הפרעת אישיות גבולית - הסוד שלי

הנעלם1602

New member
ברצוני לשתף אתכם, הקוראים, בסוד הגדול שלי שנקרא ״הפרעת אישיות גבולית״ , הפרעה זאת מתבטא במגוון של הפרעות נפשיות שפוגעות באופן חד בחיים שלי ושל הסובבים אותי. הפרעת האישיות הגבולית שלא התגלתה בזמן יצרה בור עמוק שקשה למלאו וכתוצאה מכך הרצון להראות כמה אני מלא וכמה אני לא שונה התגנבה לה לשקרנות פתולוגית כדרך חיים, פחדים אין סופיים מהתגלות השקר והחטא, אף על פי כי הוא לא גדול, וכמו שאנשטיין כבר אמר ״הכל יחסי בחיים״ השאלה לאלו חיים הוא התכוון ? במקרה שלי המדד שאליו אני משווה את הדברים פשוט לא קיים, מעולם לא היה והומצא מדמיוני הפורה. אגב אוסיף ואומר כי ישנם גם ייתרונות להפרעה שעליהם אדבר בהמשך וכנראה שאפתיע וארים גבה לכמה מהקוראים אז שווה לקרוא - חכו לזה.
במשך 18 שנה סבלתי מדיכאון, חרדות, שקרנות פתולוגית , חוסר טקט, אימפולסיביות, כעס, בזבזנות יתר, מיניות יתר, פחד אין סופי לנטישה - מוצדקת או לא מוצדקת כאחד, ללא יכולת סדר ואירגון, חשיבה לא ריאלית , חשיבה לא רצויה כמו לקלל את אלוהים בראשי ולומר מיד אחרי חס וחלילה במשך דקות ואפילו שעות ארוכות אל תוך הלילה, הפרעות שינה והקיצות של 30-40 פעמים במשך הלילה - מה שכמובן הפריע לתפקוד היום יומי שלי ובעייפות חרונית, אי עמידה בנורמה וסלידה לא מוצדקת מהממסד וחיי הנורמה באופן כללי.
נולדתי בתל אביב בשכונת מצוקה מסויימת לצמד הורים מדהימים, הייתי הילד האחרון מתוך שלושה כאשר הפרש הגילאים בין אח לאח הוא 10 שנים, הזדמן הגורל ושכשהגעתי לגיל בגרות שתי אחיי התחתנו ועזבו את הבית ונשארתי לבד, חרדות הנטישה החלו כבר להתגבר בחתונתו של אחי ומצאתי מקום מפלט בשכונות לצד חברים שהיו בשוליי החברה (אפשר לומר ״ערסים״ כמונח מתאים) ומשם הדרדר המצב. חייתי במצב של השרדות יום יומית והייתי צריך לשקר את דרכי ולתרץ תירוצים לכל דורש - גם כשזה התבטא באלימות פיזית ומילולית כלפיי עדיין הייתי נוהג באיפוק - אף על פי שאני אדם חזק פיזית הפחד מהתגובה היה משתק אותי ובתמורה חבריי היו יורדים עלי על מנת להשפילי, כך שהצטרכתי להיות חזק עוד יותר.
וככה עברו להם 9 בתי ספר, חצי שנת שירות , 7 תפקידים שונים בצבא, יציאה מוקדמת מהצבא לאחר שנתיים וחצי במקום שלוש, 3 מעצרים צבאיים (48 ימים בסך הכל) אין ספור מקומות עבודה , ואין סוף של נשים.
כאן חשוב גם לציין שבזכות ההפרעה הנפשית הזאת למדתי איך לייצר דינמיקות בצורה שגורמת לאנשים אפילו לקנא ביכולות הביטוי שלי הכריזמה שלי וביכולת ההקשבה שלי , דבר שגרם ללא מעט נשים להתאהב בי וכך יצא שחייתי במין שלום וכאוס כאחד בתוך העולם כמחוץ לעולם.
במוצא שלי אני מעדה מסויימת (יהודי) שהיא על המישור המאוד פרימיטיבית בגרף של החברה המודרנית וכך יצא שהשהגעתי לגיל 24 חיתנו אותי עם משהי מהעדה חרדית ואמריקאית - חשוב לציין שאנחנו יחד כבר שנה וכמה חודשים והיא נכנסה להריון (חודש שני) ואני מרגיש שגם עיניין הנישואין שלי מגיע לקיצו עקב ההחלטה הלא מושכלת להתחתן עם משהי השונה ממני בתחליט והמאמינה באופן עיוור ולא רציונלי באלוהים וכל דבר מבחינתה צריך לעבור אישור הלכתי - אני לאומת זאת חזרתי בתשובה לאחר שחזרתי בשאלה והיום אני מדשדש בין שתיהם כמו ילד שלא יודע במי לבחור בזמן גירושין בן אמו או אביו. אני גם יודע שהרי הקשר הזה ייגמר בשלב מוקדם או מאוחר אף על פי שאנחנו במשא גישור פעמיים בשבוע אצל מטפלת זוגית שכנראה גם היא מרימה ידיים עקב חוסר ההתאמה המוחלט בנינו. לרקורד יצאנו לפני החתונה מספר מצומצם של פגישות שבמהלכם טענו בגרעין המשפחתי שלי שהקשר עתיד להניב פירות ושזאת האישה המושלמת, רשמתי כבר שיצאתי עם מספר לא מבוטל של בחורות וחוויתי אהבה במהלך חיי כך שאוכל לומר בפה מלא שהאופי שהכרתי מיד לאחר החתונה איתה זה אופי מרדני, חוסר אינטליגנציה רגשית ורציונלית כאחד, עצלנות, תלונתיות עיקשת, מאניה דיפרסיה עמוקה ואי קבלה של מצבים מסיבות שאינם ידועות לי מדוע הבחורה מתנהגת ככה, אני מאמין גדול בזה שהמנטליות הפרימיטיבית גרמה לה לזה, אבל נחזור לעיקר -
ההחלטה להתגרש ולהפסיק לשקר ולהתחיל לחיות בשלום עם העולם קורצת לי, הרצון להתקדם ולהצליח חרף כל הממצאים שהצגתי כאן בוער בליבי , לקחתי טיפול פסיכולוגי ופסיכיאטרי , הפחתתי עם השקרים באופן משמעותי, מקפיד לקחת את הכדורים (מירו, לוסטרל, ולמיקטל) ואכן לאחר כמה חודשים אני מרגיש טוב הרבה יותר, אף על פי שהרצון להתגרש ולהתחיל לחיות עדיין בוער בליבי.
היום אני הולך לספר לחבריי הקרובים על הפרעת האישיות הגבולית שלי ולספר להם ששקרתי להם בתקווה שהם יסלחו ויבינו ולאחר מיכאן נוכל להיות חברי אמת מבלי לפחד כשאני לידם.
לאחר שקראת את כל הממצאים אשמח לדעת את דעתך בנושא - האם להתגרש אף על פי שהיא בהריון? האם לומר לחבריי את האמת באמת יגרום לי לנחת או לפרנויה נוספת עקב כך שהם יריצו בראשם את כל מה שאמרתי במהלך שנות החברות איתם דבר שיגרום ללא מעט שאלות שאני עדיין טיפה פוחד לענות עליהם ?
אשמח לתגובות ותודה שקראתם את הפוסט הראשון שלי :)

