הנדסאי תוכנה

ari8246

New member
הנדסאי תוכנה

היי...אני בחור בן 26 ללא שום נסיון בתכנות וכדומה. אני מתכנן ללמוד הנדסאי תוכנה-למרות שהתחום מבחינה עיונית משעמם אותי רצח. אך מבחינה תעסוקתית נראה לי שהעבודה דווקא תתאים לי מבחינת אופיה. השאלה שלי היא כזאת- העיסוק במקצועות המחשב, יש בו יותר עניין מללמוד ספרי תכנות? איך אני יכול להתנסות מבחינה פרקטית בזה ולראות אם זה מעניין אותי? אני יודע שלכאורה התשובה היא - אם זה לא מעניין אותך אל תלמד את זה. אך מאידך יש הרבה תחומים שמבחינה עיונית הם מאוד מעניינים אותי אך אין בהם כל כך עבודה - או שהעבודה לא מתאימה לי. אשמח לתגובת בתודה מראש.

veredyz

New member
אספר לך מהידע שלי בנושא

אני הנדסאית תוכנה, מאוד אהבתי ללמוד את זה, סיימתי בהצטיינות אבל החלטתי שלא לעבוד בזה בגלל השעות הרבות.(היו כמה הצעות) שעות העבודה בתור מתכנת זה מינימום עד 6 בערב ויכול להיות גם מעבר, זה הרבה שעות מול המחשב. מצד שני יש לי המון ידע שמאפשר לי לעבוד מהבית בשעות גמישות. שאתה לומד לתואר הנדסאי אתה לומד מעבר לשפת תכנות מסויימת, לומדים כמה שפות תכנות, בניית אתרים,תחזוקת מחשבים, בסיסי נתונים ועוד (זה משתנה לפי המקום בו אתה לומד). אתה יכול ללמוד מספר אבל זה מאוד קשה לדעתי, אם אין לך את הבסיס, חוץ מזה שזאת חוויה אחרת ללמוד עם עוד סטודנטים. בכתה אתה יכול לשאול שאלות, יש עוד סטודנטים שאפשר להעזר אחד בשני, יש תחרות, יותר מעניין :) דעתי האישית תלמד משהו שתהיה טוב בו ותאהב לעבוד בו. תנסה לבדוק עם עצמך במה אתה טוב, אם יש לך חשיבה טכנית מתמטית, המקצוע בשבילך, גם זיכרון טוב יכול לעזור. בכל מקרה שיהיה לך בהצלחה במה שתבחר :)

למעלה