הכתוביות בקובץ ה SRT מופיעות לי בג'יבריש, ניסיתי לפתוח ב Unicode, ב ANSI וב UTF8 ולא עבד, רק מופיע בווריאציות של ג'יבריש, כשאני מעלה לתוכנת Subtitle Workshop רואים תקין.
איך מתקנים כך שיופיע בעברית?
האופיס 2016 בעברית וגם הווינדוס 10.
העלתי תמונה, העלאת הקובץ לא ניתמכת

גיליום

New member
העלאת הקובץ נתמכת. צריך לבחור "קובץ"

עדיף להעלות את הקובץ כדי שנוכל לבדוק אותו.
כשאתה כותב הודעה, יש אפשרות "צרף" לקובץ. בחר בקובץ בעל סיומת txt. זה אמור לעבוד ללא בעיות מיוחדות. אם סיומת הקובץ שבידך שונה מ-txt, תשנה את שם הקובץ..
צירפתי קובץ טקסטואלי לדוגמא (ב-UTF8).

בברכה,
גיליום

גיליום

New member
בסיס הפתרון

הבסיס של הפתרון הוא:
לפתוח את קובץ הכתוביות בפנקס רשימות (Notepad) ואז לבצע שמירה בתור ANSI. הפעולה הזו ממירה מהקידוד הנוכחי של הכתוביות לקידוד שרוב נגני הסרטים תומכים בו.
* יש כאן הנחה סמויה שהכתוביות שבידך הן אכן בפורמט טקטואלי ופשוט הקידוד לא נכון (למשל Unicode או UTF-8 במקום ANSI). אם הכתוביות אינן טקסטואליות (כמו למשל כתוביות שנקרעו מ-DVD ושמורות בקובץ בעל סיומת sub שאינו טקסטואלי אלא גראפי), ההמרה כמובן לא תצליח.
בברכה,
גיליום

גיליום

New member
ייתכן שהבעיה היא נובעת מכך שאין תמיכה בקידוד מסוים

ניסיתי לפתוח את הקובץ ששלחת והוא נפתח והוצג בעברית בלי בעיות. ניסיתי מתוך Windows 7 (אין לי כרגע מחשב עם Win10) וגם תחת לינוקס. הקידוד של התווים הוא ANSI עם Code Page שנקרא CP1255 ונמצא בשימוש נפוץ בגרסאות Windows ישנות (כגון Win7), אין לי דרך לבדוק כרגע אם עדיין נתמך ב-Win10 (אלא אם מישהו אחר עם Win10 ינסה לפתוח את הקובץ המצורף וידווח).
כדי לצפות בקובץ צריך פשוט לפתוח אותו עם Notepad הרגיל של ווינדוז (תחת לינוקס אפשר עם Mousepad או דומה) ולבדוק האם רואים אותיות בעברית או ג'יבריש?
מצורף צילום-מסך של פתיחת הכתוביות בלינוקס.
בברכה,
גיליום

רן 120

Member
תודה על התשובה....

יש לי רק שתי תוכנות מערכת לפתיחת הקובץ, כתבן ופנקס רשימות (יש לי ווינדוס 10 בעברית).
עשיתי "שמירה בשם.." ובשני פורמטים נוספים זה גם ככה.
יש אולי תוכנת כתוביות שבה אני יכול פשוט לשמור מחדש עם פורמט תיקני ורענן מתוך התוכנה? מותקן לי SubtitleWorkshop אבל לא מצאתי דרך.

גיליום

New member
אם אתה פותח קובץ כתוביות אחר, אתה מצליח לראות עברית?

לפי מה שכתבתי לעיל, הבעיה היא בהצגת העברית, לא בהמרה..
כלומר גם אם תמיר לפורמט אחר (נניח מ-srt ל-sub או ssa), אם הבעיה היא בהצגה, עדיין תראה ג'יבריש.
לפיכך נסה לפתוח קבצי כתוביות אחרים. אם בכולם רואים ג'יבריש, הבעיה היא בהצגה (אין לך תמיכה כרגע). אם רק הקובץ הספציפי הוא בעייתי ובכל האחרים כן רואים עברית, נסה להבין מהו הפורמט של האחרים ותמיר את פורמט הקובץ הבעייתי לפורמט של האחרים.
בברכה,
גיליום

למעלה