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
ברצוני לשתף אתכם, הקוראים, בסוד הגדול שלי שנקרא ״הפרעת אישיות גבולית״ , הפרעה זאת מתבטא במגוון של הפרעות נפשיות שפוגעות באופן חד בחיים שלי ושל הסובבים אותי. הפרעת האישיות הגבולית שלא התגלתה בזמן יצרה בור עמוק שקשה למלאו וכתוצאה מכך הרצון להראות כמה אני מלא וכמה אני לא שונה התגנבה לה לשקרנות פתולוגית כדרך חיים, פחדים אין סופיים מהתגלות השקר והחטא, אף על פי כי הוא לא גדול, וכמו שאנשטיין כבר אמר ״הכל יחסי בחיים״ השאלה לאלו חיים הוא התכוון ? במקרה שלי המדד שאליו אני משווה את הדברים פשוט לא קיים, מעולם לא היה והומצא מדמיוני הפורה. אגב אוסיף ואומר כי ישנם גם ייתרונות להפרעה שעליהם אדבר בהמשך וכנראה שאפתיע וארים גבה לכמה מהקוראים אז שווה לקרוא - חכו לזה.
במשך 18 שנה סבלתי מדיכאון, חרדות, שקרנות פתולוגית , חוסר טקט, אימפולסיביות, כעס, בזבזנות יתר, מיניות יתר, פחד אין סופי לנטישה - מוצדקת או לא מוצדקת כאחד, ללא יכולת סדר ואירגון, חשיבה לא ריאלית , חשיבה לא רצויה כמו לקלל את אלוהים בראשי ולומר מיד אחרי חס וחלילה במשך דקות ואפילו שעות ארוכות אל תוך הלילה, הפרעות שינה והקיצות של 30-40 פעמים במשך הלילה - מה שכמובן הפריע לתפקוד היום יומי שלי ובעייפות חרונית, אי עמידה בנורמה וסלידה לא מוצדקת מהממסד וחיי הנורמה באופן כללי.
נולדתי בתל אביב בשכונת מצוקה מסויימת לצמד הורים מדהימים, הייתי הילד האחרון מתוך שלושה כאשר הפרש הגילאים בין אח לאח הוא 10 שנים, הזדמן הגורל ושכשהגעתי לגיל בגרות שתי אחיי התחתנו ועזבו את הבית ונשארתי לבד, חרדות הנטישה החלו כבר להתגבר בחתונתו של אחי ומצאתי מקום מפלט בשכונות לצד חברים שהיו בשוליי החברה (אפשר לומר ״ערסים״ כמונח מתאים) ומשם הדרדר המצב. חייתי במצב של השרדות יום יומית והייתי צריך לשקר את דרכי ולתרץ תירוצים לכל דורש - גם כשזה התבטא באלימות פיזית ומילולית כלפיי עדיין הייתי נוהג באיפוק - אף על פי שאני אדם חזק פיזית הפחד מהתגובה היה משתק אותי ובתמורה חבריי היו יורדים עלי על מנת להשפילי, כך שהצטרכתי להיות חזק עוד יותר.
וככה עברו להם 9 בתי ספר, חצי שנת שירות , 7 תפקידים שונים בצבא, יציאה מוקדמת מהצבא לאחר שנתיים וחצי במקום שלוש, 3 מעצרים צבאיים (48 ימים בסך הכל) אין ספור מקומות עבודה , ואין סוף של נשים.
כאן חשוב גם לציין שבזכות ההפרעה הנפשית הזאת למדתי איך לייצר דינמיקות בצורה שגורמת לאנשים אפילו לקנא ביכולות הביטוי שלי הכריזמה שלי וביכולת ההקשבה שלי , דבר שגרם ללא מעט נשים להתאהב בי וכך יצא שחייתי במין שלום וכאוס כאחד בתוך העולם כמחוץ לעולם.
