הפרעת אישיות גבולית,העתיד והורות...

מחרפן אותי שאנשים מביאים ילדים באותה טבעיות שבה הם מתעטשים בלי לחשוב על זה לעומק...

ממש לא כל אחד בנוי להיות הורה, אבל יש לחץ חברתי: אנשים חוששים לא ללכת בתלם...

דמויאדם

New member
ילדים

אין תשובה אחת, כל אחד ומה שמתאים לו לדעתי...
&nbsp
אצלי אני מרגיש שהילדים מהווים מרכז ועוגן בחיים שלי - ומה שלא קורה איתי, אני שם בשבילם ואעשה הכל בשבילם... להיות הורה זו אולי העבודה הכי קשה שיש, אבל בשבילי היא הכי תורמת לצמיחה וליציבות שלי.
&nbsp
ויחד עם זה, לא חושב שכל אחד חייב להיות הורה, זה אישי לגמרי, וגם מאד לא אוהב לשמוע ש'מציקים' לאנשים שאין להם ילדים על הנושא הזה.
&nbsp

עונה...

יש לכם תכניות לעתיד? -
לא ממש תכניות אבל בשנה האחרונה אחרי הרבה שנים שלא ממש רציתי זוגיות אני ממש ממש רוצה אלא שלא ממש הולך לי, דווקא כשלא רציתי נפלו עלי קשרים... הייתי רוצה זוגיות לטווח הארוך... מקווה שזה יקרה... אבל אני מאוד חוששת מזה שזה לא יחזיק מעמד... זה מפרק אותי...
העניין שאני לא רוצה ילדים חוסם אותי הרבה במציאת זוגיות...

גם הייתי רוצה להמשיך לעבוד בבי"ס שאני עובדת בו, אבל החשש הוא מזה שאני ממצה דברים מהר מאוד וגם אם בהתחלה אני נורא מתלהבת ונותנת את כולי, אחרי זמן קצר - אני ממצה עד הסוף... אבל אולי פה יהיה סיפור שונה...

הייתם רוצים להתחתן? - אין לי עניין בחתונה, לא מתחברת לדבר הזה... ובכלל למה לי להתקע אחרי זה עם התואר "גרושה" ולהיות סוג ב'? (אני מניחה מראש שזה יגמר מתישהו...)
אבל יכול להיות שאני אאלץ להתחתן אם יהיה לי בנזוג קבוע בגלל ההורים...

אתם רוצים ילדים? - אוהבת ילדים אבל לא רוצה משלי, בקושי יש לי כוחות לטפל בעצמי, זה נראה לי פרויקט גדול שמוחק לך את כל החיים ואני לא רואה בזה שום דבר טוב... אני חושבת שעדיף לילדים שלא נולדו לא להיוולד...

אתם חושבים שאתם מסוגלים להיות הורים? - אני חושבת שאני לא מסוגלת להיות אמא מושלמת ואין לי עניין לייצר עוד סבל בעולם...

למה לדרוש מעצמך להיות אמא מושלמת ?

אין אמא מושלמת
ואין אבא מושלם
ולא צריך לנסות להיות כזה.
דונלנד ויניקוט טבע את המושג
אמא טובה דיה
good enough mother
וזה אני מאמין שאת יכולה להיות.
תיראי איזה "אמא" מסורה ומטפחת את
לפורום הזה....

אני מניחה שזה בין השאר בגלל

שאמא שלי מגיל צעיר הכניסה לי לראש שאני אהיה אמא גרועה ושהיא מרחמת על הילדים שלי...

מבחינתי זה או להיות אמא מושלמת ולאפשר לילדים שלי חיים מושלמים או כלום...

אני לא רואה טעם בהמשכיות, אני לא מאמינה שכל אחד צריך להיות הורה ואין לי כמיהה לילדים...

מבחינתי זה סבל... לי ולהם...

אלהוריים

בחתימה שלך כתוב שאת מנהלת
קומונת הכרויות לאלהוריים
יכולה לצאת משם זוגיות?

לעומת זאת, מה שיש הרבה

זה גברים גרושים
שכבר יש להם ילדים
והם מחפשים זוגיות טובה יותר...
זה מעניין כמה מהר
גבר שננטש ע:י אשתו
(ורוב הגירושים היום הם ביוזמת הנשים)
מחפש זוגיות חדשה
טובה יותר
שבה הוא רוצה להוכיח שזה לא היה בגללו
שהוא בן-זוג טוב ומשקיע...

הסיכוי שרווק שמחפש קשר משמעותי

לא ירצה ילדים
הוא קטן מאוד, להערכתי,
בארץ לפחות.

תכנס לפורום אלהורות פה בתפוז ותמצא לא מעט אנשים

הוא נקרא "בחירה בחיים ללא ילדים".

(אני נמצאת גם בשתי קבוצות בפייסבוק)

יש שם לא מעט זוגות נשואים וכאלה שביחד כבר שנים...

הבעיה שהרבה אלהורים לא מעוניינים בזוגיות / תפוסים והרוב באזור המרכז...

הוא אשר אמרתי

ואילו גרושים + יש הרבה
ורובם רוצים זוגיות
ולא רוצים עוד ילדים

golan2072

New member
עונה...

תוכניות לעתיד? יש לי באופן כללי, להמשיך עם מה שאני עושה כרגע: תרגום אנגלית-עברית-אנגלית כעצמאי\פרילנסר, כתיבה מקצועית של חומרים למשחקי תפקידים (אולי אף לפתח משחק משלי), ולהמשיך לבנות קשר עם בת הזוג הנוכחית. בנוסף לזה בנובמבר אני מתחיל ללמוד מידענות, מה שבכלל ירחיב לי את כישוריי המקצועיים; החלום שלי הוא לעבוד במשהו שמשלב מחקר, כתיבה ותרגום.
&nbsp
להתחתן? קצת מוקדם לחשוב על זה קונקרטית לגבי בת הזוג הנוכחית, אני איתה רק כ-6 חודשים. עם האקסית התארסתי וכמעט אף התחתנתי, לפני שהחיים הפרידו ביננו.
&nbsp
ילדים? יכול להיות נחמד. הבעיה היא שאין לי הרבה כסף, ולזוגתי יש עוד פחות, ואיני מתכוון להביא ילדים לעולם עד שנוכל לפרנס אותם בכבוד.
&nbsp
להיות אבא? סביר להניח שאני מאוד מסוגל בייחוד אחרי הטיפול שעברתי. דווקא הטיםול יכול להיות שהפך אותי לאבא פוטנציאלי טוב יותר מההורים שלי.

למעלה