המלצה לאקוסטיקאי מומחה ברעש סביבתי

R 1 3

Well-known member
מי שמכיר אשמח לתגובה בפרטי. רלוונטי גם לכל מי שרוצה לשפר את השקט סביב ביתו
יש לידי מתקן עירוני מרעיש - בעיקר רעש ״דפיקות״ כנראה מזרימת אויר בצנרת.
לרוע מזלי מבחינת עמידה בתקן הם (הרשויות) לא חורגים - אבל יתכן ואוכל לשכנע לעשות משהו
בתרוץ שאני מוכן לשלם - ואז מן הסתם תהיה להם בעיה לקבל כסף מתושב על מפגע
שהם יצרו... הבדיקה נעשתה בתוך חדר מגורים מטר מהחלון - מה שלא מונע להרעיש בחצר
או מרפסת.

R 1 3

Well-known member
תודה לאריאל אריאלי שהקדיש מזמנו ליעץ
נכון לעתה פשוט הפחיתו את הרעש מהמתקן
הורידו טורים או שינו משהו כנראה מהתלונות ששלחתי
מקווה שישאר כך - שקט לחלוטין ויום טוב לכולם.

R 1 3

Well-known member
בבקשה.
אם אפשר לעזור, מדוע לא?
ובכן הבעיה חזרה ועמה גם תובנות חדשות..
מקווה שיעניין את חברי הפורום כי שקט הוא תנאי מקדים להנות מסטריאו משובח
הרעש נגרם מהזרמת אויר לתוך בור הביוב . לא המנוע או הצנרת אלא מה שמתחולל
עמוק בתוך הבור ומקרין לדופנות המבנה.
עשו נסיון לעבוד עלינו.. חיברו מנוע של ארובה שתפקד קודם לכן לפני המתקן(יוניזטור) החדש
3 ימים היה שקט לכאורה מושכים אויר לכוון ארובה והכל מושתק. והיום בנוכחות
מנכל מי אביבים מר שרון ומזכירתו הפכו את כוון המנוע (ענין של חווט) והרעש חזר
תוך שהם מיתממים כאילו לא קרה דבר. לקח לי כמה שעות להסיק את המסקנה
מהעובדה שטיפלו במנוע והרעש הוא אותו כנ״ל שהיה בתחילה.
האם מישהו ראה ארובה בגובה 3 קומות שמזרימה אויר למטה? :ROFLMAO: :poop:

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
איכשהו אתה מאד לא ברור... אתה מדבר על מכונה ואינך מסביר מה תפקידה בכוח ולמה היא מוקמה בכלל בסמיכות לאזור מגורים. ואיך זה שהשכנים לא מתלוננים? מה? רק אתה רוצה שקט בבית?

R 1 3

Well-known member
איכשהו אתה מאד לא ברור... אתה מדבר על מכונה ואינך מסביר מה תפקידה בכוח ולמה היא מוקמה בכלל בסמיכות לאזור מגורים. ואיך זה שהשכנים לא מתלוננים? מה? רק אתה רוצה שקט בבית?

העניין שכן .. אני גר במקרה הכי קרוב למפגע. מטרים ספורים. עצמת רעש נחלשת ביחס ריבועי למרחק , חלק לא בבית סמוך שבתמ״א 38. אם תרצה לרדת לעובי הקורה נחרוג מתחום הפורום. תפקיד תחנת שאיבה (יש 5 כאלו בכל מתחם ת״א יפו) הוא לאסוף במקום נמוך את מי השפכים מאזור שלם ולהזרים אותו מתוך בור עמוק לצינור עילי.
לשם כך יש שם משאבות בהספק עשרות קילוואט - מקווה שקיבלת פרופורציה. בנוסף יש לאוורר או לסנן את הריחות / גזים הכוללים גופרית ואף נפיצים. אכן היום נדרש מרחק 50 מטר מתחנות כאלו לבתי מגורים. אך זהו אזור שתוכנן לפני שנות ה 50 וכבר אז מעדות שכנים היו תלונות מדיירים רחוקים. הריח טופל ע״י ארובה ומערכת סינון פחם מושתקת והיום מנסים להוריד את הארובה, כנראה מהבנין השכן שהוסיף קומות בתמ״א והן מעל הארובה. השיטה להזרים אוויר מיונן שמנזיל את הגזים בתוספת יניקת אוויר לבור כמו לערבב את המרכיבים שגורם לרעש בעבוע.
נכון להיום יש לי קייס כי הפסיקו את פעולת מפוחי האוורור בלילה מיוזמתם . עוצמת הרעש הנמדד גבולי לתקנות כ 40 db ויש לי כמה שעות חסד שקטות
יש מידע נוסף שקשור לפורום אבל אוכל לספר רק בפרטי.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
נכון להיום יש לי קייס כי הפסיקו את פעולת מפוחי האוורור בלילה מיוזמתם . עוצמת הרעש הנמדד גבולי לתקנות כ 40 db ויש לי כמה שעות חסד שקטות
אתה מוזמן לכתוב לי לפרטי. התיבה שלי מחכה.

