הסדרי ראיה בפיקוח

wie geht es

New member
הסדרי ראיה בפיקוח

היי, רציתי לברר משהו לגבי הנושא של הסדרי ראיה בפיקוח.
לא משנה כרגע מה הרקע לסיבה עצמה של הסדרי ראיה בפיקוח כי מה שמעניין אותי זה התהליך עצמו.
הוא הגיש תביעה להסדרי ראיה בעוד שבמקביל אני הגשתי תביעה לגירושים (בבית משפט)
עד הדיון שיהיה בשבוע הבא עברו מכתבים של עורכי הדין לבית המשפט (מניחה שהם נקראים מכתב הגנה?)
בתביעה שלו תגובת עורך הדין היתה שהסדרי הראיה יהיו בפיקוח בלבד.
תגובת עורכת הדין שלו היתה שלמרות שהוא לא מסכים עם הסיבות הוא מאשר שזה יהיה בפיקוח.
אז מה זה אומר בעצם? שבדיון נגיע להסכמה משותפת? מה קורה במצב של פיקוח? האם זה נקבע על ידי בית משפט תדירות המפגשים, אורך זמן המפגשים, האם זה נקבע לזמן ממוצע (ניסיון) של נניח חודש, שלושה חודשים? איך יודעים מתי מחליטים להסיר את הפיקוח?
מה קורה אח"כ מהבחינה הזו ? זה עובר להסדרי ראיה מסודרים? האם זה נקבע באותו דיון או שיהיו דיונים נוספים בהמשך?
אשמח להבהרות
תודה

הסדרי ראיה בפיקוח

שלום רב,

ראשית, אם יש לך עורך דין, לא ברור לי למה הוא לא עונה לך על השאלות האלה.
לגופו של עניין, הסדרי ראיה בפיקוח נקבעים כאשר בית המשפט סבור שטובת הילד מחייבת פיקוח שכזה, או בגלל סיכון חלילה שקיים במקרים מסויימים לילד, או בגלל נתק ממושך שהיה קיים בין ההורה לבין הילד, או בגלל מסוגלות הורית של ההורה - ישנן סיבות שונות.
הפיקוח עצמו יכול להיות החל מקביעה שההורה יהיה עם הילד רק בנוכחות אדם מבוגר נוסף, וכלה בקביעה שההורה יתראה עם הילד במרכז קשר של שירותי הרווחה תחת השגחה של עובדת סוציאלית.
כמובן שהפיקוח אמור להיות זמני, עד שיושג מצב (אם יושג) שניתן לקיים הסדרי ראיה "רגילים", ללא כל פיקוח. אם נקבעו הסדרי ראיה בפיקוח, בית המשפט מקבל דו"ח על התהלותם מעת לעת, ולפי ההתקדמות מחליט אם ואיך לשנות את אופן הסדרי הראיה.

למעלה