המכתב האחרון

המכתב האחרון

אמא ואבא יקרים שלי!
אם אתם קוראים את זה עכשיו, אז כנראה שאני לא פה יותר. שאני אי שם מתחת לאדמה בלי שום טיפת אור שמגיעה אלי.
אתם בטח לא מצליחים להבין למה עשיתי את זה, למה בחרתי לעשות את הדבר הכי קיצוני שאפשר להעלות על הדעת. אז אני אענה לכם... השנים האחרונות היו לי קשות מנשוא. כל רגע של ערות לווה בכעס, שנאה, גועל, מעצמי. לילות שלמים שבהם לא עצמתי עין לדקה, או לחילופין הייתי כל כך עייפה מהמאבק היומיומי הזה בעצמי, שברגע שהגעתי הביתה לא יצאתי מהמיטה. בקרים שבהם לא ראיתי סיבה להתעורר, לקום מהמיטה, אז אמרתי לכם שהתבטלו לי שעות ולא הייתי הולכת לחצי יום לפחות. שנים של פגיעה עצמית שהסתרתי מספיק טוב בשביל שאף אחד לא יראה.
אתם מבינים... בחודשים האחרונים זה התעצם וגדל, והחיים האלה הפכו לסיוט עלי אדמות. כאילו אני באיזה חלום בלהות,עד שלא יכולתי יותר. לא הצלחתי יותר לנשום או לראות את העולם בבירור.
אל תאשימו את עצמכם אמא ואבא יקרים שלי... אל תחשבו שהייתם יכולים לראות את זה, כי אתם לא. הסתרתי את זה טוב מידי. לא יכולתם לעשות כלום. פחדתי לספר לכם כי אז אני כבר לא אהיה הילדה הקטנה שלכם, אלא מין איזה מפלצת. נתתם לי כל מה שהייתי צריכה, מלאתם אותי בחום, באהבה ובאכפתיות שאני לא מצליחה להבין למה הם הגיעו לי בכלל. משהו בי פשוט דפוק, ואת זה כל המאמצים שבעולם לא יוכלו לתקן.
אני אוהבת אתכם עד אינסוף, תמסרו את זה גם לשני האחים שלי שאני כלכך אוהבת ומעריכה. אני מקווה שהמחסור שלי לא יהיה מורגש ושתמשיכו הכל כאילו שום דבר לא השתנה. אני אוהבת אתכם מאוד. מאוד. מאוד. ומצטערת שפגעתי בכם ככה, אבל לא היה לי ברירה.
שומרת עליכם מלמעלה (תכלס מלמטה), וממקום טוב יותר, הבת האוהבת שלכם.

***** חשוב לי לציין שזה לא מראה על שום כוונה להתאבד או משהו בסגנון***** אלו סתם מחשבות סרק כלשהן שאני לא מתכוונת לבצע. אל תדאגו לי אני בסדר גמור

דאגה

שלום מישהי בעולם,
המכתב שהשארת כאן בפורום מדאיג ומבלבל אותנו. מצד אחד, את כותבת מכתב פרידה מפורט המעיד על מצוקה אמיתית, ממשית, ומצד שני את מדגישה למטה באדום בולט שאין לך מחשבות אובדניות ואת "בסדר גמור". איך זה הולך ביחד?
נשמח שתסבירי לנו כדי שנבין יותר וכדי שנוכל לעזור.
האם את מכירה את הצ'ט האישי שלנו? נראה לי שכדאי שתיכנסי לשוחח איתנו, אחד על אחד.
רותם

לרצות למות

זה דווקא הולך ביחד.. אני לא רוצה לפעול בשביל לגרום לעצמי למות, אבל אם זה יקרה זה לא ישנה לי... אני אפילו אשמח. לפחות כמה פעמים ביום אני ממלמלת לעצמי שאני רוצה למות.
תכלס נראלי שאני פשוט פחדנית מידי בשביל לעשות משהו כזה. הגבול שלי כרגע הוא לחתוך את עצמי... אני מאמינה שבעתיד הלא רחוק זה ישתנה ויהיה לי את האומץ לדברים יותר דרסטיים.

אומץ

הי מישהי,
תודה על הסבר. עזרת לי להבין אותך טוב יותר.
כתבת "אני מאמינה שבעתיד הלא רחוק זה ישתנה ויהיה לי את האומץ לדברים יותר דרסטיים". גם אני רוצה להאמין ולקוות שבעתיד הקרוב זה ישתנה, אבל שיהיה לך את האומץ לדברים יותר דרטיים כמו לפעול לגרום לעצמך לחיות, לטפל בפצעים, לגעת בכאב, לצמוח ממנו, לגדול, לאהוב, לחבק את עצמך...
אנחנו רוצים ללוות אותך בדרך לחיים, לא בדרך אל המוות.
מה כואב לך? אולי אפשר להתבונן על זה יחד?
רותם

הכל כואב

הכל כואב לייי!
כל נשימה, כל מחשבה, כל דבר.
אני שבורה.. מרוסקת.. ואני לא מסוגלת יותר ככה. החיים שלי הם כבר לא חיים... הם גיהינום.
אני לא יודעת איך אפשר להתרומם מהכאב, כרגע הוא רק מוריד אותי למטה. אני לא יכולה לאהוב ולחבק את עצמי, אני לא מוצאת סיבה או מטרה.
אני בזבוז של אוויר ובזבוז של חמצן.. היה מוטב אם לא הייתי כאן..
איך מתרוממים מזה למעלה?!

