הניסוח המושלם?

הניסוח המושלם?

בשרשור אחד ב"דרך הלוחמים" ניסינו להגיע לניסוח "הכי מוצלח" (זה הכל זמני, יחסי ולטעמו של המשתמש... אבל בכל זאת, השתעשענו) של "ארבע ההסכמות". אני התחלתי... יחפנית שפצה ושנתה... ובעצם יצרה ניסוח חדש והרבה יותר טוב... ו-rainbow too יצר את הגרסה ה"סופית" שאותה אני הכי אוהב בינתיים (זה יכול להשתנות בכל שניה, אתם יודעים): "1. אני משתמש במילים שלי באהבה לטובת עצמי ולטובת אחרים. 2. אני מודע למציאות שבה הכל נעשה בצורה מושלמת ואינו משפיע עליי באופן אישי. 3. אני מאפשר לעצמי להבחין במציאות הסמויה. 4. אני חווה רגע זה כמושלם בחיי." תודה, rainbow too ויחפנית. ומה דעתכם? זה הניסוח האהוב עליכם? למה שלא תכתבו כאן את הניסוח המועדף עליכם של ארבע ההסכמות? זה יהווה שימוש מעולה בהסכמה הראשונה...

ארבע ההסכמות, הניסוח הנכון ../images/Emo13.gif

אין דבר כזה
בכל רגע כל אדם מנסח מחדש בדרכו את הניסוח הנכון שלו לאותו הרגע
יש ניסוח בסיסי ויש ניסוח אישי
הניסוח הבסיסי מוכר וידוע הניסוח האישי משתנה כל הזמן או לפי התקופה
תודה על הניסוח שהבאת הוא נפלא ונותן השראה
אנטי-וירוס

העין לא רואה את עצמה...../images/Emo68.gif

מכירים את הסיפור על הנער שרצה להיות נזיר והלך וחזר והלך וחזר...הוא כ"כ רצה ובכל פעם נאמר לו שהוא לא בשל עדיין...לבסוף הוא נכנע ואמר - תקרא לי אתה כשאהיה מוכן! באותו רגע נאמר לו שכעת הוא מוכן....זה בקצרה... העניין הוא שאם נורא טוב לנו ואנו מאושרים- סבבה. לא אכפת לנו מאף אחד. אבל- אם אנו מרגישים איזה תקיעה- דברים לא מסתדרים, קשרים זוגיים או חברתיים לא מסתדרים- אז יש מקום להקשיב למה שאומרים עלינו. ´העין לא רואה את עצמה´- כלומר- הסביבה כן רואה אותנו בצורה אחרת מאשר אנו רואים את עצמנו, לטוב ולרע, ולעיתים אנו מתנהגים בדרכים שאנו אפילו לא מודעים להן. לכן כאשר רוצים לשנות ולתקן יש מקום ללמוד מכל אחד על עצמנו. לחיות בבועה זה לא הפתרון- הייתי שם, בחשכה, בחוסר המודעות, וסבלתי נורא. לא הבנתי שיש הבדל בין איך שאני רואה את עצמי (הייתי מאוד חסרת בטחון) לעומת הסביבה שראתה בי אמביציה בלונדינית....

אני אוהב את הסיפור הזה.

ואני אוהב את הדימוי: "העין לא רואה את עצמה". אבל מה שאת מספרת נשמע לי (
) גם די הפוך מאיך שאת מציגה את זה: "הסביבה כן רואה אותנו בצורה אחרת מאשר אנו רואים את עצמנו, לטוב ולרע" - מפה הצעת ללמוד להסתכל על עצמנו גם בסיוע הסביבה; "לא הבנתי שיש הבדל בין איך שאני רואה את עצמי לעומת הסביבה שראתה בי אמביציה בלונדינית" - מפה אנחנו לומדים שצריך להיזהר מאוד מאיך שאנחנו נראים בעיני הסביבה ולא לייחס לכך חשיבות יתרה; נכון?
אוהב אני

למה זה נשמע לך הפוך בן?

אני חושבת שמאחר ואנו חיים בחברה ולא על אי בודד יש מקום לדעת איך הסביבה רואה אותנו. אם אנו חושבים שהסביבה רואה אותנו כפי שאנו רואים את עצמנו זה עלול לגרום לכאוס שלם, לבלבול ולחוסר הבנה מוחלט. אני אתן דוגמא- אני הייתי מעוניינת במישהו מסוים. אני חשתי חוסר בטחון מוחלט. הוא אחרי פגישה אחת לא התקשר יותר. אני ישר חשבתי שאני לא מספיק שווה. התברר שהוא חשב שאני לא רוצה אותו כי לא הייתי אליו כ"כ נחמדה (זה נבע מחוסר בטחון שלי )... והוא בכלל חשב שאני מלאת בטחון, קלאברית אמיתית מת"א והוא ירושלמי...ודווקא נורא אהבתי שהוא ירושלמי...אבל הוא חשב אחרת...ויצאתי מהסיפור הזה מאוד פגועה כי מאוד רציתי אותו... אז לדעתי יש מקום לדעת איך הסביבה רואה אותך כדי שתדע איך להסביר את עצמך כראוי. היום אני יותר מבטא את עצמי ואת רצונותיי למניעת אי-הבנות. מקווה שהסברתי את עצמי כראוי, נטשה אוהבת

למעלה