במוצא שלי אני מעדה מסויימת (יהודי) שהיא על המישור המאוד פרימיטיבית בגרף של החברה המודרנית וכך יצא שהשהגעתי לגיל 24 חיתנו אותי עם משהי מהעדה חרדית ואמריקאית - חשוב לציין שאנחנו יחד כבר שנה וכמה חודשים והיא נכנסה להריון (חודש שני) ואני מרגיש שגם עיניין הנישואין שלי מגיע לקיצו עקב ההחלטה הלא מושכלת להתחתן עם משהי השונה ממני בתחליט והמאמינה באופן עיוור ולא רציונלי באלוהים וכל דבר מבחינתה צריך לעבור אישור הלכתי - אני לאומת זאת חזרתי בתשובה לאחר שחזרתי בשאלה והיום אני מדשדש בין שתיהם כמו ילד שלא יודע במי לבחור בזמן גירושין בן אמו או אביו. אני גם יודע שהרי הקשר הזה ייגמר בשלב מוקדם או מאוחר אף על פי שאנחנו במשא גישור פעמיים בשבוע אצל מטפלת זוגית שכנראה גם היא מרימה ידיים עקב חוסר ההתאמה המוחלט בנינו. לרקורד יצאנו לפני החתונה מספר מצומצם של פגישות שבמהלכם טענו בגרעין המשפחתי שלי שהקשר עתיד להניב פירות ושזאת האישה המושלמת, רשמתי כבר שיצאתי עם מספר לא מבוטל של בחורות וחוויתי אהבה במהלך חיי כך שאוכל לומר בפה מלא שהאופי שהכרתי מיד לאחר החתונה איתה זה אופי מרדני, חוסר אינטליגנציה רגשית ורציונלית כאחד, עצלנות, תלונתיות עיקשת, מאניה דיפרסיה עמוקה ואי קבלה של מצבים מסיבות שאינם ידועות לי מדוע הבחורה מתנהגת ככה, אני מאמין גדול בזה שהמנטליות הפרימיטיבית גרמה לה לזה, אבל נחזור לעיקר -
ההחלטה להתגרש ולהפסיק לשקר ולהתחיל לחיות בשלום עם העולם קורצת לי, הרצון להתקדם ולהצליח חרף כל הממצאים שהצגתי כאן בוער בליבי , לקחתי טיפול פסיכולוגי ופסיכיאטרי , הפחתתי עם השקרים באופן משמעותי, מקפיד לקחת את הכדורים (מירו, לוסטרל, ולמיקטל) ואכן לאחר כמה חודשים אני מרגיש טוב הרבה יותר, אף על פי שהרצון להתגרש ולהתחיל לחיות עדיין בוער בליבי.
היום אני הולך לספר לחבריי הקרובים על הפרעת האישיות הגבולית שלי ולספר להם ששקרתי להם בתקווה שהם יסלחו ויבינו ולאחר מיכאן נוכל להיות חברי אמת מבלי לפחד כשאני לידם.
לאחר שקראת את כל הממצאים אשמח לדעת את דעתך בנושא - האם להתגרש אף על פי שהיא בהריון? האם לומר לחבריי את האמת באמת יגרום לי לנחת או לפרנויה נוספת עקב כך שהם יריצו בראשם את כל מה שאמרתי במהלך שנות החברות איתם דבר שיגרום ללא מעט שאלות שאני עדיין טיפה פוחד לענות עליהם ?
ברוך הבא הנעלם...קודם כל. אני אגיב מסודר בהמשך. קראתי הכול אני טיפה לא חש בטוב אבל אגיב..

