המחאה דחוייה או אשראי

ExtraSi

New member
המחאה דחוייה או אשראי

ברכישה של מוצר שאספקתו עתידית, אני מנסה לשלם מקדמה נמוכה ככל האפשר,
ואת כל השאר מאוחר ככל האפשר ביחס לאספקה, קרי, יום לפני האספקה/ביום האספקה/יום לאחר האספקה,
ע"מ לצמצם את החשיפת לבעיה מצד המוכר (פשיטת רגל וכו') וזאת בהתאם למדיניות ונכונות המוכר.

במקרים שבהם אינני יכול להשאיר תשלום מסויים לביצוע לאחר האספקה או לפחות ביום האספקה,
ואני חייב לבצע זאת מספר ימים לפני האספקה, האם עדיף לשלם בהמחאה (למוטב בלבד) דחוייה או שעדיף תשלום באשראי?

שניהם יפרעו לאחר האספקה, אבל במקרה של כשלון באספקה, מה יהיה נכון וקל יותר לבטל?

להבנתי אם מדובר בכשלון תמורה מלא (לדוגמא, החברה פשטה רגל), אמנם תהיה מעט בירוקרטיה עם חברת האשראי,
אך בסופו של דבר התשלום יבוטל,
אם לא מדובר בכשלון תמורה מלא, אלא באי התאמה/חילוקי דיעותף תיווצר בעיה עם חברת האשראי, והמחאה קל לבטל,
אך ביטול המחאה חושף לתביעה/הוצאה לפועל.

מה עדיף?

מירה288

New member
לבטל תשלום

בשני אמצעי התשלום ניתןן לבטל את התשלום אם עדין לא נפרע.
בכל מקרה תצטרך להודיע לספק על עצירת התשלום ולהגיע איתו להסכמות לגבי השלמת העסקה.

משום מה אנשים חושבים שביטול שק זו עברה פלילית אבל זה לא כך בדיוק כמו בכרטיסי אשראי יש כאן מחלוקת מול הספק שצריך להסדיר אותה או ללכת לתביעה.

לגבי ש׳ק יש לוודא שסחירותו מוגבלת: קרוס + הגבלת סחירות על ידי המילים למוטב בלבד + להוריד את המילה לפקודת. אפשר פשוט להזמין מהבנק ש׳קים בלתי סחירים (אחן הבדל בעלות).

tenen

New member
את מעולם לא התעסקת בזה נכון?

מההודעה שלך נראה שאת לא מבינה את המהות של צ'ק ולא את ההליכים שקשורים בביטולו ואני לא מבין מה הדחף הזה לענות גם כאשר אין לך את הידע.

צ'ק הוא לא איזה עניין טכני.
מבחינת המדינה צ'ק הינו מזומן לכל דבר, זה נייר שמבחינת המדינה מחייב אותך לשלם למחזיק הצ'ק את הסכום הנקוב וזאת מהסיבה שהמדינה מעדיפה צ'קים על כך שאנשים יסתובבו עם אלפי שקלים בכיס.

אם אדם מבטל צ'ק, בניגוד לאשראי הצד השני לא צריך בית משפט בכלל.
ברירת המחדל היא לתת את הצ'ק המבוטל להוצאה לפועל, והם פותחים תיק ובהעדר התנגדות הם יבואו לגבות ממך את הכסף.

אם את בתור רושמת הצ'ק רוצה להתנגד לתשלום דרך הוצאה לפועל את צריכה לפנות לרשם ההוצאה לפועל, ורק אם הוא מחליט לקבל את ההתנגדות שלך את מגיעה לבית משפט כדי להסביר למה לא צריך לכבד את הצ'ק כאשר ברירת המחדל היא שצריך לכבד אותו משום שנתינת הצ'ק זה חוזר שאת חתומה עליו שאומר שהסכמת לעסקה ולסכומה.

באשראי לבעל העסק אין אותה הגנה.
שמבטלים עסקה באשראי, בעל העסק לא יכול לפנות ישר להוצאה לפועל.

בעל העסק חייב לפנות לבית משפט ולהוכיח שאת צריכה לשלם לו במקום שאת תצטרכי להוכיח שאת לא צריכה לשלם לו.
רק אם הפסדת בבית משפט הוא יכול לפנות להוצאה לפועל בהנחה ועדיין לא שילמת.

לא חייבים לקפוץ שלא מכירים את הנושא.. מחר הבן אדם יבטל צ'ק ולא יבין למה עומדים לו הוצאה לפועל בדלת ולוקחים לו את הטלוויזיה.

למה בצורה כזאת

דרך ארץ קדמה לתורה

מבלי להיכנס לשאלה מי מבין יותר, למה להוריד את תרבות הדיון, אפשר פשוט שכל אחד יכתוב את דעתו ואם מישהו חושב שמישהו אחר כתב משהו לא נכון, לנהל דיון תרבותי.

tenen

New member
משום שמצופה ליותר מאדם שמציג עצמו כבעל מקצוע

שאני רושם הודעה בפורום אני כינוי אנונימי יותר או פחות
אני לא מתיימר להיות איש מקצוע ולא מציג עצמי ככזה ולכן אם אני רושם שטויות אנשים מראש לא לוקחים את זה כעצה מקצועית ולכן הנזק שיגרם להם מראש מוגבל.

מי שמציגה את עצמה בחתימה כיועצת כלכלית המעבירה סדנאות והרצאות.
מצופה ממנה שאם היא לא יודעת, ועדיין רוצה לענות שתבדוק קודם, ואם לא רוצה לבדוק שלא תענה.

לאדם שינסה לבטל צ'קים כאילו היו כרטיס אשראי יצפה מפגש עם ההוצאה לפועל ולהגיד שזה אותו דבר זה חסר אחריות ומעיד על כך שמי שמייעץ מעולם לא התעניין בנושא וצורת הכתיבה היא משום שזו עצה מסוכנת שעלולה לעלות באי נעימות גדולה בהמשך וכמובן בכך שהצ'ק כנראה יפדה בסופו של דבר משום שצ'ק הוא חוזה מחייב.

למעלה