המקור שלהאמא ארוך מאוד

המקור שלהאמא ארוך מאוד

יש לנו תוכונים ועכשיו בקעו גוזלים. האמא יכולה להאכיל את הגוזלים עם מקור כ"כ ארוך? יש לה את האבן, שמנו את האבן כשהיה לה כבר מקור ארוך אבל הוא המשיך להתארך עוד. זה בסדר?

ולגבי חיסונים

האים תוכונים צריכים חיסונים ואם הם לא קיבלו האים יש להם חיידקים שבעייתי לגדל אותם ליד ילדים או שאסור לגעת בהם?
אשמח לתשובה בדחיפות.
אני קצת מוטרדת...

מקור ארוך?

קשה לי להאמין שיש לתוכי מקור ארוך בצורה לא נורמלית. ובטח שלא כזו שתמנע ממנו להאכיל גוזלים.
אפשר לשים להם אבן גיר/סידן כזו, התוכים אצלי מסתדרים גם עם ענפים מעץ שהם מחככים עליהם את המקור.
יש רק מצב אחד של מחלה שאני יכול לחשוב עליה שהמקור יכול להתארך בצורה ממש מוגזמת וחולנית, אבל זה יותר בתוכים גדולים וכנראה לא המקרה כאן.

ותוכים לא מקבלים חיסונים, רק טיפול מונע כזה ואחר לטפילים או מקסימום אנטיביוטיקה במצב של מחלה חיידקית כלשהי.
גוזלים מקבלים את כל החיסוניות (נוגדנים) שהם צריכים מההורים שמאכילים אותם, וגוזלים אינם מסוכנים לילדים בדיוק כמו שתוכים בוגרים לא מסוכנים לילדים.
אם כבר, ילדים ובני אדם שנוגעים בגוזלים צעירים מאוד מסוכנים לבריאות הגוזל שכן הם מאוד רגישים ופגיעים גם פיזית וגם מבחינת הדבקה שלהם.

מקור ארוך בתוכונים וחיסוני תוכים

נדיר שהמקור מתארך בתוכונים למצב שבו התוכי לא יכול לאכול או להאכיל את גוזליו.
ראיתי ממספר מועט של מקרים כאלה(בעיקר תחת השפעת פטריית האספרגילוס) ובמקרה כזה הדבר הטוב ביותר הנו לגשת לווטרינר של תוכים על מנת לקצץ את המקור עם דיסק יהלום באופן שלא יגרום לפגיע בעצבים ו/או לסדקים במקור .
תוכים בעיקרון אינם מסוכנים לאדם ואני גדלתי וגידלתי תוכים רבים.
יש כמובן להעניק להם את תנאי הממשק הנכונים והאידיאליים לגידולם ולבדוק בתחילת הדרך נשאות למחלות כגון כלמידיופילה וסלמונלה- אלו הם 2 המחלות הזואונוטיות (העוברות לבני האדם) העיקריות בתוכים.
בכל מקרה עם הגעת תוכי חדש לבית,מומלץ מאוד לקחת אותו לווטרינר של תוכים לשם בצוע בדיקה מקיפה ומתן טיפול נגד טפילי מעיים אחת לחצי שנה.

בהצלחה,

אlרית

New member
מקור ארוך - צריך להגיע לוטרינר לקצר אותו

בנוסף, זו עלולה להיות מחלה כלשהי
לגבי האכלה - נסו לראות אם הזפק של הגוזל/ים מלא, אם לא - כנראה שלא מצליחה להאכיל.
ותבדקו את זה כבר - כי גוזל לא ישרוד זמן רב בלי אוכל...
חבל שלמרות שראיתם קודם שלאמא בעיה במקור, לא טיפלתם בה.
&nbsp

למעלה