המלצה אישית על צבע שעוזר לשמור על אקלים נעים בדירה

הייתי סקפטי שאמצא פתרון לבעיה של חדר שחם בו מדי רוב השנה וקר בחורף, לא מצאתי בעל מקצוע שיסכים לצפות מבחוץ את הקירות החיצוניים בלוחות קרקר של משמר הנגב. שמעתי על צבע של חברת דנבר והחלטתי לנסות, ואחרי שנה וחצי של שימוש "הקסם אכן עובד"
יחד עם זאת אציין החלפנו גם את החלונות בחדר לחלונות עם זכוכית כפולה שנעשו על ידי בעל מקצוע מעולה וגם למזלנו בוצע שיפוץ חיצוני לדירה.

קישור לפרטים על הצבע ) תוצרת ישראל מיוצר בשדרות:
https://denber-paints.co.il/he/חומרי-איטום-קירות/טרמוסיל-200/

guprnds

Active member
אני לא מכיר את המפרסם ואת המוצר, אבל צבע עשוי בהחלט לתרום מאוד לתכונות התרמיות של הבית. ישנם חומרים המפזרים/מחזירים כמעט את כל קרינת החום המוקרנת עליהם. אם צובעם בתוך הבית, החום נלכד בחללים, אם צובעים מבחוץ הבית נשמר יותר קריר. יתכן שהחומרים הללו מכונים ננוקרמיים, איני בטוח בשם.

אני לא מכיר את המפרסם ואת המוצר, אבל צבע עשוי בהחלט לתרום מאוד לתכונות התרמיות של הבית. ישנם חומרים המפזרים/מחזירים כמעט את כל קרינת החום המוקרנת עליהם. אם צובעם בתוך הבית, החום נלכד בחללים, אם צובעים מבחוץ הבית נשמר יותר קריר. יתכן שהחומרים הללו מכונים ננוקרמיים, איני בטוח בשם.

צבע אכן עשוי להועיל בהגנה מקרינה, לגבי בידוד תרמי - אני בספק רב , לא מכיר שום נתונים על יכולת בידוד תרמי של צבע . אשמח לראות .

guprnds

Active member
חום נוצר (בין השאר) מקרינה אלקטרומגנטית בתחום האינפרא-אדום. כך למשל מחממים באמצעות תנור סליל, או נורת להט. גם בתהליכים כימיים (להבת אש) נפלט חום באמצעות קרינה. אם הבית מסוייד בצבע הנ"ל הרי שאיבוד החום במקרה זה יהיה מינימלי, כמובן בתלות באפקטיביות ובאיכות החומרים המרכיבים אותו. הצבע מחזיר את הגלים, הללו נכלאים בחלל והחום נשמר. אני סיידתי את הגג שלי בצבע כזה, מה היעילות האמיתית שלו, זאת לא אדע.

רוני1955

Active member
מה שכתבת, נשמע לי כמו הסיפור עם הקורונה. נכון לעכשיו, כל מי שמת והיה נגוע גם בקורנה, מכריזים עליו שמת מקורונה. אדם עם מחלה סופנית, לא נושם ולא מתפקד שעבר לידו חולה מאומת, מוגדר שמת מקורונה. חולה קורנה שהלך לבית חולים ונדרס על ידי משאית, מוגדר שמת מקורונה. אתה צבעת את הבית, ובמקביל נעשו פעולות אמיתית לטיפול בבעיה, ואתה אומר שהצבע פתר לך את הבעיה. בחייך.......

רוני1955

Active member
זה מאד מעניין מה שאתה כותב. כי אף אחד לא יודע על זה. אם זה היה נכון, היינו רואים את כל הבניינים בעולם צבועים עם צבעים כאלה, והיינו חוסכים הון על חימום או קרור. אבל זה לא ככה. מעניין למה......

בינא

Member
אין דבר כזה "צבע מבודד מקור וחום"... |אקדמאי|
3 הפעולות שבוצעו על-ידכם ובעיקר התקנת זכוכית בידודית, הם שנתנו פתרון חלקי לבעיה שלכם.
דירה ממוקמת בקומה אחרונה מתחת לגג שטוח כמו בית פרטי עם גג שטוח, יקבל 80% מהחום דרך הגג.
אחת השיטות להקטנת מקדם החום היא צביעת הגג בלבן שמחזיר את קרני השמש בזוית שאינה חודרת ולכן יש בכך כדי להשפיע על החום במבנה ביום, אך לא בלילה.
זו למעשה הסיבה שלפני שהיו מזגנים ומאווררים, היו עולים לישון על הגג שהיה פתוח לתנועת אוויר...
כיום מקובל לבודד גגות בטון שטוחים עם לוחות מבודדים ו-"בטקל" שהוא בטון כולא אוויר שניתן לבצע איתו שיפועי ניקוז כמו עם מדה.
רמת הבידוד בבתים החדשים עולה אולם בהחלט אינה פותרת את בעיית החום עם הלחות שהוא הסיבה העיקרית להפעלת מזגנים.
היות ורק 20% מהחום נכנס מהקירות בבית עם גג שטוח, הפיכת פתחים למבודדים עם זכוכית בידודית, פותרת חלק מהבעיה בצדדים שמקבלים שמש ישירה או בזוית, ביחס ישיר ל-% הפתחים בקיר כזה.
הצד הצפוני בארץ איננו מקבל שמש, לכן הבידוד עובד דווקא בחורף למניעת בריחת חום והיווצרות קונדנסצייה (התעבות אגלי מים על הקירות החיצוניים וכתוצאה מכך, היווצרות "עובש שחור" שאינו אלה טפילים שניתן לנקות עם מלבין שמכיל אמוניה).
לסיכום:
צבע מכל סוג איננו יכול לבודד תרמית, לא קור ולא חום.
צבע לבן על גג שטוח מקטין את חדירת הקרינה פנימה.
בידוד קירות וגגות ניתן להשיג רק עם חומרים מבודדים מותאמים וכמובן זכוכית בידודית, אנטיסאן LOW E משולבים במסגרת אלומיניום שיש בה גם מרכיב בידודי בתוך הפרופיל...

למעלה