המדע

AnarchistPhilosopher

Well-known member
עוד משהו שאני לא מבין...
לפני שנה החל הסגר והתפרצות הקורונה ואז החליטו להשבית את הספורט בכל העולם, ליגת ההוקי קרח הושבתה למרות שנשארו כמה משחקים לשחק, וכו'.

מה השתנה מאז שעכשיו הספורט משוחק כרגיל רק בלי קהל?!
אני מתגעגע לליגה הבלארוסית...

דיברגנט חדש

Well-known member
התרגום הוא כזה:"המדע הוא בסה"כ משחק בחלוקה של הון וכספי מלגה בין שחקנים מתחרים".
בדומה לכל ספורט אחר...
הייתי משנה בתרגום שלך את המילה 'חלוקה' להפצת ואת המילה 'מלגה' למענקים ומתרגם כך:"מדע הוא רק משחק להפצת יוקרה ומענקים בקרב שחקנים מתחרים"

איך אני שונא גישות פסימיות כאלה לחיים. המדע מנסה להבין את הטבע, כי אדם שואף לדעת את האמת על המציאות. המדע גם מאפשר לפתח טכנולוגיה שעוזרת לאנושות.

AnarchistPhilosopher

Well-known member
איך אני שונא גישות פסימיות כאלה לחיים. המדע מנסה להבין את הטבע, כי אדם שואף לדעת את האמת על המציאות. המדע גם מאפשר לפתח טכנולוגיה שעוזרת לאנושות.
מתי נגיע ל"אמת"?
כמה זמן המין האנושי קיים? ועדיין ה"אמת" עוד לא הגיעה.
אולי לא ניתן לדעת את ה"אמת", לפחות לא בחיים.

AnarchistPhilosopher

Well-known member
כשתהיה חוקר באקדמיה תבין עד כמה אני צודק.
זה תחרות, רוב המדענים לא מתעניינים ב"אמת" אלא רק בכספי המענקים שלהם.

לפחות זה הרושם שלי מהמרצים שדיברתי איתם.

AnarchistPhilosopher

Well-known member
לכן גם עושים סילופי סטטיסטיקה בכדי להכשיר את מחקרם :(
את הקורס תיאוריה סטטיסטית מעולם לא לקחתי למרות שמאוד רציתי, תמיד התנגש לי עם קורסים אחרים.
מה שכן, רוב הסטודנטים במתמטיקה עיונית ושימושית ממה שהבנתי לקחו את הקורס בתואר הראשון.

לא יודע, אבל נראה לי שהוא יותר קל ושימושי מאנליזה על יריעות... :-D

החיפוש אחרי אמת שכוללת את כל הקיום די מגוחך. כל הזמן מגלים אמיתות פשוטות. המדע כל הזמן מגלה אמתות לגבי המציאות, וזה עוזר לנו גם להבין את המציאות וגם להסתדר וליצור טכנולוגיה יעילה.

AnarchistPhilosopher

Well-known member
החיפוש אחרי אמת שכוללת את כל הקיום די מגוחך. כל הזמן מגלים אמיתות פשוטות. המדע כל הזמן מגלה אמתות לגבי המציאות, וזה עוזר לנו גם להבין את המציאות וגם להסתדר וליצור טכנולוגיה יעילה.
למה זה מגוחך? לי זה לא נראה מגוחך. אבל נשמע אותך...

אגב ניסיתי פעם לפתח תיאוריה פילוסופית שמסבירה את האמת על כל היקום והחיים. ניסיתי לפעמים לבדוק אותה אבל היא לא תמיד מצליחה.

AnarchistPhilosopher

Well-known member
ואני גם מסופק אם בכלל יש אמת כזאת, וגם אם אפשר להגיע אליה בכוחות אנושיים.
צריך להיות אמת כזו, האם אפשר להגיע אליה... מי יודע?!
כל שנשאר לנו זה או להאמין או לא להאמין או לא להכריע.
איך דאגלס אדמס אמר:
“There is a theory which states that if ever anyone discovers exactly what the Universe is for and why it is here, it will instantly disappear and be replaced by something even more bizarre and inexplicable.

There is another theory which states that this has already happened.”

לפי הלוגיקה אפשר או להאמין או לא להאמין, אבל אפשר לא להכריע בין להאמין ובין להאמין שלא. אפשר גם לא להאמין וגם לא להאמין שלא, זה לא סותר.

AnarchistPhilosopher

Well-known member
לפי הלוגיקה אפשר או להאמין או לא להאמין, אבל אפשר לא להכריע בין להאמין ובין להאמין שלא. אפשר גם לא להאמין וגם לא להאמין שלא, זה לא סותר.
יש לוגיקות שבהן כלל השלישי נמנע איננו משפט, אפילו לא אקסיומה לוגית.
לא למדת בלימודיך על לוגיקות לא קלאסיות?

למעלה