הפסקת תרופות

liati11

New member
הפסקת תרופות

אני לוקחת קרוב ל 3 שנים טופומקס ורסיטל במינון של 150 מ"ג-טופומקס ורסיטל-40 מ"ג. כבר הרבה זמן אני חושבת על להפסיק מאחר וחל שיפור עצום במצבי ואני לא רוצ ה להיתלות בתר ופות אלו. ניסיתי להפסיק בעבר באופן טוטאלי אבל זה לא עשה לי טוב-בחילות,עייפות,דיכאון,חולשה..ולכן חזרתי לקחת אותם והיום כבר כמעט שבוע אני מנסה להוריד את המינון(מיוזמתי) ועברתי למינון של 75 מ"ג טופומקס והפסקתי לחלוטין עם הרסיטל. אני יודעת שאני אמורה להתייעץ עם פסיכיאטר אבל זה לוקח המון זמן לקבוע תור ואני מרגישה צורך בשינוי כבר הרבה זמן ,ואני חושבת שהפעם יש לי את הכוחות להתמודד עם תופעות הלוואי .. אבל עדיין אשמח לקבל ייעוץ נוסף.. בינתיים אני חשה בתופעות לוואי כמו סחרחורות,עייפות ,חוסר חשק, וחוסר תיאבון. לא קריטי כ"כ כמו פעם שעברה שהפסקתי..אני חושבת שעם הזמן אני אוכל להסתגל למצב. האם אני עושה את הדבר הנכון..(יש לי תור בכל מקרה לייעוץ פסיכיאטרי באמצע החודש) תודה ליאת

Personale

New member
היי

כל שתיארת נשמע נורמלי. נסי לרדת מאוד בהדרגה, במשך כמה חודשים ותוך כדי התייעצות עם הרופא.

רונן999

New member
תשובה

מכיוון שחל אצלך "שיפור עצום" אז אפשר לשקול עם הרופא ירידה במינון, אבל למה את טוטאלית- או מינון גבוה או כלום? מה דעתך על כדור אחד של רסיטל ביום (20 מ"ג) לתקופה של חודש-חודשיים כדי לראות אם יש נסיגה במצב? לאן את ממהרת אחרי 3 שנים? אינני יודע בשביל מה נתנו לך טופומאקס. היא מיועדת בעיקר בנוירולוגיה.

צבינגית

New member
לדעתי,

תרדי במינון בקצב הכי איטי שאת יכולה. כלומר, נאמר רבע כדור כל פעם, פעם בשבוע. כך הסיכוי הכי טוב שלא לסבול מתופעות לוואי. אבל אני מבינה את הצורך לזרוק הכל...

אופירA

New member
מנהל
גם לדעתי

150 טופמקס זה לא הרבה, אבל זו תרופה לא קלה, וכדאי לרדת בה בהדרגה רבה - כל שבוע שבועיים להוריד 25 מ"ג. גם רסיטל - 40 זה לא מעט, ואין סיבה להפסיק מיד הכל. תרדי ל-30 ואח"כ ל-20, תמשיכי עם 20 (שזה מינון לא גבוה) תקופה, וכשתחליטי לרדת ממנו - תעשי עוד מדרגה של 10 לשבוע שבועיים. תתייעצי עם הרופא אפילו שכבר התחלת להוריד, ותעמידי אותו בפני עובדות מוגמרות. אני בעד להוריד ולנסות להרגיש איך זה בלי הכדור. לחזור לכדורים אפשר תמיד.

למעלה