הסבת מקצוע

maayandk

New member
הסבת מקצוע

שלום,
תחילה אספר בקצרה עלי, אני בתחילת שנות ה-30 עורכת דין במקצועי (וותק של 5 שנים) + 3 שנים טרום התמחות במהלך הלימודים. מגיעה מהתחום של הנזיקין, מסחרי ואזרחי.
מאז הלימודים ועד היום אני עוסקת בפועל במקצוע, אבל לאור הצפת המקצוע כפי שידוע לכל, השעות הן רבות ותנאי השכר נמוכים מאוד (למרות הוותק). ניסיתי לגשש בין חברים ואף הלכתי לראיונות, בכולם נאמר כי יש הצפה במקצוע ויש תמיד מי שמוכן לעבוד בשכר נמוך ולכן זה השכר.
לפיכך אני ממש שוקלת בימים אלה לעשות הסבת מקצוע. ההתלבטות היא בין שני תחומים:
1. תחום ההיי טק - אני למדתי מחשבים בבית הספר, יש לי זיקה גבוהה מאוד לתחום המחשבים. יתרון: ניתן להגיע למשכורת סבירה עד יפה מאוד. חיסרון: צריך ללמוד ולהתחיל בתחתית של התחתית ובשכר נמוך ביותר.
2. תחום השילוח הבינלאומי - יש לציין כי לא חשבתי כלל על התחום הנ"ל עד עכשיו שהתחלתי לחפש ולקרוא בנבכי האינטרנט. הבנתי שניתן לעשות קורס טוב במכללה העסקית של שלכת המסחר (גם השאלה היא איזה קורס או שקיימת אפשרות להשתלב בתחום מבלי ללכת לקורס? יש לי יכולת למידה מהירה ביותר), האם העובדה שאני עורכת דין, תהא לי לעזר לאחר מכן, באיזה משרות ניתן לעבוד לאחר מכן, האם מתחילים הכי מלמטה או התואר נותן קפיצת מדרגה? מה השכר הממוצע היום? והאם יש אפשרויות בתחום הנ"ל (יש לי אנגלית גבוהה ביותר, אין לי בעיה אף לטוס לחו"ל ככל שהתפקיד דורש ו/או להעתיק את מגוריי לחו"ל). אשמח לשמוע מאנשים שמכירים את התחום ויש להם טיפים בעניין.

מתלבטת ואשמח לחוות דעת ו/או המלצות בעניין.

בודה מראש,

הסבה מקצועית ???

