המלצה על דרך פעולה נכונה נגד דייר שחונה לא במקום המיועד

arieciub

New member
המלצה על דרך פעולה נכונה נגד דייר שחונה לא במקום המיועד

שלום רב,
מבקש המלצות על דרכי פעולה נגד דייר שלא חונה במקום המיועד לו.

בבניין משותף של 12 דיירים הגיע שוכר ומחנה 2 מכוניות בשטח החנייה המשותף לכל הדיירים. החניות לא צמודות בטאבו אבל יש מוסכמות שנקבעו לפני 30 שנה כשהבניין היה חדש. יש גם הסכם בניין משותף עם סידורי חניה.
בשיחות עימו הוא מתריס שהוא יחנה איפה שבא לו וכמה מכוניות שירצה. ניסינו לדבר עם בעל הבית (המשכיר) שמסכים עם הטענות
ואומר שידבר איתו אבל הנושא לא נפתר מזה תקופה ארוכה.
איך אתם ממליצים להתקדם בנושא והאם תביעה אצל המפקח על בתים משותפים תעזור?
תודה למשיבים.

הסדרי חניה קבועים יש לבצע בכתב ושירשם כהחלטת ועד הבנין.

ואז יהיה לו תוקף.

זאת מהסיבה שהסכמות עבר שנעשו בע"פ ובעליהן לא בהכרח אותם בעלים דהיום אינם מחייבים לכאורה את הדיירים היום, לצורך העניין, השוכר הוא דייר מהמניין עם זכויות וחובות ככל שאר הדיירים.

לא ניתן לכפות למיטב ידיעתי הסכם בע"פ הנוגע לזכות במקרקעין [עפ"י חוק המקרקעין]

לכן אני ממליץ לקיים ישיבת ועד מן המניין [בו יוזמנו כל הדיירים בעלי זכות הצבעה/בעלי הדירות] ובו יאושר תשריט שיוכן למפרע ע"ב מפה מצבית קרקעית של שטח הבניין ובו יחולקו מכלול זכויות החנייה בין כל הדיירים לחניות נקודתיות ממוספרות , לאחר אישור החלטה בנדון , יש לבצע סימון של החניות.

בנוסף, כדאי להכין מסמך משפטי שיוכן ע"י עו"ד ובו ירשם הסכם החלוקה על כל משמעויותיו, לחתימה של כל בעלי זכות קניינית בדירות ובמקרקעין .

זו הדרך היחידה לפתור את הבעייה כחוק.

k-don

Well-known member
אבל כאן נאמר שהוא חנה באזור המשותף (במקום באזור שהוקצה עבורו

).
באזור המשותף לכולם מותר לחנות.
אז מה הוא עשה לא בסדר? ניצול לרעה לא אומר שזה לא חוקי

arieciub

New member
לא הבנתי את ההיתממות שלך.

באזור המשותף יש 12מקומות חנייה ל-12 דיירים ועם הסדרים של 30 שנה ויותר. לכל דירה יש חנייה אחת.
הוא מחנה 2 מכוניות ותופס כל פעם לדייר אחר את החנייה ואז מתחיל מחול שדים שכל אחד תופס לשני ואז מריבות. בשבוע האחרון הוא תפס למשל את שלי ולא הזיז את הרכב כבר שבוע שלם ולא עורות הבקשות להזיז את הרכב.
עכשיו מובן יותר?

k-don

Well-known member
אכן. לא נאמר בהודעה הראשונה שכל החניות חולקו בין הדיירים.

ולא נאמר שלא נשאר מקום לאורחים (ששם הנחתי שהוא חנה)

arieciub

New member
אין חניית אורחים

12 חניות ל-12 דיירים ואורחים חונים ברחוב.

arieciub

New member
הייתה ישיבה והוחלט ע"י הבעלים שלו וע"י כל שאר הדיירים!

השוכר פשוט מתעלם מההחלטה של הבעלים ומחנה שתי מכוניות היכן שרוצה ומתי שרוצה.

arieciub

New member
לא מובן למה הסכמים שנקבעו בעבר ואפילו נמצאים בתקנון בית

משותף ואפילו נדמה לי הם חלק מהרישום בטאבו כשמוציאים נסח משותף לא תקפים.

חנייה שלא עפ"י הסכמות בבית משותף - התייחסות שניה.

קיבלת תשובה מפורטת ומוסמכת בנדון.
במידה ואכן ההסכמות מגובות בתקנון הבית המשותף ובהחלטות הדיירים כחוק עליכם להוציא מכתב התרעה ע"י עו"ד לבעלי הדירה ולשוכר [כצד ג'] אבל...חשוב שתמצא מפה/תשריט חניות מאושר ע"מ שיהיה ברור היכן מותר לדיירי הבניין לחנות.

לגבי הערתך "נדמה לי" ...זה לא רציני, יש הצמדות של חניות עפ"י מפתח דירתי בנסח הטאבו, או שלא ?

אני משוכנע שבעיית החניות הלא מוסדרת מעיקה על לא מעט משפחות, עובדה שעוד דיירים חונים בחניות לא להם, ולכן יש לפתור בעייה זו לאלתר, כולל סימון על פני הקרקע.

arieciub

New member
תודה על התשובה.

החניות לא מוצמדות אבל יש 12 חניות ל-12 דירות והן חלק מתרשימי הבנייה של הבניין עם תאור של כל חנייה לאיזה דירה. לא ברור לי למה לא הוצמד כבר לפני 30 שנה לכל דירה.
הבעיה שיש דייר שמחנה 2 מכוניות ואז מתחיל מחול שדים.

הפתרון היחידי לבעיית החניות בבית משותף.

במידה והחניות הם חלק מתרשימי הבנין הם מחייבות את הדיירים, ולכן הם כן צמודות כל אחת לדירה שאליה הוצמדה כחוק.

במידה ויש פולש [זו ההגדרה הנכונה] ניתן לטפל בו באמצעות המפקח על הבתים המשותפים בטאבו, אסור להתפשר בנדון, כי נראה לי שבבנין שלך שורר חוק הג'ונגל ואם אתה רוצה לשפר את איכות חיי משפחתיך עליך לאזור כוח ולהתמיד עד לפתרון הבעייה., הכתובת להתראה/תביעה בנדון הוא בעל הזכויות בדירה, ונתבע המשנה הוא הדייר בשכירות.

כדאי לטפל בבעיית החנייה כטיפול שורש בסיסי לסמן מספרי חניה ולהצמידם עפ"י מפת החלוקה הקיימת .

zammy

New member
האיש שוכר ולא בעל דירה

שיראה שבחוזה השכירות שלו כתוב שניתהך לו גם זכות החנייה בנוסף לדירה.
אם לא נכתב, אין לא בכלל זכות חנייה.
שנית מי שאחראי על התנהגות שוכר הוא בעל הדירה ואותו יש להזהיר או לתבוע.
לפני הגשת תביעה תכינו כל המזסמכים: אותו הסכם בניין משותף עם החנייה, כל החומר מתיק הבית המשותף מהטאבו שניתן לקבל באינטרנט מאתר משרד המשפטים.
מכתב אזהרה ראשית, מכתב מעו"ד שנית עם אזהרה בדבר הגשת תביעה.
ואיפה הוועד כאן?!!
&nbsp

למעלה