R 1 3

Well-known member
אתה מוזמן לכתוב לי לפרטי. התיבה שלי מחכה.
בגלל שאתה גם בקטע גינון, הלוונדר שלי פורח. זהו ה״נכס״ במבט רוחבי, יש גם גנרטור חרום שמפעילים לנסיון (כמו היום ) ללא הגג הארובה והצנרת מעליו.

קבצים מצורפים

• 1607418124188.jpg
    1607418124188.jpg
    7.3 MB · צפיות: 3
שלום לך. אני מבקש ליידע אותך כי הסקר שבצעתי, נשלח למי אביבים.
אריאל אריאלי

R 1 3

Well-known member
הי אריאלי, תודה הם כל הזמן משחקים בטורים וגם השתיקונראה לי שיש בעיה מכוון החלונות בקיר שפונה אלי.
מדובר בחלון טריפלקס סטנדרטי - גם לי יש כזה בשני חדרים בבית, הוא לא בולם הכל.
לפעמים משאירים אותם פתוחים בטעות כמו היום וניתן לשמוע את זרימת הביוב..
דוקא הרעש הזה לא מציק בכלל. אלא שאולי צריך להוסיף להם בידוד נגד הרעידות שגורם המפוח.
הקיר מתחתם מעובה כנראה מלפני עשרות שנים ואילו בילהם יש קיר דק בהרבה
עד הגג - שעבר אף הוא עבוי וביטון בדפנות. את נושא החלון קל לבדוק במדידה
מול החלון לעומת איטום זמני מבחוץ.
שלום לך. אני מבקש ליידע אותך כי הסקר שבצעתי, נשלח למי אביבים.
אריאל אריאלי
תודה אריאלי בינתיים טיפלו באחת המשאבות שהרעישה ויש לדעתי לטפל גם בחלונות הפונים אלי.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
מהצילום התרשמתי שהכחול הזה ניצב בתוך החצר הפרטית. ממתי עושים דברים כאלה? מי אישר להם את זה?

R 1 3

Well-known member
מהצילום התרשמתי שהכחול הזה ניצב בתוך החצר הפרטית. ממתי עושים דברים כאלה? מי אישר להם את זה?
זו גינה עירונית - וזה המפגע הפחות משמעותי . אגב היתה תוכנית להעיף את כל התחנה אבל כנראה
נתקלו בקשיים או התנגשות עם הרכבת הקלה.

קבצים מצורפים

• Screen Shot 2020-11-18 at 6.41.51.png
    Screen Shot 2020-11-18 at 6.41.51.png
    KB 130.1 · צפיות: 5

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
ראית רק את השורה האחרונה? 17,000,000 ש"ח וזה לפני "הפתעות" שתמיד צצות תוך כדי עבודה... שלא נדע... וכן. יש כמובן תכנון טוואי וכיו"ב. לא פשוט. וזה כמובן גם אמור להימשך על פני תקופת זמן לא קצרה. בהצלחה שיהיה שם.

R 1 3

Well-known member
ראית רק את השורה האחרונה? 17,000,000 ש"ח וזה לפני "הפתעות" שתמיד צצות תוך כדי עבודה... שלא נדע... וכן. יש כמובן תכנון טוואי וכיו"ב. לא פשוט. וזה כמובן גם אמור להימשך על פני תקופת זמן לא קצרה. בהצלחה שיהיה שם.
יתכן ויש לצידי חוק שיאלץ את הפסקת המטרד במיידי - נראה מה יגיד העו״ד.. אריאלי מוזמן להתייחס גם לסעיף
החוק המגדיר רעש חזק בהפרש 5db ביחס לרקע הסביבה. לעניות דעתי לא בוצעו מדידות כשהמפוח הופסק
לא ב2 מדידות שונות שנכחתי בהן וגם לא בזמן שאריאלי ערך סיור אאל״ט למעט הפסקת המשאבות.
היום בציוד לא הכי מדויק הבחנתי הפרש מעל 8db בין רעש העבודה כ 36-7 מחלון ביתי ל 26-29 ופחות אחרי שהופסק בלילה.
בשבתות וערבי שבת / חג או סתם יום שאין פעילות יש לבצע הפסקה יזומה כדי למדוד מפגע רעש חזק כנ״ל
כלומר גם אם העוצמה האבסולוטית נמוכה מ 40/45 dba הרלוונטית ליום / לילה כמטרד רעש, יתכן והיא מהווה מפגע
רעש חזק בסביבה שקטה ממנה כנ״ל בהפרש מעל 5db.

