הסינגלים הנימכרים ביותר בשנת 1992

א ו ח נ ה

New member
הסינגלים הנימכרים ביותר בשנת 1992

שנת 1992 היתה השנה שבגללה התמכרתי למוזיקה לועזית. לא היה מצעד אחד שפיספסתי ברשת ג' וגם הקפדתי להאזין למצעד הבריטי ששודר בימי חמישי ברדיו עמאן. שנת 1992 היתה עמוסה בלהיטים וכמעט כל שיר שיצא בה שרד את מבחן הזמן. קבלו את 50 הסינגלים הנימכרים ביותר בבריטניה בשנת 1992, פלוס נתונים לגבי מה שקרה פה בישראל: 1 I WILL ALWAYS LOVE YOU - WHITNEY HOUSTON 2 RHYTHM IS A DANCER - SNAP 3 WOULD I LIE TO YOU - CHARLES & EDDIE 4 STAY - SHAKESPEARS SISTER 5 PLEASE DON'T GO / GAME BOY - KWS 6 ABBA-ESQUE EP - ERASURE 7 END OF THE ROAD - BOYZ II MEN 8 AIN'T NO DOUBT - JIMMY NAIL 9 HEAL THE WORLD - MICHAEL JACKSON 10 GOODNIGHT GIRL - WET WET WET 11 BAKER STREET - UNDERCOVER 12 DEEPLY DIPPY - RIGHT SAID FRED 13 EBENEEZER GOODE - SHAMEN 14 HAZARD - RICHARD MARX 15 BOHEMIAN RHAPSODY / THESE ARE THE DAYS OF OUR LIVES - QUEEN 16 SLEEPING SATELLITE - TASMIN ARCHER 17 THE BEST THINGS IN LIFE ARE FREE - LUTHER VANDROSS/JANET JACKSON 18 IT'S MY LIFE - DR ALBAN 19 JUST ANOTHER DAY - JON SECADA 20 ON A RAGGA TIP - SL2 21 ACHY BREAKY HEART - BILLY RAY CYRUS 22 MY GIRL (RE-ISSUE) - TEMPTATIONS 23 I LOVE YOU SMILE (RE-MIX) - SHANICE 24 PEOPLE EVERYDAY - ARRESTED DEVELOPMENT 25 JUMP - KRIS KROSS 26 TWILIGHT ZONE - 2 UNLIMITED 27 SESAME'S TREET - SMART E'S 28 I'M DOING FINE NOW - PASADENAS 29 I'M GONNA GET YOU - BIZARRE INC/ANGIE BROWN 30 BARCELONA (RE-ISSUE) - FREDDY MERCURY & MONTSERRAT CABALLE 31 TO BE WITH YOU - MR BIG 32 MY DESTINY - LIONEL RICHIE 33 DON'T YOU WANT ME - FELIX 34 KNOCKIN' ON HEAVEN'S DOOR - GUNS 'N' ROSES 35 SOMETHING GOOD - UTAH SAINTS 36 HEARTBEAT - NICK BERRY 37 I WONDER WHY - CURTIS STIGERS 38 EVERYTHING ABOUT YOU - UGLY KID JOE 39 I'LL BE THERE - MARIAH CAREY 40 THIS USED TO BE MY PLAYGROUND - MADONNA 41 SHAKE YOUR HEAD - WAS (NOT WAS)/KIM BASINGER/OZZY OSBOURNE 42 TEMPTATION (RE-MIX) - HEAVEN 17 43 TOO MUCH LOVE WILL KILL YOU - BRIAN MAY 44 EVERYBODY IN THE PLACE (EP) - PRODIGY 45 OUT OF SPACE / RUFF IN THE JUNGLE BIZNESS - PRODIGY 46 FINALLY (RE-ISSUE) - CE CE PENISTON 47 GIVE ME JUST A LITTLE MORE TIME - KYLIE MINOGUE 48 MY LOVIN' (RE-ENTRY) - EN VOGUE 49 TOO FUNKY - GEORGE MICHAEL 50 SAVE THE BEST FOR LAST - VANESSA WILLIAMS אז כמובן שיר השנה שייך ל- וויטני יוסטון מתוך פסקול הסרט "שומר הראש" שהפך לאחד מהפסקולים הנימכרים בכל הזמנים. בישראל השיר שהה שבוע אחד בלבד במקום הראשון, וסיים ב-Top 5 בשנתי של 1993. הסינגל שבמקום השני שייך ל-סנאפ שקיבלו את התואר "הקליפ המוקרן ביותר ב-MTV" בשנת 1992. השיר שהה 6 שבועות במקום הראשון בבריטניה, מקום 5 בארה"ב, ושבוע אחד אצלנו בארץ. בשנתי בישראל הוא הגיע אל המקום ה-3. הצמד של להיט אחד צ'ארלס ואדי סיימו כסינגל השלישי הנימכר ביותר, והם היו שבועיים במקום הראשון גם בבריטניה וגם אצלנו בישראל. האחיות שייקספיר סיימו במקום ה-4 עם הבלדה המדהימהההההה ששהתה 8 שבועות במקום הראשון בבריטניה. KWS שצעדו עם הלהיט Please don't go וסיימו גבוה הצליחו באותה שנה בבריטניה, ארה"ב וישראל, כשלעומת זאת יצאה באותו זמן גירסה נוספת של Double you שהצליח איתה בכל אירופה. אני לא ממש זוכר אבל היתה בעיה משפטית אז בין 2 ההרכבים והם אפילו הגיעו אל בית המשפט כשלבסוף שנה לאחר מכן בית המשפט פסק לטובת Double you ואילץ את KWS לשלם פיצויים. בוייז טו מן עד אמצע שנות ה-90 היו להקת הבנים השחורה הכי מצליחה בעולם והסינגל הספציפי הזה שהה 14 שבועות במקום הראשון בארה"ב והוקרן ללא הרף ב-MTV. אצלנו בארץ הם הצליחו פחות. הרבה פחות. במקומות 8 ו-9 2 להיטים שכבשו את המקום הראשון בישראל. מייקל ג'קסון שהה 3 שבועות אצלנו במקום הראשון, ו-ג'ימי נייל הסתפק בשבועיים במקום הראשון. במקום ה-16 נימצאת טזמין ארצ'ר שכמעט זכתה בתואר להיט השנה בישראל בשנת 1992, אלמלא איסט 17 שזכו בתואר (ולא ברור איך למה ומדוע) עם סינגלם המזעזע House of love . מחדל! במקום 17 שיר חמוווווווד שהוציאו ג'נט ג'קסון ולות'ר ואנדרוס ומזכיר לי קיץ 1992 חבל"ז. במקום 18 דוקטור אלבן השבדי עם להיט הבכורה שלו שהגיע בשבועיים אל המקום ה-2 בבריטניה ואצלנו בישראל רק אל המקום ה-8. על ארה"ב אין בכלל מה לדבר, שם אם נאי לא טועה הוא הגיע רק אל המקום ה-84. במקום 19 הזמר הלטיני ג'ון סקאדה בלהיט שניטחן עד היום בגלגל"צ. במקום 23 זמרת שמזכירה לי את בברלי הילס 90210 . שאניס הגיעה אל המקום ה-2 בבריטניה עם השיר הזה וגם בארה"ב. בישראל עופר נחשון לא נתן לה ממש תמיכה במסגרת הקופסה ובגלל זה היא צעדה נמוך במצעד. דווקא אחלה שיר לדעתי. במקום 33 להיט הדאנס הכי אהוב עלי בשנות ה-90: פליקס עם Don't you want me . הסינגל הגיע אל המקום ה-6 במצעד הבריטי, ובארץ הוא אפילו לא היה בתזכורת למצעד השנתי. בושה וחרפה!!! סוגרת את הרשימה וואנסה וויליאמס בסינגל שהגיע אל המקום ה-3 בשבועיים בבריטניה, אבל הפך ללהיט השנה 1992 בארה"ב, ובצדק! שיר מדהיםםםםםםם ובטח בכריסמס שלהם יחד עם כל השלג הוא נישמע עוד יותר מדהים.