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
אהלן הנעלם שבת שלום. סיפור לא פשוט ומורכב, מאוד לא קל לחיות כך ללא ספק בכלל. יש לך אינטליגנציה גבוה לא מפתיע בהתחשב שרוב המתמודדים עם ההפרעה כאלה , כתיבה יפה וברורה אם כי חסר לי מאוד הגיל שלך למקם אותך בקבוצות גיל ניסיון חיים וכדומה האם אתה עובד? האם יש לך נכות בביטוח לאומי וכמה אם כן? מה שבולט אצלך בעיקר זה חוסר יציבות ,הדבר היחיד היציב זה חוסר היציבות, ידוע ומוכר מאוד בהפרעה הסממן הכי גדול שלה. אתה רואה שחור לבן. אני שקרן פתולוגי . אישתי מנית דיפרסית ..יש אבחנה של פסיכיאטר? ..הולך לספר לחברים ששיקרתי? שיקרת? הסתרת אמת כואבת ..ופחד..בזה קלעת בול.
לאחר שקראת את הממצאים? זה לא בית משפט, לא שופטים אותך לא דנים אותך, אלא מקבלים תומכים נותנים תובנות ומציעים הצעות מתוך אותה סירה של ההפרעה שכולנו בה. חלק ניכר ממה שעברת אני עברתי ועובר אחרים עברו ( לצערי העבירו את הפורום פורמט אז אין היסטוריה שאתה יכול לקרוא וחבל..) ...
והחלק שלא אמרת ואני אשאל האם אתה בטוח שמה שאתה קובע כעובדה על אשתך למשל זה לא מנקודת מבט שההפרעה גורמת ולא המציאות?..מאיפה הבעיה בטיפול הזוגי? אצלה ? רק אצלה? או שיש לך חלק נכבד?....תחשוב על זה

