הצעות - קו תאורה מפיל את החשמל בבית

eveba

Member
הי,
החשמלאי אומר שאין לו מה לעשות אם נכנסו מים...
באמצע הגשם השבוע קו תאורה בבית הפיל את החשמל.
ניתקתי את כל גופי התאורה (שמחוברים... ) ועדיין הקו נופל.
מה עוד יכול להיות?
תודה .

רשר

Well-known member
מנהל
הי,
החשמלאי אומר שאין לו מה לעשות אם נכנסו מים...
באמצע הגשם השבוע קו תאורה בבית הפיל את החשמל.
ניתקתי את כל גופי התאורה (שמחוברים... ) ועדיין הקו נופל.
מה עוד יכול להיות?
תודה .
ראשית לאתר מהיכן נכנסו מים ולסגור את הפרצה
לבדוק עם "מגר" את הקוים החשודים (מותר את כל הבית) ולנטרל זמנית כל קו חשוד,
להצטייד בשואב אבק (רצוי רטוב אך אפשר עם כלי ביניים להפוך כל יבש לרטוב) להתאים לשואב חיבור לצינור 16 מ"מ ולשאוב לפחות 10 דקות כל קו חשוד,
אם יש קופסאות בקו לעבור אותן אחת אחת ולשאוב את כל הצינורות (אם אין שואב אפשר הפוך עם מדחס לדחוף אויר אך זה לא ברור לאן הלחות יוצאת),
לאחר השאיבה לבדוק שוב עם מגר ולחבר לחשמל עם התוצאה מעל ל 0,25 מגהאום,

eveba

Member
בתכלס לא ברור לי מאיפה נכנסים המים וגם יש חשש שאולי זה עכבר או משהו כזה שכרסם את החוטים.. לא יודעים אם זה הגיוני אבל זה התחיל בגשם ולכן החשד הוא על מים.
תקנו אותי אם אני טועה - מגר זה כדי לבדוק אם הפחת תקין?
וברור לנו מי הקו שמקצר.. רק שלא יודעים מי הגוף תאורה או החוטים שלו שמקצרים. האם יכול להיות שהמפסקים מקצרים למרות שגוף התאורה מנותק?
ואין לי קופסאות גלויות הכל בתוך הקיר.
תודה.

רשר

Well-known member
מנהל
בתכלס לא ברור לי מאיפה נכנסים המים וגם יש חשש שאולי זה עכבר או משהו כזה שכרסם את החוטים.. לא יודעים אם זה הגיוני אבל זה התחיל בגשם ולכן החשד הוא על מים.
תקנו אותי אם אני טועה - מגר זה כדי לבדוק אם הפחת תקין?
וברור לנו מי הקו שמקצר.. רק שלא יודעים מי הגוף תאורה או החוטים שלו שמקצרים. האם יכול להיות שהמפסקים מקצרים למרות שגוף התאורה מנותק?
ואין לי קופסאות גלויות הכל בתוך הקיר.
תודה.
מגר בודק את ההתנגדות של הבידוד במעגל החשמלי, חוטים, מפסקים, בתי נורה,,,
עכבר? ראיתם אחד בסביבה? לעכבר יש גישה למערכת חשמל רק כשהיא נמצאת בחללים כמו תקרות, תעלות, בתוך לוחות חשמל גדולים,
מעבר לכך חשמלאי צריך לחפש ולאתר את המקום בו יש קצר, לרוב ע"י מבט על המערכת והבנה של צורת ההתקנה שלה, במידה ולא מצא כך יאלץ לחלק את המעגל לחלקים ולבדוק כל אחד לחוד עד שיגיע ל"נאשם"

eveba

Member
שומעים עכבר בקירות גבס ולכן חושדים בכך וגם שניתוק של גופי תאורה לא מונע את הקצר גורם לחשוב שאולי עכברים פגעו בחוטים אפשהו וחשפו אותם למים ולכן ניתוק גופי התאורה לא עוזר.
מה שעוד מוזר לי שפירקתי שני גופי תאורה ובשניהם לא היתה מותקנת הארקה.. בד"כ לא מחברים את גופי התאורה להארקה?

רשר

Well-known member
מנהל
שומעים עכבר בקירות גבס ולכן חושדים בכך וגם שניתוק של גופי תאורה לא מונע את הקצר גורם לחשוב שאולי עכברים פגעו בחוטים אפשהו וחשפו אותם למים ולכן ניתוק גופי התאורה לא עוזר.
מה שעוד מוזר לי שפירקתי שני גופי תאורה ובשניהם לא היתה מותקנת הארקה.. בד"כ לא מחברים את גופי התאורה להארקה?
אין חובת הארקה לגופי תאורה כשאין קשר מתכתי בין מערכת החשמל לגוף ולאמצעי ההתקנה, בנוסף לנורות 12v יש פטור מהארקה,
כל זה נכון למנורות המותקנות בגובה מעל 2,5 מטר

eveba

Member
בסוף היה גוף תאורה בחוץ על אותו קו שכנראה נרטב וקיצר. תודה לכל העונים.

למעלה