מנסים להבין

את שואלת איך מתוממים מזה למעלה ואני חושבת שבתור התחלה כדאי לנסות ולהבין מה מייצר את הכאב הזה.. האם חווית משהו שגרם לזה? מאיפה השבר הגדול הזה? מתי זה התחיל ובעקבות מה?
רותם

כבר יותר מידי זמן..

זה התחיל מזמן.. כאילו לפני 6-7 אפילו 8 שנים.. זה לא היה בדיוק בריונות אבל כי הציקו לי וכן צחקו עלי וכן הייתי האבוגבר של השכבה (למרות שרקדתי בלט באותו זמן..).
זה נמשך 3-4 שנים, וזה דפק אותי בטירוף. זה הרס אותי, שבר אותי, וכל מה שעבר עלי מאז ועד היום (עכשיו אני בכיתה יב') זה מההשפעות של זה...
נכון, זה היה מזמן, והייתי קטנה, ומה שהיה אז לא צריך להשפיע עלי היום. אבל זה משפיע וזה מלווה אותי בכל צעד, גם אם זה בתת מודע..
זה כל הביטחון העצמי שלי שלא הצלחתי לשקם, וכל השנאה הזאת כלפי עצמי היא בגלל שמאז ועד היום נותנים לי את הסיבה.. זה לא נגמר אי שם מזמן, זה ממשיך, פשוט בצורה אחרת..

עצם העובדה שאני לא מצליחה להתעלם מזה גורמת לי להרגיש רע..

ועד היום אני לא מצליחה לעבור רגע אחד בלי לפרט כל סיבה וסיבה ללמה לשנוא את עצמי, ועד היום אני לא מצליחה להפסיק להטיף לעצמי שאני מטומטמת וטיפשה, וזה כבר לא בגלל הסביבה שלי, היום אני מתעבת את עצמי אך ורק בגללי, כי כולם הראו לי אינספור סיבות, עד שהתחלתי להאמין לכל אחת ואחת...

אני יודעת שאני נשמעת ממש טיפשה ומטומטמת ושאלו בכלל לא סיבות אמיתיות.. אבל הן כן, הן אמיתיות בשבילי והצלקות שהן השאירו מוכיחות את זה.. חוץ מזה, שהסיפור הוא בתכלס יותר מסובך ממה שכתבתי כאן..
אני באמת כבר משתגעת, ובטח רותם כבר שיגעתי אותך..

להפך

היי יקירה,
את לא משגעת אותי בכלל, להפך, אני גאה בך מאד שאת מצליחה לשתף. ואת בכלל לא נשמעת טיפשה ומטומטמת, להפך. את נשמעת לי נערה חכמה ורגישה שחוותה דברים לא פשוטים בעברה ועדיין מתמודדות איתם... הצקות יכולות להיות דבר אכזרי מאד ולפגוע בדימוי העצמי ובערך העצמי. מדאיג אותי לקרוא שזה לא נגמר, מה זאת אומרת? האם מישהו ממשיך לפגוע בך?
האם שיתפת פעם מישהו בחוויות האלה שחווית? נשמע שאולי כדאי להיעזר בטיפול רגשי כדי לעבד אותן קצת. שיחות עם איש מקצוע יוכלו לעזור לך להתחזק ולאט לאט להתגבר על הדברים הקשים שחווית. ניסית פעם?
ערב טוב,
רותם

לא יודעת מה לעשות..

זה לא בדיוק ספציפי.. אבל זה היחס של אנשים מסוימים אלי. יחס מזלזל, פוגע ומשפיל..
לא שיתפתי בזה אף אחד, אני לבד בזה. אין לי את האומץ או היכולת להגיד את זה למישהו ולדבר על זה עם מישהו, הרבה יותר קל להסתתר מאחורי מסך מחשב..

קשה לי ממש... אני נופלת ונשברת.. אני אבודה בטירוף ונמאס לי מהכל... פשוט נמאס לי ואני לא רוצה יותר.. אני באמת לא יודעת מה לעשות כבר

מכירה את הצ'ט שלנו?

היי מישהי יקרה,
אני מעריכה מאד את האומץ שלך ושאת היכולת שלך לשתף אותנו. גם אם זה מאחורי מסך המחשב - זה צעד גדול ומשמעותי.
את מכירה את הצ'ט האישי של האתר שלנו? אפשר להיכנס לשם בערבים במהלך השבוע ולשוחח עם מתנדב/ת שלנו לשיחה אישית, אחד על אחד, בכתיבה. אולי זה יכול לעזור לך?
לא להתייאש. אני באמת חושבת שיש מה לעשות כדי שתרגישי טוב יותר.
איתך,
רותם

תודה

ממש ממש תודה על הדאגה ושאת לא מתייאשת ממני.. זה לא מובן מאליו בכלל בכלל, הרבה זמן משאז שלמישהו היה אכפת ממני. אני מעריכה את זה מאוד.

אני אנסה להכנס לצ׳אט בהזדמנות מתישהו, אני עוד אחשוב על זה.

שוב, באמת ממש ממש תודה!

כתובת הצ'ט

הי יקירה,
כדי להיכנס לשיחה אישית בצ'ט אפשר ללחוץ כאן.
הצ'ט פתוח בימי א' עד ה' בין השעות 19:00 ל24:00.
אל תתלבטי יותר מידי. תיכנסי ותבדקי אם מתאים לך...
ואת כמובן מוזמנת גם להמשיך לכתוב כאן.
אנחנו פה.
רותם

למעלה