הקאמבק של תומך ישראל:לוט לסגן נשיא

שירלי2ב

New member
הקאמבק של תומך ישראל:לוט לסגן נשיא

בורסת השמות של המרוץ לנשיאות 2008, בעיצומה. התקשורת אוהבת את זה. אומרים שהמרוץ האמיתי יהיה בין מקיין לבין הילרי . אולי גם ג`וליאני. (הטיקט : מקיין-לוט? או ג`וליאני-לוט?) בכל מקרה הנה עוד אופציה שעלתה בדעתי השבוע. קוראים לו סנטור טרנט לוט, הוא תומך של ישראל והודח על ידי הנשיא בוש, בשל כמה הערות באמת קצת מעליבות - אך לא נראה לי שעונש מוות הגיע לו. מה שחשוב בכל הסיפור שהוא תומך של ישראל והודח על ידי הנשיא בוש. הוא חבר של ג`ון מקיין שנחשב לרץ מרכזי לבחירות לנשיאות 2008, ואכן ג`ון מקיין הגן עליו בתקופה שזה לא היה פופולרי להגן עליו.. גם הוא סבר שלא מגיע לטרנט לוט ``עונש מוות``. מנהיגים מתגלים בשעת משבר, לדעתי. דוגמא, התגובה האחראית של מר מקיין. גם ננסי פלוסי התגלתה כמנהיגה. בשעה שבזמן הבחירות לאמצע הקדנציה היו שצעקו : ``אם הקהילה היהודית תתמוך בדמוקרטים זה יסכן את האינטרסים של ישראל``. מיד יצאה תגובה מגברת פלוסי ש``זה לא משנה מי יהיה בשלטון אמריקה תמשיך לתמוך בישראל``. תגובה אחראית, פלוסי סרבה להשתמש באינרטסים הלאומיים של אמריקה בכדי לנפנף אותם מול העיניים של הבוחרים הפוטנציאלים (מה שגורם לי לחשוב כמה בוש מסוכן...). זה מה שעושה מנהיג בעיני, נקודה. בכלל כל הקטע הזה של ``להשתמש בפחד`` מול העיניים של הבוחרים או בכלל מרגיז אותי לחלוטין בכל הממשל של בוש - אבל זה נושא אחר לשיחה. והנה קצת על היחס של הסנטור טרנט לוט - ולמה הוא יכול להיות לפחות סגן נשיא פנטסטי לשני הטיקטים האפשריים שרשמתי לעיל: (מתוך ספריית האון ליין של אוניברסיטת טקסס ) : לארה``ב תמיד נהנתה מיחסים טובים עם ישראל, וטרנט לוט השתמש בכוחו על מנת להמשיך את יחסי האמון האלה. הוא תרם לעמדה הפרו-ישראלית שלו למשפחות היהודיות שהוא הכיר וכיבד בקהילה,היכן שהוא גדל בה ולסגן הנשיא ג`ק קמפ. הוא ביקר בישראל וברמת הגולן. הוא פעם אמר: ``...לדעתי, אני לא הייתי רוצה לראות את ישראל מוותרת על אינץ` אחד ברמת הגולן עד שסוריה והטרוריסטים שלה יהיו סוף סוף מחוץ ללבנון``. בטור הסנטור המשמש כמצליף סיעת הרוב בסנאט, הוא דיבר בוועידה של הועדה הציבורית לענייני מדיניות אמריקה-ישראל ב29 באפריל, 1996, בבמלון הילטון בוושינגטון די.סי. שם הוא התעקש על שיהיה הקשר בין הסיוע של ארה``ב לPLO לבין מילוי הסכמי אוסלו. הנשיא הארצי של הארגונים הציונים של אמריקה, מורטון א. קליין, הצדיעו ללוט על ההתעקשות שארה``ב תפעיל לחץ על ערפאת לפעול נגד התמיכה של הPLO במעשי טרור שקרו להשמדת ישראל או שדחפו אלימות בכלל כלפי ישראל. בגבעת הקפיטול, לוט חולק מטרה מרכזית עם איפ``ק, ``לשמור על אמריקה חזקה, כדי שהמדינה שלנו, ובנות הברית שלה, יוכלו לחיות לבטח בעולם מסוכן``. לוט ומנהיגים רפובליקנים אחרים, ניסו להשפיע על הנשיא קלינטון בהחלטותיו המשפיעות על ישראל. מכתב מבוב דול, ניוט גינגריג` וטרנט לוט לחצו על הנשיא בוש שלא להאשים את נתניהו במה שממשל בוש כינה כמעשה פרובקטיבי בפתיחת המנהרה. המכתב רמז שקלינטון לא הגן מספיק על ישראל בנושא. ללא קשר למי שיבחר כנשיא, לוט ימשיך לתמוך בישראל כמו שהוא פעם אמר: ``..מתי שזה מגיע ליחסים המיוחדים בין ארה``ב לישראל אין דמוקרטים או רפובליקנים.אין שמרנים אול ליברלים. יש רק אמריקנים מודאגים עמוקות לבטחון והשגשוג של שתי הדמוקרטיות שלנו``. *לקריאה מורחבת יותר על סנטור לוט : א) בקישור המלא בספרית האון ליין של אוניברסיטת טקסס : http://www.la.utexas.edu/chenry/mena/roles/aip/profiles96/0008.html ב) בויקופדיה באנגלית (ללחוץ : Trent Lott) - כרגע אין כרך בעברית.

למעלה