המון שאלות

בת ואם

New member
המון שאלות

לפני כחודש אבי הוגדר כסובל מדמנציה וסקולרית. היה לו גם התקף פסיכוטי בעקבותיו אושפז בבית חולים פסיכיאטרי. אני יודעת שהפורום שלכם מיועד לחלוי אלצהימר, אבל בגלל הקירבה התפקודית קיוויתי שתוכלו לענות לי על מספר שאלות: 1. האם אתם מכירים פורום לסובלים מדמנציה על רקע כזה? 2. האם יש למישהו ניסיון בהשבה הביתה של חולה כזה לאחר אשפוז? איך בונים לו תוכנית שיקום ועם מי מתייעצים? 3. קראתי פה על ד"ר גינדין. מישהו יודע איך מגיעים אליו שלא במסגרת פרטית? 4. הפסיכיאטר שואף לשחרר את אבי מהאשפוז. מנגד ניראה לי שזה עוד מוקדם מידי גם עבורו וגם עבורנו. כמה זמן ניתן להחזיקו בבית החולים ואל מי פונים אם אני מרגישה שמנהל המחלקה מאיץ בנו יותר מהנדרש? 5. האם יש פורום (לא וירטואלי) של אנשים החולקים את חייהם עם חולה כזה? הורי חיים בעמק יזרעאל, אבל אמי יכולה להגיע גם לחיפה או לעפולה אם צריך. 6.אני מבינה כי עלויות האשפוז במוסד פרטי, אם יש בכך צורך, הן גבוהות מאוד מאוד. האם יש גורמים אליהם ניתן לפנות לסיוע כספי?

nurithro

New member
תשובה לשאלה 6

אוכל לתת לך רק תשובה לשאלה 6 משרד הבריאות נותן "מיטה סיעודית" כלומר משלם על חולה המוגדר סיעודי למוסד שמוכר וממומן ע"י משרד הבריאות.והמשפחה אמורה לשלם השתתפות מסוימת בגין שהות במוסד. השתתפות תלויה בגובה הכנסות המשפחה הקרובה של החולה. במידה ויש לחולה ובת זוגתו רכוש על שמם משרד הבריאות מממש את הרכוש, משאיר לבן הזוג הבריא כ- 4000 ש"ח למחייה והשאר הולך למימון הוצאות החולה. רק כשנגמר הכסף לחולה ואשתו מתחיל משרד הבריאות לתת הנחות כלומר משתתף במיטה הסיעוד. כשמדברים על רכוש הכוונה לנדלן וכסף בחסכונות בבנק (מעל 50000 ש"ח). אם מנסים להעביר רכוש לצאצאים כדי לשמור קצת על רמת חיים נוחה ונאותה יותר לחולה ולבת זוגת טוב לעשות זאת מוקדם ככל האפשר כי משרד הבריאות בדק 5 שנים אחורה מה היה רכושו של החולה ואיך הוא הועבר... כדי לקבל מיטה סיעודית חייבים ללכת ללשכת הבריאות המחוזית המחלקה לקשיש ולהרשם. פרטים תקבלי כשתגיעי - ביום הנכוןובשעת קבלת הקהל מהאחות המטפלת בנושא. מידע זה קבלתי במסגרת סדנא שעברתי, בה השתתפו נציגי משרד הבריאות, שירותי הקשיש של העיריה ביטוח לאומי ועו"ד.

למעלה