המאסטרו

ענבר.

New member
המאסטרו

צביקה נסיך פולני פיק. בלי כוונה צפיתי בחמש הדקות הראשונות של התוכנית. תופעות זהות לשפעת העופות תקפו אותי, רצתי בהיסטריה אל ארון הספרים, שלפתי מילון ערכים, חיפשתי את המילים הבאות: כבוד עצמי, השפלה, טימטום. לא. לא לגבי הפולני, ביחס לאלה שמוכנים לעבוד אצלו וגרוע מזה, להצטלם לתוכנית הזו.

איך? איך קרה לך דבר כזה?

זה עלול להשפיע עלייך לטווח הארוך. אולי ישר תתחילי עם איזה כדורים או משהו למניעה...

ענבר.

New member
התחלתי

עם תמי פלו פיק
תגידי, היית מוכנה גם בעבור תשלום יפה לעבוד אצל הדיקטטור הפולני הזה?

מה זה אומר עלינו

ש"כוכבי התרבות" שלנו הם צביקה פיק ודודו טופז? אולי אנחנו צריכים להודות בזה שהעם מטומטם כדברי בן אהרון? ואולי רוב העולם מטומטם? הרי ישנן בעולם דתות לרוב. ראיתי את עדי אשכנזי מדברת עם נערה בת 15 שנבחרה כדגם מייצג. ראש נבוב, עולם מושגים רדוד ו...פשוט אין לי מילים כדי להביע את התיעוב שאחז בי והאכזבה ממערכת החינוך.

אני לא חושבת שהעם מטומטם

הרי אם אחרי 5 דקות של צפיה בתכנית אתה יודע שאתה לא רוצה לצפות בה יותר כי התוכנית מקוממת וכו'.. אל תצפה. אבל תדע שיש אנשים שזה כן מה שהם רוצים. בכל זאת יש כאן איזו מציצנות לעולם הסלבריטאים שכמה מאיתנו מוצאים שזה מסקרן מאוד. אבל, צריך להזהר בלשפוט את האנשים האלה, כי , לצערי - גם לי לקח הרבה זמן לדעת - שגם אנשים שאנחנו מחשיבים בחיינו ניחנים בטעם שונה משלנו בענייני תרבות ובכלל וצריך לדעת לעשות את ההפרדה ולא לדון אותם, כי מחר זה עלול לקרות גם לך.

האם אפשר לומר על משהו שהוא תרבותי?

האם אפשר להשוות בין שתי תרבויות ולומר שתרבות אחת מפותחת מהשנייה? הרלטיביסטים טוענים שאדם לא יכול לשפוט תרבוות שאינה שלו אבל זה בולשיט. אני בהחלט יכול לומר שהתרבות המערבית מפותחת מתרבות השבטים הברברים ואני לא מדבר כאן רק על טכנולוגיה. תרבות מוגדרת כ"דפוסי ההתנהגות שחברה או אינדיבידואל כלשהם מסגלים לעצמם, מעצבים, ונוהגים על פיהם". בין דפוסי התנהגות אלה ניתן לכלול שפה, מנהגים, טקסים, סמלים ועוד. ככל שהתרבות רבגונית יותר כך היא נחשבת מפותחת יותר. אמנות, ריקוד,מוזיקה, תיאטרון, ציור, ספורט, הם ביטויים שונים של התרבות. לעומת זאת, מה שרואים בתוכניות הטלוויזיה הללו הם רדידות מחשבתית, סתמיות וגסות רוח. אפשר להגדיר זאת בהחלט כתת-תרבות.

התכניות שאתה מציין

הן תוצר העתקה של תכניות שבאות מארה"ב ומבריטניה, האם הן לא מערביות מספיק? האם אלה נחשבות לתת תרבות?

ענבר.

New member
כן. גם בארצות הברית של אמריקה

הן נחשבות לפלסטיק זול. רק ששם, באמריקה הגדולה, יש מליון ערוצים...

ענבר.

New member
הרעיון הוא לא להשוות בין תרבויות

אלא לכלול "יותר סעיפים" במכלול סל התרבות הפרטי שלנו. אלא שתוכניות טלביזיה "חייבות" לפנות אל המכנה המשותף הנמוך ביותר על מנת לגזור קופונים באמצעות המפרסמים. אם הנסיך הפולני פיק חושב שהוא אייטם ומוכן לתת לכולם להציץ לתוך ראש השעווה שלו, זה בסדר מבחינתי. מה שלא בסדר מבחינתי שהטלביזיה החליטה שהזבל הזה ראוי לשידור דווקא בשעה שהצפייה מבחינתי היא שעה נוחה להתפרקד מול המסך. כן. זו בהחלט תת תרבות, שלצערי, הולכת ומתפשטת ותופסת מקום טוב באמצע של מרבית האנשים במדינה הזו.

אז כמו תמיד זה מסתכם

בזה שיש מי שמרוויח - המפרסמים ובעקבותיהם הרשת והבדרן וכל מי שגוזר קופון בדרך ועדיין גם אם זו תת תרבות זו עדיין תרבות שיש לה הרבה רייטינג והם משדרים בשעה הזאת כנראה בהסתמך על סקרים ובדיקות שהם עושים כדי לקבל את הרייטינג הזה. מזל שיש לפעמים גם סוגי תרבות אחרים שאפשר לפנות אליהם.

ענבר.

New member
מהפיכה, זה כל הסיפור.

עברנו את המהפיכה התעשייתית את המהפיכה הצרפתית מהפיכות חצר למינהן את מהפיכת סדום ועמורה ועכשיו אנחנו עוברים מהפיכה תקשורתית. לא צריך סקרים על מנת להבין שהגוף שהכי משפיע עלינו בחיים - זה התקשורת.

למעלה