הסדרי ראייה

מצב
הנושא נעול.
הסדרי ראייה

הסדרי ראייה
שלום אורי,
אני ובעלי עומדים להתגרש. עד עתה אנחנו מטופלים ע"י עו"ד (כל אחד והעו"ד שלו)
למותר לציין שיש פערים בין הצדדים שעדיין לא ניתן לגשר עליהם . בין אם זה נושא הדירה, ובין אם זה המשמורת. כמובן שמדובר גם בעלויות מאד גבוהות עבור התהליך.
הצעתי לבעלי שאולי כדי לפשר על הפערים העמוקים ניקח מגשר.
שאלתי היא א- האם בכוחו של מגשר להביא לפתרון הבעיות בזמן קצר יותר?
ב- האם חייב להיות מגשר אחד שמוסכם על 2 הצדדים?
ג-מגשר חייב להיו גם עו"ד?
ד-האם בית המשפט מקבל את הסכם הגישור ופוסק לפיו לגבי הגירושין?

על גישור ואיך בוחרים מגשר

הסדרי ראייה
שלום אורי,
למותר לציין שיש פערים בין הצדדים שעדיין לא ניתן לגשר עליהם . בין אם זה נושא הדירה, ובין אם זה המשמורת. כמובן שמדובר גם בעלויות מאד גבוהות עבור התהליך.
סיגל שלום וברכה, אשיב אחת לאחת:
א - חיובי. לגישור יש "קסם" ודינמיקה משלו, ופעמים רבות ניתן לגשר בו על פערים, שלא הצליחו לגשר עליהם במשא ומתן בין עורכי הדין.
ב - חיובי. המגשר מתמנה רק בהסכמת שני הצדדים.
ג - מגשר לא חייב להיות עו"ד, אבל לדעתי יש יתרונות כשהוא עו"ד. את יכולה לראות בשירשור ההודעות בפורום, במענה לשאלות קודמות של גולשים, תשובות ארוכות ומפורטות שלי על השאלה החשובה הזו.
ד - חיובי. כעיקרון, כל מה שההורים מסכימים - בית המשפט מאשר, למעט מקרים חריגים ביותר כמו למשל הסכמות שניכר עליהן שהן פוגעות בילדים. זה נדיר למדי. אני מניח שהמגשר שתבחרו, ועורכי הדין שלכם, יודעים את העבודה, ולא יכניסו להסכם סעיפים בעייתיים כאלה.
מוזמנת לשאול ולהתייעץ גם בהמשך הדרך :)

על גישור

סיגל שלום וברכה, אשיב אחת לאחת:
א - חיובי. לגישור יש "קסם" ודינמיקה משלו, ופעמים רבות ניתן לגשר בו על פערים, שלא הצליחו לגשר עליהם במשא ומתן בין עורכי הדין.
ב - חיובי. המגשר מתמנה רק בהסכמת שני הצדדים.
ג - מגשר לא חייב להיות עו"ד, אבל לדעתי יש יתרונות כשהוא עו"ד. את יכולה לראות בשירשור ההודעות בפורום, במענה לשאלות קודמות של גולשים, תשובות ארוכות ומפורטות שלי על השאלה החשובה הזו.
ד - חיובי. כעיקרון, כל מה שההורים מסכימים - בית המשפט מאשר, למעט מקרים חריגים ביותר כמו למשל הסכמות שניכר עליהן שהן פוגעות בילדים. זה נדיר למדי. אני מניח שהמגשר שתבחרו, ועורכי הדין שלכם, יודעים את העבודה, ולא יכניסו להסכם סעיפים בעייתיים כאלה.
מוזמנת לשאול ולהתייעץ גם בהמשך הדרך :)
על גישור
תודה על תשבתך. נהנתי לקרא

שילה1

New member
א כן ב כן ג תא ד בדרך כלל

הסדרי ראייה
שלום אורי,
א כן ב כן ג תא ד בדרך כלל
אם אין קיפוח מהותי,של אחד הצדדים. ללא מגשר והסכמות-לא ניתן להגיש תביעות מידיות,אלא אם תעברו ב"מרכז לישוב סכסוכים", שליד בית המשפט למשפחה או רבני. שם תחוייבו ב4 שעות שיחה. רק לאחריהן תוכלו,אם תרצו,להגיש תביעות. חוק חדש מיולי 2017 ,

מצב
הנושא נעול.
למעלה