הרגאיי חוזר לבית השיטה!

xero1

New member
הרגאיי חוזר לבית השיטה!

כן.. :] אוקי אז חיפשתי בפורום לפני שאני שואל. אבל אני שואל בכל זאת אפשר המלצות בבקשה למה שקוראים, ניראה לי, רוטס? יעני לפני הרגאיי של בוב וכל אלה? מה היו ההשפעות של מארלי? אני רוצה לשמוע דברים ישנים כאלה.. אפריקה וכל זה טנקס

Jah 3

New member
לפני בוב

מוזיקת הרגאיי של בוב מארלי, הרוטס האמיתיים הושפעו בעיקר ממקצבי הקליפסו באי טרינדד וטובגו. תחפש מוזיקת קליפסו, זה הסוג שאתה רוצה לשמוע.

yaarasta

New member
בנוסף

המוסיקה האפריקאית שאתה מחפש זה NYABINGI (מקצביי תופים אפריקאים) או מוסיקה "שבטית" שבהחלט השפיעו על הרגאיי אבל לא בעיקר. מוסקת הסקא והרוקסטדי שהתחילו בסוף שנות ה-50' וזרמה להיות אחת מאבות המזון של הרגאיי של שנות ה-60-70 (הרוטס וה foundation) התחילו את דרכם איי שם ב MOTOWN והסטייל המוסיקאלי של שנות החמישים, אם אותם זמרים כמו סטיבי וונדר (כנער) מארבין גאיי, דיאנה רוס והסופרימז. אגב התפתחות נוספת של שילובים של רוקסטדי וסקא הובילו לביבופ ומשם גם לבלוז ולג'אס הקלאסי והמודרני... המוסיקה של בוב מארלי והווילרז בתחילת דרכם ה"מסחרית" (במקביל לצאתו של CATCH A FIRE) הושפע גם רבות ממוסקת הפופ האמריקאית! בזמנו הובאו נגני קאנטרי, פולק, בלוז ורוק שיתאימו את הסגנון המוסיקאלי "החדש" לטעם ה"אמריקאי" ולשוק הפתוח..... אי אפשר להגיד שהמוסיקה (אינסטרומנטלית לא לירקאלית) הייתה מושפעת רק מהשורשים מאפריקה או מג'מייקה... -יער

xero1

New member
תודה רבה!

אני אגיד לך מה אני שפוט קצת מנגן על באס ורציתי ללכת אחורה לשורשים לשמוע מה עשו שם, מאיפה הגיעו כל הדברים וזה.. אני אנסה קצת לחקור לעומק דרך מה שהבאתם כאן רן

Jah 3

New member
אין בעיה תמיד כאן בשבילך

יער סחטיין על התשובה המפורטת, התעצלתי להרחיב... וזה רק אני או שרוקסטדי וביבופ זה הרעים מצבי הנינג'ה?

yaarasta

New member
ביבופ ורוקסטדי הם

זרמים במוסיקה של אמצע העשור הקודם שהבליטו את מירב הזרמים של המוסיקה השחורה. וכן הם גם הרעים בצבי הנינג'ה לאונרדו היה גם צב נינג'ה, וגם אמן/צייר/פסל/ממציאן/קרקטוריסט/באטי-בוי/מדען/ואיש רנסנס דגול שצייר בין הייתר את המונה ליזה, והיה אחד מהנשיאים של "המסדר הסודי" חח.....

idk

New member
../images/Emo6.gif

וכל השמות בצבי הנינג'ה היו קשורים לאומנות והיסטוריה וכאלה חינוך במסרים סמויים לפאנים :) בא לי פיצה

yaarasta

New member
כשף יא גמורה,לאונרדו דה האמן!

שצייר את המונה ליזה, שחיי במאה ה- 15!

Jah 3

New member
נכון, ושרדר גם איש ימין קיצוני

במפלגה שלו בגרמניה

sista natty

New member
רוצה להבין מה היה לפני בוב?

חפש אוספים של הלייבל סטודיו וואן, החומרים של תחילת שנות השישים, ותווכח לדעת שאין שם שום זכר לצליל אפריקאי, הכי הרבה אמריקאי, יותר מזה?? שירי אהבה והרבה השפעות מהאר אנד בי של התקופה ההיא...

למעלה