הקונסרבטוריון

ש ו ר ט י

New member
הקונסרבטוריון

כפי שרובכם בוודאי יודעים העירייה נמצאת בקשיים ומקצצת בכל דבר אפשרי. כך גם בתחומי החינוך והתרבות. בתקופה האחרונה נשלחו לכל מורי הקונסרבטוריון העיר מכתבי פיטורין המעידים על כך שזמן קיומו של הקונסרבטוריון מועט. אני, תלמידה של מחלקת המחול, מרגשה עצב רב רק מהמחשבה על כך שהמקום שבו אני נהנית, ולומדת כל כך הרבה, לא ימשיך להתקיים. הקונסרבטוריון מהווה חלק גדול מחיי היומיום של הילדים והנוער בעיר, ועבור חלק הוא אפילו בית שני. אני מבקשת מכולם: תרמו למאבק! אל תתנו למקום הנפלא הזה להעלם וכך גם למוסיקה ולמחול בעיר. כמו כן, כל תושבי העיר מוזמנים למופע הסיום של מחלקת המחול שיערך ב- 30 ביוני, ב- 19:30. מופע זה הינו מרהיב ביותר, ונוכחות רבה יותר רק תחזק את המאבק על קיומו של המוסד. תודה מראש לכל מי שתורם למאבק ו/או בא להופעה. הרווח הוא כולו שלכם בתור תושבי העיר.

ש ו ר ט י

New member
בבקשה!

בבקשה בבקשה תעזרו לנו! אני כבר לא יודעת מה לעשות. אני לא יכולה לעשות הרבה אז לפחות תגיבו שאני אדע מה דעתכם בעיניין והאם תוכלו לתרום למאבק.

Klinger

New member
מה דעתי בעניין ?

תשמעי זה חבל כי הקונסרבטוריון הוא בהחלט מוסד חינוך ותרבות מצוין, אבל דברים כאלה הם צפויים - זה לא בא במכה. הכל תהליך הדרגתי. כל שנה שעות הלימוד בבתי הספר קטנות, רמת המשאבים יורדת וההשקעה של העירייה והממשלה מתקצצת. לצופים למשל, אין שום סבסוד כלשהו מעבר לתרומות + מיסים שבטיים (מעין "אגרה"). לגבי הקונסרבטוריון - ליבי איתכם, ואני אישית אשתדל להגיע לארוע הזה שאתם מארגנים אבל כמה זה יזיז לראש העיר ? לא יודע... (ושוב דוגמה טובה היא יום תנועות הנוער שהיה, בהשתתפות ראש העיר החדש שממשיך לא לסבסד את הצופים, וחבל). מה לעשות, כניראה שבמדינה שלנו, אם רוצים רמה טובה של חינוך מכל סוג שהוא - רק הכסף מדבר...

ש ו ר ט י

New member
אז להרים ידיים?

מה אפשר לעשות? להרים ידיים?! אני יודעת שאם קונצרט הסיום ימשוך הרבה קהל כך גם הרבה תלמידים חדשים ירצו להירשם, וכך אולי יהיה אפשר להציל את הקונצרבטוריון בכלל, ואת מחלקת המחול בפרט. אני יודעת זאת לא רק מדעה אישית, אלא גם מהתיעצות עם מורותיי למחול. תבואו! זה יהיה מופע ברמה מקצועית עם תאורה ותלבושות מדהימות. לפרטים שרשרו!

אני איתך

הקונסרבטוריון של כפר סבא מוסד מעולה, יש בו רמה אקדמאית, וממנו צמחו המון אמנים, חלק אפילו בקנה מידה בינלאומי. אני יודע כי הייתי 11 שנה בקונסרבטוריון, למדתי שם פסנתר, וזה היה מה שהפך אותי למה שאני היום ( אני מסיים תואר במוסיקה בקרוב). זה ממש לא "צפוי" שזה ייסגר כמו שקלינגר אומר, ואני בעד להאבק, אני מציע לך גם לחשוב על להתחים אנשים - תנסחי עצומה או מכתב, ותתחילי להתחיל אנשים מכפר סבא- תתחילי באלה שלומדים בקונסרבטוריון - במחול, ובמוסיקה, וכל המשפחות שלהם, ותמשיכי באנשים שיש להם מודעות לאמנות - יכול להיות שזה יעזור. זה יהיה לי כל כך חבל אם הקונס. ייסגר - זה זיכרון ילדות ונכס שצריך לשמור אותו

Klinger

New member
אף אחד לא אמר שהקונסרבטריון יסגר

ואני לא אמרתי להרים ידיים - יכול מאוד להיות שהקונסרבטוריון לא יסגר אלא רק יחליפו את המורים הוותיקים והיקרים (וכניראה גם הטובים) במורים צעירים וזולים יותר. אבל אם מפטרים את המורים אני לא משוכנע אם זה שיבואו הרבה אנשים למופע יעזור. אם הביקורות על המופע יהיו טובות זה יעזור ! אם יהיה הרבה פרסום וחשיפה למופע זה יעזור ! אם תכתבו מכתבים לעירייה או תבקשו לשוחח איתם זה יעזור !

בתור בוגרת קונסרבטוריון

אני רק כרגע ידעתי על כוונת העירייה. אני בשוק. אני ביליתי שם כ-11 שנה במחלקת מוסיקה (צלו) ואין לי מילים על הדבר המזעזע שעומדים לבצע. במקום להעסיק עוד קרובי משפחה ולצאת לחופשות בחול ינסו להעדיף את החינוך והתרבות בכפר סבא (וגם במדינה בכלל) הם יעניקו בסיס לדור ולחברה יוצאת מן הכלל שכך גם תתרום חזרה למדינה והחיים פה יהיו הרבה יותר טובים. באטריס

nitznutz5

New member
בתור תלמידה בקונס' ..

תלמידים רבים יודו לכם על כל עזרה כי המצב מאוד רע .. ואני חוששת שמרוב פיטורים בסוף לא ישארו מורים רבים ויסגר הקונס ' ואז מי יודע מה יהיה

ש ו ר ט י

New member
אז כולנו צריכים להתגייס למאבק

אני כבר ניסיתי כל מה שאני יכולה לעשות בעצמי. עכשיו אתם, בתור תלמידים ואזרחים אכפתיים צריכים להתגייס למאבק להצלת הקונסרבטוריון לפני שיהיה מאוחר מידי ולא ישאר לנו מקום שבו נוכל לרקוד/ לנגן. את, בתור תלמידה בקונס' יכולה לתמוך במאבק בכך שתפרסמי כמה שיותר את הקונס' ואת היחודיות שלו, ואת יכולה גם לכתוב מכתבים לראש העיר (כמו שאני עשיתי אבל זה לא בהכרח עוזר). אלו הדרכים היחידות, אבל אסור לנו לוותר על הבית שלנו.....

shv2004g

New member
אמ...

אני גם בקונסרבטוריון ובדרך כלל יש נוכחות רבה במופעים ובקונצרטים אבל זה לא נראה לי משפיע על קיום הקונסרבטוריון... יש בעיה של תקציב... חבל אם הוא ייסגר אבל לא נראה לי שבעתיד הקרוב...

למעלה