הפרדות שליה

nuritgat

New member
הפרדות שליה

אני נמצאת בשבוע 22+. לפני כמה ימים היה לי דימום קל ובסקירת מערכות שהתבצעה יומיים אח"כ הסתבר שיש הפרדות שליה קלה. הרופא נתן לי 3 שבועות לנוח ואמר לבדוק אח"כ באולטרסאונד. מה הם הדברים שעלי להמנע מהם במשך הזמן הזה או עד שהכל יהיה בסדר? (יש לי בבית ילד בן שנה וחצי.)

הפרדות של השליה

לנורית באופן כללי צריך להמנע ממאמץ גופני: לא להרים משאות, לא לבצע פעולות נקיון ותחזוקה שוטפת של בית, להמנע מיחסי מין ובעיקר להשתדל לנוח. אני ממליץ שתתיעצי עם הרופא שלך, כי הדבר תלו כמובן במידת ההפרדות, מידת הדימום וחזרתו. יתכן שאם לא יהיה לך דמם חוזר ולא יהיה שינוי בבדיקת אולטראסאונד חוזרת לאחר 10 ימים - יוכלו לתת לך הקלות בגבלות. דר´ יוסי הר-טוב

nuritgat

New member
ראשית ../images/Emo51.gif וחידוד נוסף...

של השאלה, ב"המנעות ממאמץ גופני" , האם הכוונה שעלי להרבות בשכיבה ככל האפשר (בסגנון שמירת הריון), או שמותר לי להמשיך עם חיי כרגיל, פחות או יותר, תוך מיזעור המאמצים היומיומיים למינימום ? שוב תודה לך, נורית

מאמץ גופני

זה מאוד תלוי במידת הדימום ומידת ההפרדות. לדעתי, באופן כללי, אם אין דימום , אין צורך ממש לשכב, אבל שוב אני לא יודע על עברך הרפואי , על מידת הדמם או מידת הפרדות השליה (לא ראיתי את בדיקת האולטראסאונד עצמה), לכן כדאי להתיעץ עם הרופא המטפל בפרטים אלו. בהצלחה בהמשך דר´ יוסי הר-טוב

למעלה