הקולקציה הפתוחה

motip3

New member
הקולקציה הפתוחה

אז לבוסית שלי בעבודה יש יום הולדת ועוד כזה עגול ויפה שלא מזמן עברתי אותו. אז החלטתי להכין ולהביא לה קופסת פרלינים. אז על מנת לא להכין 4 תבניות כל אחת בטעם אחר, הלכתי על ה"קולקציה הפתוחה" במקום פרלינים סגורים עם קונכיות בדוגמאות שונות, לשלוף את הקונכיות להפוך אותן בעצם לכוסיות ולמלא בגנאשים שונים, זה מגדיל את אפשרויות הקישוט (תוספות, הזלפות וכו') ואת הצבעוניות של המארז ובעיקר חוסך להכין 4 תבניות שלמות בשביל קופסא אחת בלבד.
לפרלינים הפתוחים נוספו כדורי מרציפן (היא מאוד אוהבת מרציפן) טבולים בשוקולד מריר. בעבר כבר עשיתי פרלינים פתוחים אבל אף פעם לא קופסא שלמה שמכילה רק כאלו.
די קל לראות מה יש בקופסא (מלבד המרציפן):
פרלין קפה פקאן
פרלין אספרסו וניל
פרלין פטל.

זה יפה כמו גינת אביב.

מרציפן זו אחת מאהבותי הגדולות. מכינה מרציפן מספר השנים כמעט כמנין שנותיך
. הכנתי כדורי מרציפן טבולים בשוקולד עוד לפני שהמציאו את המילה טימפרור...
לפעמים גם מפסלת מעט במרציפן.

בבקשה. מרציפן מתכון

אני מכינה מרציפן בשתי דרכים. האחת פשוטה וקלה כשאני ממהרת או משתמשת במרציפן רק כשכבת חיץ בין העוגה לציפוי שמעליה (או בין השכבות:
מרציפן פשוט:
מכניסים כמות שווה (כמות ולא משקל), של שקדים מולבנים (אפשר לחלוט ולקלף לבד אבל לא נורא אם משתמשים במולבנים קנויים), ואבקת סוכר למעבד מזון. מעבדים בפולסים קצרים עד שמגיעים למרקם הרצוי. מוסיפים נוזל בכמות של כף בכל פעם. (למבוגרים משקה אלכוהולי, אם מיועד לילדים, סירופ תירס ) וממשיכים לעבד עד שהתערובת מתגבשת לגוש.
מוציאים ממעבד המזון ולשים מעט עד לקבלת "בצק חלק גמיש ונוח לעיבוד.
אפשר כמובן להעשיר בטעמים נוספים של קליפת הדרים, וניל או כל טעם שאוהבים. אפשר להוסיף שקד מר (לא יותר מאחד שניים או אם יש גלעין פנימי של משמיש) להדגשת הטעם. כמובן אפשר גם לצבוע עם צבעי מאכל.

מרציפן מבושל:
רכיבים:
1 כוס מים
3 כוסות סוכר.
4 כוסות שקדים לבנים (רצוי לקנות שקדים קלופים עם הקליפה החומה, לחלוט, לקלף ולייבש אבל גם מולבנים קנויים ייעשו את העבודה)

אופן הכנה:
לחמם מים וסוכר בסיר בינוני ברתיחה עדינה עד שכל הסוכר נמס והסירופ מבעבע.

את השקדים לרסק בפולסים לאבקה. חשוב! לא לטחון טחינה ממושכת כי השומן מתפרק ומתקבל מוצר כבד ולא מתאים למרציפן.

להוסיף את השקדים לסירופ ולהמשיך לבשל על אש קטנה תוך בחישה עד שהתערובת נעשית כבדה מאוד (כ 10 דקות).

להעביר את העיסה החמה למעבד מזון עם להב פלדה ולעבד עד שהתערובת מצטננת מעט, לטמפרטורה שניתן לגעת בה.

להעביר למשטח עבודה, (שיש) ולהמשיך לקפל את העיסה עד שמתגבש למרציפן חלק וגמיש.

ניתן בשלב זה להוסיף מעט מאוד תמצית שקדים אמיתית (משקדים מרים), כדי להעמיק את הטעם.

מתקבל גוש מרציפן במשקל של 1 ק"ג.

מומלץ לחלק לאריזות של 200 גר' ארוזות היטב בניילון נצמד ולמקרר.

נשמר חודשים בגלל תכולת הסוכר הגבוהה.
דוגמא לפיסול במרציפן:

כמובן גם את המרציפן הזה ניתן להעשיר בטעמים. לעצב, לצפות בשוקולד או לצבוע ולפסל אתו.

רימונים לראש השנה.

אני כל שנה מעצבת משהו ממרציפן שמסמל את החג ומניחה על צלחת של כל סועד.
דבורים, תפוח והשנה רימון.

y o y o i t

New member
זה כל כך יפה.

זה מזכיר לי את סוכות אצלנו שכל שנה הצלחות היו ערוכות בצורה כל כך מזמינה ויפה ותמיד עם משהו מתוק לילדים.

איזה יופי! (ושאלה)

האם אפשר להעתיק את המתכון הזה ל"בלוגנאש" (תוך מתן קרדיט, כמובן)?

motip3

New member
המתכון שלי מאוד דומה

100 גרם שקדים מולבנים טחונים
100 גרם אבקת סוכר
מיץ מ- 1/2 לימון

במעבד מזון טוחנים יחידיו את השקדים והאבקת סוכר עד לקבלת תערובת אחידה ומתחילים להוסיף בהדרגה את מיץ הלימון תוך כדי המשך טחינה עד לקבלת גוש מרציפן שדומה במרקם לבצק נוח לעיבוד ואינו מתפורר.

salo22

New member
מוטי זה נראה נפלא

אני מתאר לעצמי שפרלין פתוח כזה - לא יהיו חיי מדף ארוכים.. לא שאמור להיות לזה כי יאכלו מהר כמובן - אבל למיטב ידיעתי הסגירה של פרלין כמובן מבודדת המילוי, או משהו כזה.

motip3

New member
החיי מדף מעט יותר קצרים

נכון שהפרלין פתוח, אבל בד"כ לכן מכינים אותו עם גנאש פחות נוזלי וגם נוצר קרום כמו כשמשאירים תבניות מחוץ למקרר. לפעמים הגנאש יכול להתייבש מעט במהלך הזמן, אבל כמו שאמרת זה לא אמור לעמוד הרבה ומהר מאוד יגמר.

revavonet

New member
זהו, שכנעת אותי לקנות עוד תבנית- מרובעת

מקסים ובטח גם טעים.

motip3

New member
לא בטוח שהבנתי את השאלה

אבל זאת הקופסא שבה זה ינתן מתנה על זה בא מכסה שקוף, סרט ומדבקת מזל טוב ובתוך שקית נייר חום. מה שנשאר נשמר בקופסא אטומה על השיש במטבח.

y o y o i t

New member
איך זה לא יזוז/יפול/יישפך/יתבלגן...

כשאתה מעביר את הקופסה ממקום למקום.

למעלה