טוב מאוד שהלכת לפסיכיאטר וטיפול נפשי מצוין ! הכדורים עוזרים מניסיון אישי שלי ...זה שלב חשוב מאוד להכיר שיש בעיה ולטפל בה אני גם מקווה שתהיה גלוי איתם ועם עצמך ותתמודד איפה שבאמת צריך. ויש הצלחות בטיפול הפרעת אישיות גבולית היא ברת טיפול לחלק גדול מהמתמודדים גם עד מצב שאין הפרעה יותר, יש טיפול DBT למשל יעיל מאוד באם ימצאו שאתה מתאים לו.

שמע לגבי החברים אני מקווה שקיבלו את זה טוב במידה וסיפרת להם...אני יודע שמי שגילה שיש לי בעיות נפשיות קיבל את זה ..ובקהילות נכים שיש לי שוכחים לרוב שיש לי בעיה נפשית...ואם לא מקבלים יש אחרים שיקבלו. מה שחשוב שאתה כנה עם עצמך אמיץ מאוד להחשף ולא מוכן יותר לחיות בפחד לא מקיום ההפרעה ולא משום דבר אחר...אתה בדרך לשם וזה טוב מאוד...

לגבי מה שבוער הזוגיות , שמע צריך כמה וכמה שיחות מעמיקות להבין מה הביא אותך להתחתן איתה? התאהבת בה? קיבלת אותה כזה מה שיש אז זה מה שלוקחים? קראתי חיתנו אותי..אני לא ממש מכיר שמחתנים בלי רצון והסכמה של שני הצדדים...מה אתה חש כלפיה? ...ושאלת השאלות האם אתה לא מכשיל את עצמך לייצר מצב שבא תצדיק את ההפרעה? אני לא יכול להיות יציב אני חושש מיציבות זה שטח לא מוכר לי אז במודע או לא רוצה לברוח משם ולחזור להרגיש נוטש כי זה מה שאתה מכיר? ...התשובות אצלך.. אתה אומר חוויתי אהבות..חולפות ..שוב חוסר יציבות..אחרי החתונה נבהלת? יש יציבות מה עושים? אתן לך עובדה על ההפרעה היא גורמת למתמודדים איתה להרגיש יום אחד שמי שאיתם הוא גדול מהחיים חכם יפה טוב ומבין והכל..והחבר הכי טוב..והופ יום אחרי הוא הכי נורא טיפש לא מבין כלום ובזוי..כאמור יש טיפול להפרעה לא קל לא פשוט אבל זה לא גזירה משמיים.

יש לך הרבה חומר לחשוב עליו..אבל אם אתה רוצה שורה תחתונה שלי לעת עתה..אתה בטיפול, תן לו את הזמן שלו. בנתיים אל תפעל פעולות קיצוניות, הלתגרש תמיד אפשר זה קל, להבין אחרי שהפכת ילד ליתום . לאישה לחד הורית ועשית ילד נטוש בגלל שאתה מרגיש נטוש מההפרעה. יהיה לך יותר ייסורי מצפון וכאב מכל מה שהכרת עד היום.
אתה בעיניי, לא במקום של להחליט..תחליט לא להחליט..תחשוב טוב על הדברים שאמרת על אישתך אני בטוח שיש לה גם המון דברים טובים...

ודבר אחרון לעת עתה, יש סל שיקום שיכול לעזור לך ..מקבלים אותו או עם נכות נפשית של ביטוח לאומי ממעל 40% אם ועדה מאשרת. או בלי וזה יותר קשה בועדה מחוזית. הסל כולל הדרכה בבית ממדריכה או מדריך מספר פעמים בשבוע שיקבעו..בליווי בכל צורך...התמודדות פנימית, התמודדות בקשרים חברתיים בקשרים מול מעסיקים נותני שירות ועוד ועוד, יש עו"ס גם שבא לבית..הטיפול הוא בחיים עצמם שרואים אותך ואת המציאות שלך באמת לא מתיאור שלך במשרד ועוזרים מיידית במקום. יש חבילה של סיוע בטיפול שיניים יש חבילה כלכלית כל כמה שנים. אני נעזרתי בזה תקופה מסיבה טכנית כרגע יש הפסקה..אני יכול לומר לך שזה מאוד מאוד עוזר..מציע לך לנסות להשיג את זה...

קיבלת חומר למחשבה...אני סומך על האינטליגנציה שלך מאמין כי אתה מסוגל ויכול לשנות את התפיסה שלך את ההתנהלות ואת המציאות שלך..לחלוטין..רואים בכתיבה את הרצון שלך גם ..כל מה שהעלית..אומר שאתה רואה את הדברים , הם מפריעים מספיק שהלכת לעשות שינוי...וגם פנית לפה לאנשים שמבינים אותך מהצד השני של מי שחווים כמוך את הדברים..עשית צעדים נכונים אתה מאוד חכם ויודע להגיע לאן שצריך באומץ וכנות...
אתה יכול לשנות...
אבקש שוב אם תרצה לשתף גיל..עבודה כן לא נכות כן לא...
ואדגיש את תעשה צעדים בלתי הפיכים..אתה לא במצב שאתה רואה את הדברים כראוי..לחתוך זה קל לחבר קשה מאוד..ויש פה ילד שיסבול הילד שלך. אל תשליך את הסבל שלך עליו...טפל בסבל שלך שתוכל לטפל בו..

הדברים ישתפרו :) אתה בכיוון הנכון.
תודה על הכנות והשיתוף אני מקווה שיהיה לנו ( כל הפורום ואני מקווה עוד אחרים יתעוררו ויגיבו) מסע טוב מועיל ועם תהליך מועיל ומבריא לך..
:)

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
אני בן 25, לא עובד ואין לי נכות כללית :)
אוקיי...הנה הבאתי לך כיוון לחשוב עליו...לפחות שתהיה הכנסה יציבה ושיקום ...אם תזכה בתביעה. ויש לך סיכוי טוב לDBT בלי קשר גם בגלל הגיל...בגילך אפשר לתקן ויש עוד חיים טובים וארוכים לפנייך ...:)

