הקשר בין לח"י לנאצים

הקשר בין לח"י לנאצים

להלן תשובתה של לוחמת לח"י, אהובה מיזלס, אשר נכתבה בפורום שלי (פורום לח"י) לגבי הקשר של לח"י עם הגרמנים בהמשך לשיחתנו הטלפונית אני חוזרת על הדברים שאמרתי, שמא דרך הפורום שלך יגיעו לציבור רחב יותר. הקשר שנקרא בפי מכפישנו "הקשר הגרמני", היה למעשה נסיון לקשור קשרים עם בנות הציר ע"מ למהר ולהעביר את כל יהודי אירופה ארצה. דבר זה היה בראש מעייניו של יאיר והוא היה מוכן לנסות כל קשר ונתיב כדי לרוקן את אירופה מיהודיה, . להצילם ע"י הבאתם לארץ.כל אלה שהמשיכו בחייהם בארץ והתעניינו בנעשה בארץ בלבד,ופעולות הצלה למען יהודי אירופה שאפו אצלם לאפס, מתיימרים בצדקנות ומציגים את הנסיון שעשה יאיר בצורה מעוותת על מנת להכפיש. יאיר לפחות העלה רעיונות נוספים להצלה,מלבד שירות בצבא הבריטי. הוא ניסה כל נתיב נתון, וכל פתח הצלה ולו הזעיר ביותר היה כשר בעיניו. אני מאמינה שרוב חברי לח"י יסכימו אתי שכלוחמים אנו גאים בגישושים ובנסיונות שנעשו על-ידו. יאיר היה אחד ויחיד מכל המנהיגים שחיו באותה תקופה שלא שקט על שמריו ופעל. חבל שהדברים כפי שהציגם לא עלו בידו ובידינו . אילו הצליח היו פני הדברים היום נראים אחרת. מקווה שתשובה זו ענתה לכולם על הספקות, שאלות ותהיות עדי ליברמן

למעלה