הציתו את הגן של ניר

S r 35

New member
הציתו את הגן של ניר ../images/Emo46.gif

אני כולי כועסת, רותחת, מזועזעת והמומה. אנחנו גרים בשכונת רוממה הישנה בחיפה ומזה כמה חודשים ישנו סכסוך בין תושבי השכונה - החילונים ברובם - לבין קבוצה קטנה וקולנית של חרדים, חסידי ברסלב, שמנסים להשתלט בכוח על בית-הכנסת ועל השכונה. ישנם דיונים משפטיים ומאבקים שלא כאן המקום לפרט אותם. בכל אופן הברסלבים איימו כבר בכמה וכמה פעמים על הגן של ניר, שצמוד לבית הכנסת. הם אמרו לנו, ההורים, לא פעם שהגן יהפוך לגן דתי בסופו של דבר. היום בבוקר הגן הוצת. מעשה פחדני, שפל ונורא בערב יום הכיפורים, של אנשים שלא מייצגים את הדת שלי. אין לי מילים לתאר את מה שאני מרגישה.

frige

New member
איזו חוצפה/tapuzforum/images/emo46.gif

אלימות שכזו. גועל נפש ועוד בערב יום כיפור. מוכיח כמה זה חשוב להם (בציניות כמובן). מעצבן כל פעם מחדש שהם חושבים (ועושים) שהכל שייך להם ומשתמשים באלימות כדי להשיג את מטרתם. בושה וחרפה. שרה- בהחלט לא נעים ואיך ומה אומרים ומסבירים לילדים שאנחנו כל כך משתדלים לחנך לאי אלימות. בהצלחה.

לולי72

New member
מרגיז ומעצבן ../images/Emo46.gif

הדתיים האלה של ברסלבים הם מטורפים חולי נפש, שרה - האם אלו הדתיים שהראו עליהם כתבה לפני בערך חודש? היה ויכוח באיזה בית כנסת שם נדמה לי שזה היה ברח' האורן (שם הייתה גרה דודה שלי ז"ל). ולאיפה הולכים הילדים ביום ראשון?

S r 35

New member
עדכון

אף אחד לא יודע כרגע מי הצית. החשד הוא בברסלבים, כי הם עושים הרבה מהומות בשכונה ואיימו על הגן לא פעם - לא מבינה איך אפשר לאיים על גן ילדים, אבל כנראה שהערכים שלהם נשגבים מבינתי
הזוגי הלך לראות את הנזק. הוא לא יכול היה להיכנס פנימה כמובן אבל מבחוץ נראה שגן הטרום חובה נפגע. הוא מפויח לגמרי
גן החובה של ניר נראה מבחוץ בסדר. בינתיים לא אמרנו לניר כלום. דיברנו על זה שלא בנוכחותו או באנגלית. אנחנו כרגע במגדל-העמק, הגענו להורים. רחוק מהאקשן והאירועים. אני בטוחה שיהיה שם "שמח" הערב, כי הברסלבים מחממים את האווירה ותושבי השכונה שלנו לא ישתקו. לא עכשיו. בית הכנסת הוא באמת בית הכנסת של המריבה שסוקר בחדשות, הוא נמצא ברח' הצלפים ולא ברח' אורן - ברוממה הישנה. אני עוד לא יודעת מה יהיה ביום ראשון. מרגיז. מכעיס. מקומם. מפחיד ומוציא את החשק מכל החג הזה. בשיטוטי באינטרנט מצאתי ידיעה גם על אישה בת שמונים שדרסו ושדדו אותה. ככה אנחנו נראים. יום כיפור תשס"ח והפרצוף של המדינה שלנו מכוער . גמר חתימה טובה לכולם

S r 35

New member
חשוב לי לציין שלא משנה מי עשה את המעשה

בין אם חרדי או חילוני. הוא פושע בעיני. על אחת כמה וכמה ביום כזה.

../images/Emo46.gif פשוט זה מעצבן ומרגיז זה בהחלט לא הזמן !!!