הנעלם1602

New member
״אוקיי...הנה הבאתי לך כיוון לחשוב עליו״ הבאת לי כמה כיוונים לחשוב אליהם, תודה רבה על הנכונות לענות 😄
כן, הפסיכולוג שאיתו אני נפגש אחת לשבוע מעביר את הטיפול לפי שיטת הDBT, השיפור שאני רואה הוא משמעותי לא רק בזכות הbt אלה גם בזכות הפרמקולוגיה (לוסטרל והמירו שציינתי לעיל)
חשוב לי גם לומר שאני לא רוצה להיות מוכר ע״י המדינה כסובל מההפרעה אף על פי שכן, לטפל בנושא עולה לא מעט עזרה מההורים במקרה שלי שיודעים מזה לאחרונה - שלחו אותי לפסיכולוג פעם ראשונה בכיתה ח, וזה היה כדי שאני אפסיק לעשן -(התחלתי לעשן בגיל 13.5) בכיתה ח היתי משקר ברמה הסבירה לשקרן פתולוגי בפוטנציאל אז כשישבתי עם הפסיכולוג ושיקרתי לו הוא פשוט האמין לי ולא בדק או שאל או התעניין , יש לי עליו כעס אבל לא כמו שיש לי על עצמי.
אגב סיפרתי לחבריי את האמת - בתמורה הם חיבקו אותי ואמרו לי שהם איתי עד הסוף , והם טרחו לציין בכמות סבירה שאני מוזמן לשבת איתם בחום וגם אחד על אחד בכל זמן - שהרי זמן הוא המשאב החשוב ביותר שיש לנו , לכן אני חושב על הגירושין בזמן הזה כדי לא להמשיך לבזבז זמן על החלטה שכביכול קבלתי בנוגע לזה.

אני מאמין ומקווה שבהמשך הזמן יבואו התשובות תודה רבה על הקריאה !

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
״אוקיי...הנה הבאתי לך כיוון לחשוב עליו״ הבאת לי כמה כיוונים לחשוב אליהם, תודה רבה על הנכונות לענות 😄
כן, הפסיכולוג שאיתו אני נפגש אחת לשבוע מעביר את הטיפול לפי שיטת הDBT, השיפור שאני רואה הוא משמעותי לא רק בזכות הbt אלה גם בזכות הפרמקולוגיה (לוסטרל והמירו שציינתי לעיל)
חשוב לי גם לומר שאני לא רוצה להיות מוכר ע״י המדינה כסובל מההפרעה אף על פי שכן, לטפל בנושא עולה לא מעט עזרה מההורים במקרה שלי שיודעים מזה לאחרונה - שלחו אותי לפסיכולוג פעם ראשונה בכיתה ח, וזה היה כדי שאני אפסיק לעשן -(התחלתי לעשן בגיל 13.5) בכיתה ח היתי משקר ברמה הסבירה לשקרן פתולוגי בפוטנציאל אז כשישבתי עם הפסיכולוג ושיקרתי לו הוא פשוט האמין לי ולא בדק או שאל או התעניין , יש לי עליו כעס אבל לא כמו שיש לי על עצמי.
אגב סיפרתי לחבריי את האמת - בתמורה הם חיבקו אותי ואמרו לי שהם איתי עד הסוף , והם טרחו לציין בכמות סבירה שאני מוזמן לשבת איתם בחום וגם אחד על אחד בכל זמן - שהרי זמן הוא המשאב החשוב ביותר שיש לנו , לכן אני חושב על הגירושין בזמן הזה כדי לא להמשיך לבזבז זמן על החלטה שכביכול קבלתי בנוגע לזה.

היי נעלם...אני חושב שאתה מתבלבל DBT זה טיפול קבוצתי מחייב לשנה, אתה מקבל CBT כנראה. זה שני עולמות שונים... קרא בקישור הבא

לגבי ההכרה המ זה משנה ללך מדינה לא מדינה ? השאלה אם אתה רוצה את כל העזרה שאתה יכול ..בכל מקרה גם אם לא יש ועדה אחרת בלי ביטוח לאומי לקבלת סל שיקום וזה יעזור לך..מה שחשוב שתכיר בבעיה אתה ומצא כל טיפול ושירות סל שיקום הוא מעולה ומשנה מציאות. או גם DBT קבוצתי כאמור באם אתה מתאים.

יפה מצד החברים שלך שתמכו חיבקו..מאוד יפה, היית אמיץ חשפת וגילית משהו יפה הגג לא נופל שיודעים שאתה עם הפרעה נפשית, יחד עם זאת הם חברים לא מטפלים זכור את זה והפרד בין טיפול לבין חברות..שיתמכו שיעודדו שיבינו אבל הם לא מטפלים. הטיפול הוא שלך מול מטפל ומול עצמך בעיקר.

