המשחקים שברשותכם

ycyclop

New member
המשחקים שברשותכם

היות ועלתה השאלה אז הנה רשימת משחקים חלקית (המשך יבוא) של משחקים שברשותי: Avalon hill: Squade Leader Advance Squade leader: משחק עם המון חוקים ומאד מענין רק צריך הרבה זמן להכנס אליו Civilization: אין קשר למשחק מחשב. משחק חביב ל4-7 אנשים אבל קצת ארוך 5-6 שעות Russian Campain: חביב מאד ל 2 אנשים. יחסית קל ללמוד (רק שעה בערך) ומשחק נגמר ב 4-5 שעות. חברות אחרות: Kings and things: משחק עם הכל. משעשע, חמוד ומהנה. Settlers of Catan, Sea farers of Catan, Cities and Knights of Catan: כל הסדרה. כולם טובים. האחרון בסדרה לפעמים יוצר משחקים מאד טובים ולפעמים מאד גרועים. Traders of Genua: משחק מסחר מצוין! Carcasson עם כל ההרחבות (סה"כ 3). משחק חביב אבל כל התוספות הופכות אותו למשחק קצת ארוך. זהו לעכשיו (זה בערך חצי). המשך הרשימה יבוא ואני מחכה לשמוע מה יש לכם!

backdoorslam

New member
ככה זה כשאין עם מי לשחק

כמו שאמרתי, אני שחקן לוח מילדות ורק לאחרונה התחלתי לחוש שוב את הרצון העז באצירת משחק לוח ומשחק בו. זה מה שיש ברשותי: הדברים האחרונים: Third Reich - אמור להגיע בדואר השבוע. Diplomacy - משחק הלוח המקורי משנת 1961. הכל במצב שמור מאוד ובעל ניחוח חזק של עליית גג אמריקאית. הדברים של תקופת הילדות: טאליסמן - איך לא? מונופול טקטיקו - הגיע אלינו הביתה עוד בימים שלאבא שלי היה המון זמן פנוי והמחשב לא נכנס עדיין הביתה. ההתעניינות העכשוית שלי היא בעיקר במשחקי אסטרטגיה. היתה לי קבוצה לפני המון שנים איתה שיחקנו בHunt for Red October. כולם חוץ ממני די נבהלו מכל העניין, אך אני נשארתי נאמן להם, לפחות בהתעניינות תאורטית, עד היום. למעשה מסתבר ש"אוקטובר האדום" הוא משחק שמדורג די גרוע ביחס לאחיו. היה מדובר במשחק מלחמה של חברת TSR (שאגב מי שמכיר את השם יודע שמשחקי מלחמה ממש לא היו התחום שלה) שמתרחש בזמן המלחמה הקרה באוקיינוס האטלנטי. שוב, אני מאוד מקווה שנצליח להתארגן מבחינת שחקנים. אם זה ארוך, מתיש וגדוש חוקים, טבלאות ומספרים - אני שם!

אני מוכנה להשתתף במשחקים און לי

לין וכאלה אמשח אם תצור איתי קשר 051951947 או כאן במסרים המידיים תודה רוית

ycyclop

New member
third reich ופשרה

לחבר שלי היה אותו וניסינו ללמוד. אף פעם לא הצלחנו ללמוד את כל החוקים כי לא היה לנו מספיק זמן ממש לשבת רצוף 6-7 שעות ללמוד את החוקים + לסדר מפה + לשחק. זה פרויקט אבל זה משחק ממש מענין. פה מופיע היתרון של המשחקים האירופיים. הם קלים יותר ללמידה (כך שיותר אנשים מוכנים ללמוד) והם קצרים יותר (יותר אנשים מוכנים לשחק). שני הדברים האלה גורמים לכך שאני משחק יותר אבל משחקים "פשוטים" יותר. זה שהם פשוטים לא אומר שאין הרבה מחשבה (לפחות חלקם), אז זו מעין פשרה שאני עושה ובהחלט מרוצה ממנה.

ננסק

New member
אוהו, איפה להתחיל

סטלרס והרחבת Seafarers, ריסק קלאסי ו-ריסק 2210 (מוגבל לחמישה סיבובים בלבד, אבל כל סיבוב זה בומבה), מונופול בגרסת פוקימון (מגניב) טליסמן (איך אפשר בלי), ו-Hero Quest, חמישה משחקים של Cheapass, ועוד שני משחקי קלפים שלהם, משחקים המשתמשים בקלפים כלוח: Illuminati ו-Hacker, משחקים המשתמשים בקוביות ק8 עשויות קרטון כחיילים: Diceland, ו-Knightmare Chess שהופך כל משחק שחמט למשהו אחר לגמרי.

Tali Y

New member
גם לי יש לא מעט

גם אצלנו הרשימה ארוכה, אך המשחקים המשוחקים הכי הרבה הם- Settlers of Catan עם כל ההרחבות, למרות שאנו משחקים יותר עם התוספות של הים, ופחות עם האבירים. Prince of Florence - משחק חביב, אך יש בו מעט אינטראקציה בין השחקנים. Bonanza - משחק קלפים, בו המטרה הוא לגדל חלקות של סוגי שעועית שונים. זהו משחק מאד משעשע, ומומלץ להרבה שחקנים. יש לנו משחק אחד של CheapAss הנקרא Save Dr. Lucky ניסינו לשחק בו מספר פעמים, וגם לשנות מעט את החוקים, אך הוא היה גרוע בכל צורה. יש עוד כמה, אך אלו הם דוגמאות עיקריות. קנינו לילד הגדול Junior monopoly & Junior Clue, שניהם מאד מומלצים לילדים בגיל 5-8. אני פחות אוהבת משחקי אסטרטגיה הנימשכים 10+ שעות, אך אם מתארגנת קבוצה למשחקים בסיגנון שהזכרתי, אני אשמח להצטרף.

ycyclop

New member
המשך הרשימה

Battle Mist משחק מלחמה עם מפת משושים משתנה, יחסית קל די נחמד עד 6 שחקנים Lowenherz: משחק שליטה על שטחים עם מכרז. עד 4 שחקנים, פשוט וטוב מאדPrince of florence: משחק עם מעט תקשורת בין השחקנים, אבל עדיין נחמד לשחק מידי פעם El Grande עם הרחבה: משחק כאוטי במקצת אבל מצוין El cabalerro: יש כמה מוטיבים שנלקחו מ El Grande אבל משחק שונה לגמרי חביב אבל צריך לשחק כמה פעמים עד שמבינים מי נגד מי Java: השני בסדרת Tikal , משחק מחשבה טוב שבו אתה מחכה לשחקנים האחרים ובארבע הוא די כאוטי. Ambush: משחק לשחקן בודד. אתה נגד המערכת. קצת מורכב, אבל נחשב לאחד ממשחקי הסוליטר הטובים. Sniper: משחק מלחמה של SPI לא ממש יצא לי לשחק אותו. נקנה בתקופה בה כבר לא היה זמן כל כך למשחקים ארוכים ומאז לא היה לי עם מי לנסות אותו. Bohnanza: משחק קלפים מבוסס מסחר עד 7 שחקנים. מאד משעשע וקליל. טוב יש עוד כמה אז הם יבואו בהמשך. אם יש מישהו שרוצה פירוט על אחד המשחקים אנא ידעו אותי ואשמח לפרט.

למעלה