ובהכלל , לשרוף גן של ילדים?!!!!! למה????!!!! במה הילדים אשמים?!!! מרגיז
מעצבן

S r 35

New member
יש בכלל זמן מתאים לשרוף גן? ../images/Emo2.gif../images/Emo46.gif

אני בכלל לא יודעת מה קורה עם הגן מחר: יש גן? יש צהרון? באיזו מתכונת? ... רק בגלל כמה מופרעים שחשבו שזה נורא מוצדק / הגיוני / COOL ומגניב להצית גן ילדים בערב יום כיפור.
בחג עצמו סידרתי את אלבומי התמונות של הילדים. עברתי על כל-כך הרבה תמונות של כייף מהגן הזה - מסיבות שהיו שם וימים רגילים של שגרה ושל כייף. חבל פשוט חבל ומכעיס. מקווה שעל כולכם החג בסדר. אנחנו בבית עכשיו. קצת מותשים. אנחנו צמנו. הילדים לא כמובן, למרות שניר הודיע לנו שהוא לא צם בבית-הכנסת = ילדים אחרים אכלו בבית הכנסת חטיפים והוא לא.
גמר חתימה טובה

שרוש.....

המשכתי וכתבתי ..... " ובהכלל , לשרוף גן של ילדים?!!!!! למה????!!!! במה הילדים אשמים?!!! מרגיז מעצבן " זה אומר שאנני מסכימה איתם ובכלל המעשה היה בעיניי אכזרי ביותר !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! מקווה שאתם תסתדרו מחר במידה ולא יהיה גן. מוסרת לכם חיבוק ענקיייייייי וגמר חתיחה טובה
דנייייייי

S r 35

New member
זה לא כל-כך נעים לראות גן שרוף ../images/Emo46.gif

זה מה שהמנוולים עשו לגן.
אני עוד לא יודעת איך, איפה וכיצד ניר ילך לגן היום. אני צריכה לחשוב מה להסביר לו. חשבתי להגיד לו שהייתה תאונה ובגן פרצה שריפה. אני שונאת לשקר - במיוחד לילדים שלי, אבל במקרה הזה אין בי כוח להגיד לו את האמת. איך מסבירים דבר כזה לילד בן שש וחצי? ...

S r 35

New member
והנה תמונה מימים יפים יותר

יש לי הרבה תמונות של כייף ושל אושר מהגן הזה. אבל מאחר ואני לא מעלה תמונות של ילדי - ובטח ובטח לא תמונות של ילדים אחרים (חברים לגן) - לאינטרנט, מצאתי תמונה כללית מתוך הצגה שהייתה שם. הלב פשוט נשבר

dafgol

New member
יש איש מקצוע שידבר איתם היום?

הלב פשוט נשבר , כואב לראות מה שעוללו לגן. מה אשמים הילדים? איזה מוח מעוות יכול לעשות דבר כזה?

S r 35

New member
הגננת תשוחח איתם.

אכן, הלב נשבר
אנחנו מאוד נסערים ועדיין לא ממש מעכלים. אני מקווה רק שניר לא יקח את הדברים קשה מדי. בגן של ניר (גן חובה) הלימודים יתנהלו פחות או יותר כרגיל - עד כמה שאפשר. הטרום סגור ונעול. כמו שרואים בתמונות, לא ניתן יהיה לעשות שם כלום בימים הקרובים. ילדי הטרום הועברו לגן אחר, מרוחק יותר וליבי איתם.
את ניר וחבריו תאסוף גננת הצהרון בצהריים ותיקח אותם, רגלית, אל הגן המרוחק - שם תתקיים פעילות הצהרון. קצת מסורבל, מאוד לא נוח, אבל סוג מסוים של שגרה. והכל בגלל מוח מעוות ולא אנושי, שאני לא מצליחה להבין או לתפוס
אני מקווה שהעניינים בגן יחזרו לשגרה במהרה. אני סומכת מאוד על הגננת ועל הצוות - הן מ ד ה י מ ו ת כולן - שהן תדענה להתמודד עם המצב באופן הטוב ביותר. אני מאוד מקווה שהאשמים ייתפסו ויבואו על עונשם ושהמצב לא ידרדר לעוד אלימות כי שני הצדדים כבר על הקצה והברסלבים עוברים כל גבול. הדבר המפחיד בכל העניין הוא שהם עושים את זה יותר ויותר במקומות שונים בארץ - זה בעצם יכול לקרות בכל מקום, לכל אחד.

למעלה