קבצים מצורפים

• 1612544405065.jpg
    1612544405065.jpg
    KB 405.8 · צפיות: 6
נערך לאחרונה ב:

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
סיפור מעניין. יתכן שתוכל לדרוש הפסקת הפעלה של המשאבה "רק" לצורך הבדיקה, כלומר, הפסקה של כ-5 דקות בסך הכל. השאלה היא, כיצד תוכל לכפות זאת עליהם. יתכן שתזדקק לעו"ד שבדרכו ייקר לך את עלותו של התענוג, אבל מאידך, תוכל אולי לפנות ל"אדם חוק ודין" אולי אפילו עם דרישה קצת שונה: אין לכם אפשרות לכבות את המשאבה? גם טוב. בואו נבדוק את הרעש סביב (או בתוך ביתו) של רון, ואחרי כן, נלך ונבדוק רעש במקום "נייטראלי", במרחק של 3 בתים מביתו של רון, באותו רחוב ובאותה "סביבה רועשת", רק שלא בסמיכות למשאבה. אני מאמין, שלצורך התרשמות, זו תהיה בדיקה די סבירה.
חוצמזה, אני לא מבין עוד דבר מה. אתה טוען שאינך הדייר היחיד באותו בניין, ואני מניח גם שיש עוד בניינים שנמצאים בקרבה די דומה למשאבה. אז מה? רק אתה מצאת לנכון להתלונן? כי מה? כי מישור גובה המשאבה זהה למישור גובה החלונות שלך? או שמא קיים הבדל במרחקים? אשמח להסבר..

R 1 3

Well-known member
סיפור מעניין. יתכן שתוכל לדרוש הפסקת הפעלה של המשאבה "רק" לצורך הבדיקה, כלומר, הפסקה של כ-5 דקות בסך הכל. השאלה היא, כיצד תוכל לכפות זאת עליהם. יתכן שתזדקק לעו"ד שבדרכו ייקר לך את עלותו של התענוג, אבל מאידך, תוכל אולי לפנות ל"אדם חוק ודין" אולי אפילו עם דרישה קצת שונה: אין לכם אפשרות לכבות את המשאבה? גם טוב. בואו נבדוק את הרעש סביב (או בתוך ביתו) של רון, ואחרי כן, נלך ונבדוק רעש במקום "נייטראלי", במרחק של 3 בתים מביתו של רון, באותו רחוב ובאותה "סביבה רועשת", רק שלא בסמיכות למשאבה. אני מאמין, שלצורך התרשמות, זו תהיה בדיקה די סבירה.
חוצמזה, אני לא מבין עוד דבר מה. אתה טוען שאינך הדייר היחיד באותו בניין, ואני מניח גם שיש עוד בניינים שנמצאים בקרבה די דומה למשאבה. אז מה? רק אתה מצאת לנכון להתלונן? כי מה? כי מישור גובה המשאבה זהה למישור גובה החלונות שלך? או שמא קיים הבדל במרחקים? אשמח להסבר..
צדקת באפשרות הדרישה להפסקת הפעולה. יותר מכך המודד מטעמם ואף מטעמי שלא דרש למדוד הפרש ע״י הפסקת המפוח,
מעל במצוי הבדיקה הנדרשת לחוק או אף העלים ראיות לעבירה פלילית ממש. שלי לפחות ציין זאת בדו״ח שלו תוך הערכה
שתהיה חריגה כזאת בשעות הלילה השקטת. אני הדייר היחיד בבנין שנמצא בזוית ישרה למקור הרעש ובגובה הסמוך ביותר
7 מטר בהערכה קו אוירי. מתחתי - תחת העמודים אין דירה שם מובחן שיא הרעש גם מהדהד והוא יורד ביחס רבועי למרחק.
אין שום צורך בעוד דיירים לגבי מצוי החוק או להביא עדות ממי שגם שהה בביתי - די בנתונים היבשים.
אפילו בדירתי הקטנה בחדר השינה קיים חלון המשיק למקור הרעש ואכן ממנו אין מפגע כל עוד איני מוציא את הראש מהחלון..
בחלון אחר מרוחק אף יותר המשמש לתליית כביסה - מרגישים ברעש - כולל עדות של המודד מטעמי כי שם אין סורגים
וקל לרכון החוצה ולשמוע את הפעימות..תכלס אני הכי קרוב בינתיים, כשאין דיירים בבית ממול הנמצא עדיין בשיפוץ תמ״א.
הבוקר שמתי לב לעוד תופעה. מדדתי את השקט הסביבתי חרף ציוץ הציפורים היה מתחת 30dba אך החל לעלות לקראת 7:30
בהדרגתיות - או שהמשאבה יצרה אפקט דומה. בתכלס המדידה המתבקשת היא בדיקת רצף בה ניתן להשוות לשעות בהן אין
פעילות - וכאמור לדרוש הפסקה יזומה כדי להשוות לרעש רקע. הרעיון שלך למדוד כמה בתים ליד - מצוין וגם חשבתי עליו.
שורה תחתונה אם היה ניתן להסתגל למטרד הזה הייתי יורד מזמן מכל הטרחה אבל זה כאב ראש תרתי משמע .

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
אני מבין היטב לליבך. רעש מונוטוני מתמשך יכול להוציא בנאדם מדעתו.. אין על זה כל וויכוח. השאלה היא באמת איך אתה יכול לכפות על התאגיד לבצע את הבדיקה, כשברור מראש שתוצאותיה לא ייטיבו איתו. אתה נלחם כאדם יחיד מול גוף עתיר משאבים וזו בעיה לא פשוטה. רק הפעלה של גוף כמו אדם טבע ודין או עו"ד טוב יכולים (אולי) לסייע.

למעלה