הפסקת הריון ומחשבות

טל891

New member
הפסקת הריון ומחשבות

הריון לאחר IVF....והמחשבות לא עוזבות אותי.. הרופא היה מאוד ברור שאין סיכוי לעוברית (ידענו את המין מבדיקת NIPT...שיצאה תקינה )ושהבעיות חמורות אז ישר פעלנו לביצוע הפלה...לא ראיתי עוד רופא, פשוט רצינו לסיים עם זה ולעבור הלאה...קשה לי עם המחשבה שאני הפסקתי לה את החיים... שאולי כן היה איזה סיכוי שהיא תהיה בריאה....ברור לי שהמחשבות סתם עושות רע אבל לא יודעת כל כך איך להתמודד עם זה.....זהו...פרקתי...סליחה על החפירה....

שירהד1

Member
מנהל
משתתפת בצערך על אובדן ההריון

ברשותך- כדי לנסות ולעזור לך, צריך עוד הרבה פרטים. יש הרבה דברים שלא ברורים... באיזה שבוע של ההריון היית? מה היו הבעיות של העוברית שפורטו לכם? אנא הביאי הגדרות רפואיות, ממש כפי שפורטו לכם (בוודאי קיבלתם את הכל כתוב). האם הבעיות התגלו בעת השקיפות העורפית? סקירה מוקדמת? סקירה מאוחרת? לאחר שיהיו בידיי כל הפרטים, אוכל להמשיך ולהתייחס.
שירה דוד ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז. ליווי ותמיכה בנשים לאחר אובדן הריון. 09-7749028

שירהד1

Member
מנהל
ועוד משהו חשוב-

הגדרת בהתחלה: "הפסקת הריון". בהפסקות הריון יש צורך בוועדה. האם עברת וועדה שכזו? כי בוועדה עוד פעם עוברים על התוצאות, עוד פעם מסתכלים, עוד פעם בודקים. אז איך זה יכול להיות שרק רופא אחד ראה וזהו? בהפסקת ההריון שאני עברתי בשבוע 16 בשל טריזומיה 18- עברו על הדברים מספרים גורמים רפואיים- בדיקת ניפטי שהצביעה על הבעיה רופאה שעשתה סקירה מוקדמת רופא באסף הרופא- שעבר על הניירות, הבדיקות, וגם עשה בדיקת אולטרסאונד מקיפה בעצמו וועדה להפסקת הריון תתארי בבקשה איך היו הדברים אצלך. שירה דוד ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז. ליווי ותמיכה בנשים לאחר אובדן הריון. 09-7749028

טל891

New member
פרטים נוספים

היי תודה על המענה... הייתי בשבוע 13.. בשקיפות העורפית התגלו המומים: שקיפות 10 מ״מ,עובר הידרופי,ציסטיק היגרומה,בצקת העוטפת את העובר,נוזל פלוראלי, מיימת וחשד למום קרדיאלי. עברתי ועדה להפסקת הריון. הרופא שביצע את ההפלה עבר כמובן על הממצאים וגם הועדה אבל הכוונה שלי שלי שלא עשיתי שום אולטרסאונד נוסף או בדיקות אחרות..ברור לי שיש הרבה ממצאים אבל קשה לי לשחרר את המחשבה שאולי לא עשיתי מספיק.... שלחנו דגימה מהעוברית לתרבית קריוטיפ... מקווה שאולי אקבל תשובות שם אבל מפחדת אם פתאום הכל ייצא תקין שם...

