המצב בכבישים

anashim beadom

New member
המצב בכבישים

עד כה נאמרו בפורום הרבה דברים נכונים וכואבים,מדי פעם שומעים הערה המתייחסת לחוקים וזו בעצם עיקר ותמצית המצב בכבישים. המתרחש בכבישים הינו פועל יוצא למהות החוקים. היום ננמצאים על הכביש נהגים שמקומם בהחלט לא מאחורי ההגה וזאת בהמשך לסדרת חוקים שהמחוקק לא הניח שעם ישראל יכול לפרוק כל עול. החוק אמור בראש וראשונה לשמור על הציבור.היום הוא לא עושה זאת. שנית, החוק אמור להרתיע, היום הוא לא עושה זאת.השינוי בהתנהגות הנהגים יחל רק לאחר שינוי מהותי בחוקי התעבורה. המטרה,- הרחקת נהגים "עבריינים" מהכביש.

isra533

New member
עונשים לא מרתיעים

יש מדינות בארה"ב שיש בהן עונש מות, האם זה מרתיע את האנשים מלרצוח. כל זמן שההחלטה על הנהיגה בכביש תהיה רק בידי הנהג, לצערי הרב הדברים לא ישתנו בהרבה כי אנחנו יצורים עם נטיה להתפתות לסיכון. זה לא טוב - נכון, זה מסוכן - נכון, זה פוגע באנשים אחרים - נכון מה שצריך לעשות זה לעצור את הטעות בזמן אמת כי לבוא בטענות לאחר מכן זה כבר מאוחר וכואב מדי. היכולת קיימת נדרש רק הרצון. עם הרצון של כל אחד לשינוי יבוא השינוי

anashim beadom

New member
עונשים..

אכן עונשים - כן מרתיעים. עונש מוות או לא עונש מוות זה עניין של גיאוגרפיה והסטוריה(ואנחנו אמורים לדעת מאיפה זה נובע...). מה אתה מציע שנמשיך לתת לנהגים מופרעים לנהוג עד שיהרגו מישהו? מתי תמליץ להוריד נהג מופרע מהכביש,- כאשר מיהו הקרוב אליך יפגע? יש לנו עשרות אלפי הורים שכולים שאם תשאל את דעתם יגידו לך שאם היו "מטפלים" מראש בנהג המופרע יקירם היה נשאר בחיים. כאשר זה קורא לך זה כואב. כאשר אתה שומע שזה קרה לזר,- זה נכנס באוזן אחת ויוצא בשנייה. 30 שניות לאחר שהשדרן פירסם את שמו של הרוג בתאונת דרכים, -שכחנו את שמו. הוריו/אשתו/ילדיו,- צריכים לחיות עם זה כל החיים. אז בכל זאת אתה ממליץ לא להעניש? לא להרתיע? אתה חושב שהרתעה לא יעילה? אל תיקח אישית את דברי, אני כנראה לוקח ללב יותר מדי.

isra533

New member
בגלל הכאב

בגלל שכואב לי על כל מי שנפגע בתאונות דרכים אני אומר שעונשים לא עובדים במבחן התוצאה. כל שנה מושקעים מאות מיליוני שקלים באכיפה, שיפוט וענישה, הדרכה והתוצאה המצערת 500 הרוגים ואלפי פצועים. את פעילותי בנושא תאונות הדרכים התחלתי כשהבנתי שמישהו צריך לצעוק ש "המלך הוא ערום". שיפסיקו לעבוד עלינו עם כל האמצעים שכאילו עוזרים, זה זריקת כסף לריק. אני מבקש לשמוע באיזה נושא העונשים עובדים. רוב התאונות החמורות לא נגרמות ע"י "נהגים מופרעים" כהגדרתך אלה כתוצאה מטעויות אנוש שברגע של חוסר ריכוז או חוסר תשומת לב גורמים לתוצאה מחרידה. לי כואב במיוחד כאשר אני יודע שאפשר למנוע תאונות דרכים, הבעיה היא שאנשים רוצים רק לבוא בטענות וסיסמאות במקום למצוא פתרונות. תכנס לאתר שבניתי http://www.caps4u.i8.com ותבין שאני לא רק מדבר.

למעלה