הערת אזהרה

Bereketi

New member
גיסו של שכן שלי נקלע לצרה בעסקת מקרקעין לפני כמה שנים, אתמול בערב על כוס קפה השכן שלי שיתף אותי וסיפר לי סיטואציה שאתם לא רוצים להיקלע אליה.
השכן שלי מספר:

לפני כעשר שנים גיסי חיפש בית גדול יותר לעבור אלו, לאחר חיפוש ארוך מצא בדיוק מה שחיפש, לאחר שהחליט שהוא מעוניין לקנות את הבית סיכם עם בעל הנכס על מקדמה, "דמי רצינות" בסך 40 אש"ח. חזר מרוצה הביתה וסיפר למשפחה שהם עוברים דירה, מתחילים להתכונן ודואגים לכל הסידורים הנלווים.​
לאחר כמה ימים מנסה גיסי להשיג את בעל הנכס בטלפון אך ללא הצלחה, כל נסיון שעולה על הדעת להשיגו כשל. מסתבר שאותו בעל הבית מכר את הבית לאדם אחר אף על פי שקיבל מקדמה ונעלם ! כך נשאר גיסי בלי בית חדש ובלי 40 אש"ח... אתה חושב שהייתה לו אפשרות לעשות משהו בנושא?​
ואני עניתי חד וחלק, כן !

אם אתם רוצים להיות מוגנים בעת רכישת נכס, לאחר הסכם והעברת מקדמה הגישו הערת אזהרה. מה היא הערת אזהרה?​
  • "הערת אזהרה היא הערה הנרשמת במרשם המקרקעין ומעידה על קיומה של התחייבות בכתב של בעל המקרקעין או בעל הזכות במקרקעין, לעשות במקרקעין מסוימים עסקה או להימנע מלעשות בהם עסקה"​
למשל, אם הגיס של שכני היקר היה ניגש לרשם המקרקעין ומציג הסכם בכתב על סך 40 אש"ח בעבור הנכס כמקדמה, הייתה נרשמת הערת אזהרה על המקרקעין ובכך בעל הנכס לא היה יכול למכור לאדם אחר.​
  • לאחר ונרשמת הערת אזהרה, לא ניתן לרשום ברשם המקרקעין עסקה הסותרת את תוכן ההערה.​
במקרה הזה הפסיד אדם 40 אש"ח רק בגלל שלא רשם את עסקתו, תדאגו לגשת לרשם ברגע שיש הסכם רכישה בין הצדדים ולרשום הערת אזהרה !

הגשת בקשה לרישום או ביטול הערת אזהרה
עד כאן חברים, מקווה שהייתי לעזר

למעלה