שוב אני מציע אל תעשה צעדים, זמן חשוב, יש לך זמן של חיים שלמים אתה רק בן 25 ( אני 50 וטוען שיש לי עוד הרבה זמן בעז"ה) ..תחכה, קח טיפול, תפתח לשינויים יש הרבה דברים שאתה תקוע בדיעות שלך תפיסה שלך ואין ביטחון שאתה צודק , חלקית אני מניח שכן. קל להתגרש..אי אפשר לחזור ותשים ילד במצב הכי לא נעים שיש של אם חד הורית וחיים קשים ...ואני מבטיח לך אתה תצטער על זה...אל תעשה כעת כלום, טפל בעצמך קבל שאתה לא בהכרח רואה את המציאות נכונה...בעוד שנה שנתיים תחשב מסלול מחדש..
הטיפול כולל שקרנות, מה זה שקרנות ? אתה קודם כל משקר לעצמך...זה לא אומר שלא ראו פסיכולוג לא משנה אותך הוא משקף את מצבך אתה צריך להשתנות..מה שהיה אז היה..היית נער בכלל..אתה אדם בוגר שצריך ויכול לקחת אחריות ולשנות את המציאות שלך כולל להכנס ליציבות בנישואין עבודה לימודים ובחיים ובלי לפגוע בעצמך או אחרים...
התשובות אצלך כבר...הזמן יגלה אותן ..כמה זמן תלוי כמה תחליט ותפעל בכנות ובקבלה של הטיפול והתמודדות עם מה שבאמת שורשי הבעיה וכאמור יש גם אפשרות גבוהה לבטל את ההפרעה הזו כלא הייתה ולחיות תקין ומלא את החיים...

אני אתערב קצת, ברשותכם, באמצע ההתכתבויות שלכם.

ואציין מה שאמרה לי אישה חכמה -אשת מקצוע:
זה שאתה לא מנצל את הזכויות שלך, זה בעיה.
כי יש לך זכויות!
תבחר למצות אותם. שזה הפנייה לביטוח לאומי,
החיים לא יהיו קלים יותר אם לא תהיה לך הכרה כנכה. אבל!
אם תהיה לך הכרה כנכה - כן תוכל לקבל מערכת של כלים שיכולה לעזור לך - למשל סל שיקום, אם יהיו לך 40% אחוז נפשי ומעלה.

כך שכדאי לך לחשוב על זה לעומק.
לפנות לרווחה, לפתוח תיק, לספר על הבעיות שלך שמה,
ולבקש עזרה - ברווחה יכולים לעזור לך למלא טפסים לביטוח לאומי ולכוון אותך שאיזה טפסים למלא
וגם כדאי להיעזר ביד מכוונת ללא עלות, שגם הם עוזרים באיזה אישורים ומאיזה רופאים צריך להביא לביטוח הלאומי.

בהצלחה!

נערך לאחרונה ב:

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
אני אתעקב קצת, ברשותכם, באמצע ההתכתבויות שלכם.

ואציין מה שאמרה לי אישה חכמה -אשת מקצוע:
זה שאתה לא מנצל את הזכויות שלך, זה בעיה.
כי יש לך זכויות!
תבחר למצות אותם. שזה הפנייה לביטוח לאומי,
החיים לא יהיו קלים יותר אם לא תהיה לך הכרה כנכה. אבל!
אם תהיה לך הכרה כנכה - כן תוכל לקבל מערכת של כלים שיכולה לעזור לך - למשל סל שיקום, אם יהיו לך 40% אחוז נפשי ומעלה.

כך שכדאי לך לחשוב על זה לעומק.
לפנות לרווחה, לפתוח תיק, לספר על הבעיות שלך שמה,
ולבקש עזרה - ברווחה יכולים לעזור לך למלא טפסים לביטוח לאומי ולכוון אותך שאיזה טפסים למלא
וגם כדאי להיעזר ביד מכוונת ללא עלות, שגם הם עוזרים באיזה אישורים ומאיזה רופאים צריך להביא לביטוח הלאומי.