שירהד1

Member
מנהל
או.קיי- תודה על הפירוט-

כמה דברים: 1. המומים שאת מתארת בעוברית הינם מזוויעים ונוראיים וקשים ביותר. מדובר היה בעוברית פגועה מאוד מאוד, אשר לא היתה בכל מקרה שורדת הריון, ובוודאי שלא מסוגלת לחיות. 2.כאשר מבצעים את ההפלה, בכל מקרה מסתכלים שוב באולטרסאונד. נראה לך שאם מישהו היה חושב שמדובר בעוברית תקינה- היו ממשיכים בפרוצדורה? ברור שלא!!!!!!!!! 3.אני חושבת שכל המחשבות שלך נובעות מהקושי הגדול לקבל את הפגיעה הכה קשה בעוברית. אף אחד לא אשם בכך. ככה זה בטבע, לצערי הרב מאוד. זה לא קרה באשמת אף אחד. לא הפסקת לה את החיים. לא היו יכולים להיות לה חיים. זה נורא קשה ועצוב, אבל זו האמת לאמיתה. 4.מבלי לכתוב את שם הרופא שעשה את השקיפות העורפית- האם את סומכת עליו? נראה לך שהיה ממציא איזה פגמים כה זוועתיים בעוברית כדי שיעשו הפלה?! הרי זו מחשבה לא הגיונית בעליל. נראה לך שאפשר לטעות בכזה דבר? ! אם היה צל של ספק- היו מפסיקים הכל. נכון? 5. לגבי הקריוטיפ- אני כמובן מקווה עבורך שיגלה משהו שלא היה תקין, אבל גם קחי בחשבון שיש גם תסמונות קשות ביותר וכל מיני פגמים שעדיין לא יודעים לאתר מבחינה גנטית. 6. כמה זמן עבר מאז הגרידה? האם יש ילד/ים בבית? בני כמה אתם? 7.סתם הצעה- במידה וקיבלת דיסק עם תוצאות השקיפות העורפית ותמונות- כדי להשקיט לחלוטין את עצמך- את יכולה ללכת לרופא נוסף, כדי לשמוע שוב את כל הפגמים. אני לא מציעה לך לעשות זאת. אבל אם זה משהו שירגיע אותך בהקשר זה- מציעה לך לשקול זאת. זה עדיף מאשר להיות מיוסרת על לשווא ולשגע את עצמך במחשבות. שירה דוד ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז. ליווי ותמיכה בנשים לאחר אובדן הריון. 09-7749028

טל891

New member
וואו ממש תודה על התגובה הארוכה

אז דבר ראשון אני רוצה להגיד שמה שכתבת על המצב של העוברית גורם לי להרגיש הרבה יותר טוב... זה אולי נשמע רע אבל הייתי צריכה לשמוע את זה בצורה הזאת, כמה המצב שלה היה באמת לא טוב.. זה נותן לי קצת שקט נפשי. עברתי את ההפלה לפני שלושה ימים.... אני ממש סומכת על הרופא שעשה את השקיפות ובגלל זה גם לא הלכנו לראות רופא נוסף... אנחנו בני 32... יש לנו ילד אחד בן שנתיים וחצי שהגיע לאחר שנתיים של טיפולים... הוא הופך את כל הסיפור הזה לקצת יותר קל... אני בטוחה שהיה לי פי כמה יותר קשה להתמודד אם זה היה ההריון הראשון... בגלל הקושי להיכנס להריון אני כמובן חוששת מהתקופה הקרובה... אבל אני כל הזמן מתנחמת בזה שאם הצלחתי להביא ילד בריא אז יש סיכוי שאצליח שוב. אני רוצה להגיד לך תודה ענקית מכל הלב על התשובה שלך.... באמת הצלחת לגרום לי להרגיש יותר שלמה עם כל מה שקרה... את עושה עבודת קודש!����

שירהד1

Member
מנהל
יופי, אני שמחה שיכולתי לעזור,

הכל מאוד מאוד טרי. תני לעצמך להתאבל, עיטפי עצמך באנשים אוהבים שיכולים להביע אמפטיה כלפייך, שימרי על תקשורת פתוחה עם בן הזוג, חבקי חזק חזק את בנך (לא לשתף אותו, כמובן במה שקרה), ואם יש צורך- ניתן גם להיעזר מבחינה מקצועית כדי להתמודד עם המצב המורכב והעצוב. את מוזמנת לעדכן אותנו בכל מיני דברים, באם את רוצה. שולחת חיבוקי תנחומים
שירה. שירה דוד ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז. ליווי ותמיכה בנשים לאחר אובדן הריון. 09-7749028

טל891

New member
ממש תודה על הכל

כיך לדעת שיש לאן לפנות ולקבל כזאת התייחסות... ממש לא מובן מאליו... תודה!

למעלה