היי ,
מבינה את התסכול שלך מעריכת דין...
גם אם את בכיוון הייטק או בכיוון השילוח הבינלאומי - כדי להגיע לשם את צריכה איזה שהוא קורס/הכשרה מקצועית כל שהיא.
לאיזה תחום ללכת ? את צריכה לעשות חשבון עם עצמך - מה הן נטיות ליבך.
את לא ממש מכירה אף אחד מהתחומים אליהם את רוצה לפנות ואולי את לא יודעת מה את אוהבת או במה תהיי טובה יותר.
אני מכירה פחות את תחום הייטק ומכירה מצוין את התחום של השילוח הבינלאומי.
"יתרון אנושי" החברה שבבעלותי ושאותה אני מנהלת - עושה בעיקר השמות לתחום הסחר הבינלאומי ולשילוח בינלאומי בכלל זה..
הקורס של לשכת המסחר מצוין !!! יש להם קורס בסיסי ביבוא/יצוא. זה יספיק לך בהתחלה לתת לך "כיוון" לתחום של הסחר הבינלאומי בכללי (כולל משרות אצל יבואנים או יצואנים, לא רק חברות שילוח).
יש לנו שיתוף פעולה הדוק עם המכללה העסקית של לשכת המסחר ולכן אני יכולה לעזור לך לקבל הנחה לקורס של לשכת המסחר - אם את מגיעה דרך "יתרון אנושי" - תקבלי הנחה.
תשלחי לי מייל ל [email protected] בנושא + מספר הטלפון שלך - נדבר על זה ואני אפנה אותך ותיהני מהנחה בשכר הלימוד.
אבל זה לא יהיה פשוט בכלל - השילוח הבינלאומי זה לא תחום שאפשר להיכנס אליו בקלות. בהתחלה, דווקא העובדה שיש לך "מקצוע" ושאת כבר עורכת דין עם ניסיון תרתיע מעסיקים מלהעסיק אותך. מעסיק שייקח אותך צריך להשקיע בך הרבה מעבר ללימודים בקורס. הוא יחשוש שאם יש לך אלטרנטיבה תעסוקתית את עלולה לעשות "פגע וברח" וכל ההשקעה שלו (וזו השקעה כבדה) תרד לטמיון.
כלומר, גם אם תעשי את הקורס - לא מובטח לך שתצליחי להיכנס לתחום השילוח הבינלאומי, ואת צריכה לקחת את זה בחשבון.
אבל - הלימודים בקורס בכל מקרה לא יהיו לשווא - יכל להיות שתוכלי להרחיב את אופקייך כעורכת דין ולעסוק בעריכת דין גם בתחום הסחר הבינלאומי.
כמובן שכדי לעשות את זה (גם כעורכת דין או בשילוח הבינלאומי) את צריכה אנגלית מצוינת, קולחת. בכל המובנים !!!
בלי אנגלית - אין לך שום סיכוי בתחום השילוח הבינלאומי או הסחר הבינלאומי בכלל. כתבת שיש לך אנגלית מצוינת - אבל האם יש לך פרקטיקה באנגלית ? האם את מסוגלת להתנהל בסביבת עבודה באנגלית ?
כדאי גם שתקחי בחשבון שבגיל 30, עם כל הניסיון התעסוקתי שכבר רכשת - עדיין תצטרכי לעשות פשרה על השכר כדי להיכנס לתחום השילוח הבינלאומי ואולי להתחיל לכן בשכר נמוך ממה שאת מצפה. להתחיל מהתחלה.
כלומר - יכל להיות מצב של "ללכת צעד אחד אחורה כדי ללכת שניים קדימה"
אחר כך - אחרי שנתיים/שלוש (לא פחות) תוכלי להתקדם והשכר בהחלט ראוי. אבל ההתחלה קשה.
העובדה שאת עורכת דין לא תהיה לך לעזר בתחום השילוח הבינלאומי אלא רק כ"השכלה" ותו לא... "אקדמאית" - וזה כן חשוב. בשילוח הבינלאומי די נדיר שתוכלי להצליב את עריכת הדין עם השילוח. אבל להשכלה אקדמאית יש ערך כמו בכל עבודה אחרת.
בין השורות גם קראתי שיש לך תמונה קצת לא נכונה על מה זה שילוח בינלאומי - לא מדובר בד"כ ברילוקיישן וטיסות לחו"ל... זו עבודה מענינית, מול חו"ל , אבל לא בהכרח כזו שמזמנת נסיעות וטיסות לכל העולם.
שילוח בינלאומי זו עבודה משרדית, הרבה מחשב/טלפונים - לא נסיעות. מה ש"נוסע" זה המטען/משלוח - לא את.

maayandk

New member
טוב

שירן תודה על התשובה המפורטת.
אני עדין בשלב החושבים ושוקלת כיצד להמשיך. במידה ואחליט להתקדם לכיוון תחום השילוח הבינלאומי אני אשמח ליצור עמך קשר ונתקדם משם.
בשולי הדברים, שתי הערות: 1. לרגע לא חשבתי שהתחום הינו רילוקיישן ו/או טיסות לחו"ל אבל כן ראיתי שיש משרות שכן דורשות זאת... 2. האנגלית קולחת כך שהיא לא תהווה בעיה.
שאלה אחרונה - האם ידוע לך פחות או יותר כמה זמן אורך הקורס והאם יש קורס גם בשעות אחה"צ/ערב או יום שישי.
שוב תודה רבה

המכללה העסקית לשכת המסחר

היי מעין,
כנסי לקישור http://www.cbc.org.il/
יש שם את כל הקורסים, הימים והשעות ומשך הקורסים
ויש אח"צ ויש ימי שישי... יש מיגוון - הקורסים מיועדים לאנשים שעובדים
משך הקורס משתנה מקורס לקורס בממוצע אם מדובר על 2 מפגשים בשבוע - כ - 4 חודשים.

בהצלחה !

למעלה