המלצה לטיול בן 3 שבועות בדרום אמריקה

Sheli Sade

New member
המלצה לטיול בן 3 שבועות בדרום אמריקה

לאחר שהרעיון הקודם נפל בגלל מזג אויר, אנחנו מחפשים יעד חדש. המגבלות: 1. חודש אוקטובר. 2. טיול של 3 שבועות. 3. שיחסית יהיה כמה שיותר קרוב לארה"ב מכיוון שבכוונתינו לבקר משפחה. מה שאהבנו בתכנון הקודם ומחפשים עכשיו דברים דומים: 1. תרבות ומקדשי המאיה. 2. צלילה (במקור חשבנו על המערות במקסיקו בטולום). 3. חופים יפים לסיים בהם את הטיול. יש אלטרנטיבות?? בבקשה עיזרו לנו... תודה מראש, טל

SOLO TREKKER

New member
מה הבעיה עם מז"א בתקופה זו?

סעו למכסיקו, תצללו ב- CENOTES ליד טולום וגם בים בין פלאיה דל כרמן לאי קוזומל, בקרו באתרי המאיה ב- CHIAPAS וביוקטן. אני הגעצי למכסיקו בתחילת נובמבר בזמנו, והיה מז"א מצויין במהלך כל החודשיים שטיילתי. לא נראה לי שחודש לפני יתבטא במהפך כ"כ גדול במז"א. למעשה, שילוב האילוצים שפרטת מכוונים אך ורק למכסיקו...

Sheli Sade

New member
אבל זו תקופת ההוריקנים

לפי מה שאמר לי natyh. לא הייתי רוצה להתחיל טיול ואז להתקע במקום בגלל סופה ללא האפשרות לצאת.... ברור לי שאאלץ אולי להתפשר ואני מוכנה לשמוע הצעות....

SOLO TREKKER

New member
אכן יש פה הימור.

אבל שימי לב שלא בכל שנה יש הוריקנים באוקטובר. אם תרצי ללכת על הצד הבטוח, תאלצי לוותר על תרבות המאיה ועל הקרבה לארה"ב, ולטייל יותר דרומה ביבשת. תחליפי את תרבות המאיה בשרידי תרבות האינקא, ותרי על צלילות, וסעי לפרו. או שתסעי לבוליביה (לה אין בכלל חוף ים) אבל הרים ונופים מרהיבים יש גם יש.

Sheli Sade

New member
תודה, החלטנו לקחת את הסיכון ../images/Emo13.gif

שאלה קטנה בנושא ההוריקנים, לפי מה שראיתי רוב הסיכון בטיול שלנו מתרכז בחצי האי יוקטון (קונקון וסביבתה). האם יש התראה של כמה ימים מראש לפני שסופה מתקרבת ואז נניח נשנה כיוון וניסע לכיוון מקסיקו סיטי?

SOLO TREKKER

New member
אני לא יודע בוודאות, אבל אני מניח

שיש יכולת לדעת מראש. תעקבו אחרי התחזית - לא חסר אינטרנט במכסיקו. אגב, בין מכסיקו סיטי ליוקטן יש הרבה מקומות יפהפיים לטייל בהם במידה ואתם מחפשים תחליף לחוף הקריבי עקב מז"א. מחוז צ'יאפס יפה מאוד (בעיני הוא מצא חן במיוחד) - ג'ונגלים, נהרות, אגמים, והרבה שרידי מאיה (גם חפורים ומטוילים כמו PALENKE וגם חפורים פחות ומכוסים יותר ביער כמו BONAMPAC קרוב לגבול עם גואטמלה). יותר לכיוון מכסיקו סיטי יש את איזור OAXACA - עיר חביבה עם הרבה חנויות עיבוד קקאו גולמי, הרבה מסקל, ואתר ארכאולוגי גדול (הר אלבן) שהוא לא אתר מאיה אלא שבט פרה-קולומבי אחר (זאפוטק). ועוד לא דיברתי על החוף הפאסיפי ועל אזור מכסיקו סיטי עצמה. בקיצור - לא חסר איפה לטייל במכסיקו, ואיך לאלתר אם מז"א באזור מסוים אינו טוב. תהנו

Sheli Sade

New member
תודה רבה! ../images/Emo140.gif ושאלה אחרונה... ../images/Emo9.gif

כן, שארתי לעצמי שאפשר לאלתר חוץ מזה שאני מאמינה שיהיה בסדר ולא נתקל בשום סופה (אני טיפוס אופטימי
). האם היית ממליץ להזמין מקום לינה בגואטמלה מראש מעבר למספר הימים הראשונים? או ששוה רק לילה אחד ו"לזרום" בהמשך?

