הלנת שכר ושחרור מקבע

הלנת שכר ושחרור מקבע

שלום.

אני משרת כעתודאי. נכנסתי לקבע בתחילת יולי.
עוכבתי דרגה בחודשיים וחצי ועל כן לא קיבלתי דירוג מהנדסים בחודשיים הללו.
אציין כי העיכוב נבע מהחלטת מפקדים לא לקדם אותי, החלטה שנבעה מציפייה שאעבור תפקיד מוקדם מהמועד בפועל.
כלומר - פאשלה.

רציתי לדעת האם מדובר בהלנת שכר לפי חוק או שלצבא מותר לעשות כל מה שהוא רוצה.
קבלתי והתשובה שקיבלתי היא שהעיכוב עומד בנהלי הצבא ושהנקח"ל לא נוטה להתערב בנהלים אלו. הקבילה עלתה לבירור משפטי ולאחר מכן תעבור לנציב עצמו לבחינה, אך זו התשובה בינתיים.

אציין כי היום קיבלתי משכורת מלאה, אך לא קיבלתי את תוספת "דירוג מהנדסים" רטרואקטיבית, אף על פי שבמערכות הצהליות כתוב בפירוש שאני זכאי לדירוג מתאריך הכניסה לקבע שלי.

אציין גם כי כל הטיפול בנושא הקבע שלי היה לקוי ביותר.
לא בוצע איתי ראיון המודיע לי האם אני משתחרר או ממשיך לקבע, כפי שהבנתי שנדרש.
את עיכוב הדרגה שלי גיליתי לבד.
הראיון שבוצע לי בנושא - בוצע מאוחר, וגם התאריך על סיכום הראיון שיצא "זוייף" כך שיתאים לנהלים ככל הנראה.
בראיון נוסף שבוצע ע"י הסא"ל שלי - פשוט שיקרו אותי והאשימו את המטה בעיכוב (בדקתי מול גורמי כ"א, הבסיס לא ביצע שום שלב שנדרש כדי להעלות אותי בדרגה).
לאחר פנייה למב"ס ותחקיר בנושא יצא ס"ר מכובס ביותר שאחת המסקנות שלו הייתה שלא מגיע לי לעלות בדרגה. וזאת למרות שאני מוערך ביותר ע"י כל האנשים שאני עובד איתם/מולם. החוו"דים שלי הם בין הגבוהים בבסיס וקיבלתי תעודות הערכה מהמב"ס ומהתא"ל של המערך שלי.

בקיצור - יותר ניסיון לכסת"ח מאשר ניסיון לעזור.

לאחר חודשיים של מלחמות עם תחנות רוח ויחס מביש, החלטתי שהצבא הוא כנראה לא בשבילי. הצבא לא מציע משכורת טובה או יציבות תעסוקתית/כלכלית, וזה נסבל כל עוד העבודה מספקת והיחס חיובי. ברגע שאפילו התנאים הבסיסיים נפגעים - סיימנו.

השאלה שלי היא האם אני יכול לטעון להפרת חוזה בעקבות כל הסיפור הזה. למי לפנות?
אם אבקש להשתחרר, אף אחד לא חייב לשחרר אותי. ואם ישחררו - יכולים לבקש ממני את הכסף של הלימודים חזרה.

מה אני עושה?

למעלה