בהצלחה!
ערב טוב , בהתייחס למשפט הזה: " אני אתעקב קצת, ברשותכם, באמצע ההתכתבויות שלכם" ..זו לא המחשבה הנכונה הפורום הוא לכולם ופתוח לכל אמירה אין התערבות יש רק השתתפות..אני מיייחל דווקא ושמח שכתבת והלוואי אחרים יכתבו ונחזור בפורום לפעילות שהייתה של שרשורי ענק ודיעות וחיזוקים ודיונים..ונקודות מבט וכו' שזה כוחו האמיתי של הפורום. זו ההבהרה שלי :)

ערב טוב , בהתייחס למשפט הזה: " אני אתעקב קצת, ברשותכם, באמצע ההתכתבויות שלכם" ..זו לא המחשבה הנכונה הפורום הוא לכולם ופתוח לכל אמירה אין התערבות יש רק השתתפות..אני מיייחל דווקא ושמח שכתבת והלוואי אחרים יכתבו ונחזור בפורום לפעילות שהייתה של שרשורי ענק ודיעות וחיזוקים ודיונים..ונקודות מבט וכו' שזה כוחו האמיתי של הפורום. זו ההבהרה שלי :)
אתערב, ולא כמו שרשמתי.. טוב שבסוף שמתי לב חחח בזכותך אגב,
העייפות של הערב + שגיאות הקלדה מהירה..
תודה ירון !

הנעלם1602

New member
מול מי בעצם ניתן לברר את כל הפרטים האלה? ומה מקנה לי 40% נכות נפשית?
האם זה יכול לגרום ל״כתם״ בתיק שלי ?
תודה לעונים

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
תודה לעונים
שבוע טוב...אני לא מבין מה זה כתם, יש לך מצב נתון של סבל מהפרעה..רוצה לצאת מזה נותנים לך אפשרויות ...זה הכל..אתה לא חייב לציין שיש לך נכות כזו או אחרת אם תקבל..או שיש לך סל שיקום זה מה שזה נותן...ואפשר גם בלי נכות לקבל סל שיקום (יותר קשה)...זה הכל לעצמך...ואפאחד לא תופר לך תיק וזה לא מעניין אפאחד...מבחינת לימודים עבודה וכו'...מה שכן יהיה לך יותר קשה להגיע ליציבות לימודים או עבודה או שניהם ללא עזרה...הכתם שאתה יכול לקבל זה כתם של מפסידן ..אחד שבגיל 50 יגיד לעצמו אני פספוס אחד גדול...וכולם יראו את זה..זה יהיה הכתם אם לא תנצל מה שיש לך עכשיו...
על סל שיקום

ופה יש יותר ברור על מסלול ללא נכות..

לא הכי קל לקבל את זה..אבל שווה כל מאמץ בעיקר שאתה רק בן 25 צעיר מאוד...וכאמור יכול להגיע למצב של חיים ללא הפרעה...

תודה לעונים
היי הנעלם,
קודם כל לדעתי האישית כדאי לך להחליף שם בתפוז, למישהו,
שם חיבה אפילו.
כי אתה לא נעלם! אתה בן אדם! אולי אתה מתחבא אבל לא נעלם..
ואני מכירה אישית את ההרגשה של להיות שקופה.. כשלא רואים אותך, אך זה כבר בעבר שלי כיום אני במקום אחר, טוב יותר.

במילה כתם יש לי 2 פירושים
1.כתם=סתיגמה, וזה כדאי מאוד להשתתף בסדנאות קבוצתיות של הפתחתת סטיגמה עצמית, אם תהיה במועדון חברתי
של סל שיקום, אז יש להם את הסדנאות האלו.

2.כתם=אם אין לך רצון להיות רופא, או לעבוד בשב''כ, המוסד, במשטרה =אז אין לך מה לדאוג!
כי שום מקום עבודה לא יבקש ממך מידע רפואי, אלא אם כן תעבוד עם ילדים או במוסדות רפואה ואז אולי יבקשו ממך סיכום מידע רפואי
וגם אישור משטרה שאין עבריינות נוער או איך שזה נקרא האישור הזה..

ובקשר למילה תיק,
אז כל התיק הרפואי שלך הוא סודי,
כשאתה מגיש לסל שיקום אתה חותם על וויתור סודיות רפואית=זה רק בין משרד הבריאות (שאחראי על סל שיקום)
לבין מרפאה בקופת החולים שלך.

אופן הגשת בקשה לסל שיקום מתחילה מללכת לפסיכיאטר, לא לוותר על עצמך ולמצוא את הפסיכיאטר\ית נחמדה! שתבין אותך!
ולא לפחד מפסיכיאטרים, הם רואים ויש בינהם אנשים נחמדים ויש גם פחות נחמדים, צריך כימיה והתאמה בין המטופל למטפל
וכמו שבוחרים רופא משפחה טוב, גם פסיכיטאר טוב צריך לחפש בנרות ולמצוא.
אבל למעשה כל פסיכיאטרים הם טובים=פשוט זה עניין של כימיה והבנה!!

תקרא את הלינק שירון נתן לך
וגם לינק שאני שולחת לך

בהצלחה רבה,
ואם יהיו עוד שאלות ירון פה,
ואני גם מידי פעם פה.

למעלה