Sheli Sade

New member
ועוד שאלה (אני כבר לא אומרת אחרונה ../images/Emo6.gif)

אומנם זה לא טיול של תרמילאים טיפוסיים, אין בכוונתינו לעשות טרקים של מספר ימים אלא מקסימום לצאת בבוקר להר געש ולחזור. אין לי מושג מה הם הטרקים היומיים שם וכמה הליכה מחוייבת אבל האם יש צורך בנעליים מיוחדות או שנעלי ספורט רגילות יספיקו? שוב תודה, טל

SOLO TREKKER

New member
תשובות:

לטיולי הליכה של יום קחו נעלי טרקים ולא נעלי ספורט, אלא אם אתם מראש מגבילים את עצמכם לשבילי הליכה קצרים קלים ונוחים. אני לא מכיר את גואטמלה, לא טיילתי שם (טיילתי בדרום אמריקה ובמכסיקו), אבל אם לשפוט לפי מכסיקו - אין צורך להזמין מקומות מראש, אף פעם לא נתקלתי במכסיקו במצב שאין חדר פנוי.

natyh

New member
המרכז לחיזוי הוריקאנים האמריקאי

נותן התראות על סופות טרופיות בזמן בו הם נוצרות עד הרגע בו סופה עולה מדרגה של סופה טרופית לדרגת הוריקאן לוקח עד 48 שעות , סופות אלו נוצרות באזור אפריקה ונעות לכיוון מפרץ מקסיקו במסלול בו המיים הכי חמים , משם סופה שואבת את האנרגיה שלה . בדרך כלל לפני פגיעה של הוריקאן בדרגה 1-5 ביבשת יש התראה של בין 3-5 ימים אז תיאלצו לנוע לכיוון פנים היבשת , המדובר על סופות אטלנטיות יש גם סופות פאסיפיות , שפוגעות בצד השני , שמת 2007 היתה שנה רעה מאד מבחינה זו קצת אחרי שפגע הוריקאן דין לאיזור טולום הגיע הוריקאן אחר בצד השני הפאסיפי זה לא קורה כל שנה , בדרך כלל לאחרונה קורה פעם בשנתיים ,ווילמה פגע ב 2005 ריטה וקתרין פגעו באותה שנה ,דין ב2007 , ב 2006 היתה שנה שקטה למדי .

Sheli Sade

New member
תודה רבה! ../images/Emo140.gif

אני יודעת שזה אבסורד - אבל זה מרגיע
חבל לי לפספס טיול שכ"כ התאים לנו מכל הבחינות רק בגלל חשש של סופה. הרי באמת הסיכוי הוא נמוך שגם תהיה סופה, גם בתאריכים שלנו וגם בדיוק היכן שנהיה באותו התאריך. במקרה הכי גרוע - ננוע לכיוון אחר. תודה רבה!

Litchi28

New member
שלום גם פה ../images/Emo140.gif

כולי קנאה בכם שאתם נוסעים לדרום אמריקה... אם רק הייתי יכולה לחזור אחורה בזמן, הייתי מוותרת על ירח הדבש בתאילנד וחוזרת לדרום אמריקה שוב (למרות שהייתי כבר פעמיים). כמו שאמרו פה לפניי - אם אתם מוותרים על ענייני חופים וצלילות, אתם יכולים לטייל בפרו או באקוודור, ואז גם אפשר לטוס לגלפגוס (מדהים מדהים מדהים!). אני לא מומחית גדולה בענייני מזג אויר, החבר'ה פה יוכלו להגיד לך אם זה מתאים לעונה או לא.

Sheli Sade

New member
שלום ../images/Emo140.gif ../images/Emo13.gif החלטנו לקחת את הסיכון

ולשמור על המסלול המקורי שמאוד קסם לנו והתחברנו אליו. חבל לנו לפספס כאלו אתרים כשאני לא יודעת מתי ואם בכלל יצא לנו בעתיד לעשות טיול יחסית ארוך כזה (ולא לצחוק עלי כל המטיילים שנוסעים לחודשים. מקנא בכם!
)

למעלה