TheRasmus

New member
יש לך את המצעד השנתי של הארץ?

פשוט אני כמעט לא זוכר אותו.. בכל אופן השיר של EAST17 הוא שיר ענקקקקקק וראוי בהחלט לתואר להיט השנה.. וכמובן אהבתי את השיר של צ'רלס אנד אדי.. ודרך אגב השיר הראשון של ד"ר אלבאן לא היה HELLO AFRICA?

א ו ח נ ה

New member
יש...אבל הוא שייך למאפיה../images/Emo11.gif

לגבי השיר של איסט 17 - תרשה לי לחלוק עליך היו שירים הרבה הרבה יותר ראויים באותה שנה ממנו. לגבי דוקטור אלבן - הלהיט הראשון שלו אכן היה Hello Africa שיצא ב-1991, אבל התכוונתי שלהיט הבכורה שלו בבריטניה היה It's my life לפני It's my life הוא הוציא 3 סינגלים שהצליחו מאוד בגרמניה: Hello Africa - מקום 2 No coke - מקום 3 You & Me - מקום 14 אגב, בגרמניה It's my life שהה 8 שבועות במקום הראשון וסה"כ 25 שבועות בתוך 100 הגדולים.

TheRasmus

New member
ושוב אני חולק עליך../images/Emo8.gif

כי מדובר בלהיט השנה.. ולא שיר העשור! זה הלהיט שהכי התלהבו ממנו באותה שנה... וגם אני... אני לא זוכר שהתלהבתי משיר יותר מהשיר הזה.. אחרי כמה שנים קצת ירדה ההתלהבות(ולא שעכשיו אני לא אוהב את השיר הזה) והשיר של טסמין ארצ'ר פצצה ואכן הגיע לו מקום שני.. וגם ד"ר אלבן,סנאפ ווויטני יוסטון היו צריכים להיות בטופ 5.. השיר של ד"ר אלבן בנוסף לרקורד שלו במצעד השבועי בגרמניה- גם זכה בתואר שיר השנה בגרמניה, ובמצעד העשור הוא היה מקום 4.. אבל מה לעשות אצלנו לא ממש התלהבו מהשיר הזה אלא רק אחרי שנת 1992.. ולא פלא שבמצעד הדאנסב של העשור הוא היה בטופ 10... ומזתומרת המצעד שייך למאפיה? חחחחחחחח... ואמרת שתשימו באתר של המצעד שלכם את המצעדים של 96-97.. זה היה בצחוק?

א ו ח נ ה

New member
מה פיתום בצחוק

כבר העברתי אותם לזה שמעדכן את האתר רק משום מה הוא עדיין לא עשה את זה....עוד שעה אני אטפל בו

stereo4me

New member
מסכים עם rasmus ללא ספק הגיע...

להם לזכות במקום הראשון זה שיר מקסים שעד היום אני שומע אותו ונהנה ובכלל east 17 להקת הבנים הכי טובה לדעתי והנה לכם קטע מתוך האלבום up all night looking for קטע רגאיי מקפיץ שמראה לכם כמה הלהקה הזאת באמת היתה טובה ומגוונת במוסיקה שלה בניגוד ללהקות אחרות שנדבקו לסיגנון אחד

למעלה