הרהורים ליליים ...

S r 35

New member
הרהורים ליליים ...../images/Emo29.gif

שלום לכולם - חייבת לספר לכם שחזרנו עכשיו מביקור בבת-ים, אצל קרובי משפחה פלוס קפיצה לפסטיבל תיאטרון הרחוב בטיילת שם. במילה אחת מ-ק-ס-י-ם מי שרוצה ויכול נשארו עוד יומיים לחגיגה - מאוד מאוד מומלץ !!! ולמה אני מספרת לכם את כל זה (מעבר להמלצה), פשוט כי הביקור שם גרם לי להרהר שוב במגדל-העמק ובדברים שכבר הבעתי בפורום הזה. כמו מגדל-העמק גם בת-ים סבלה מתדמית נמוכה מאוד - ועד כמה שהבנו מקרובי המשפחה שלנו די בצדק, בגלל ראשי ערים אדישים שלא עשו כלום למען העיר. ועכשיו פשוט צריך לראות מה עושה שם ראש העיר הנוכחי, שפשוט אכפת לו מהעיר: טיילת משופצת שהיא חגיגה לעיניים. פסטיבל רחוב מושקע מאוד עם ארגון מופתי שכלל כמה להקות וירטואוזיות מחו"ל ומשך המוני אנשים מהעיר ומהסביבה ואפילו כשסתם מטיילים ברחוב רואים הרבה יותר פרחים, הרבה יותר ירוק, הרבה יותר גני משחקים לילדים ... הרבה יותר השקעה ... אז למה לעזאזל במגדל-העמק זה לא יכול לקרות ??? פשוט צריך ל"נער" קצת את חברי העירייה המנומנמים. למה שלא נשתמש אפילו בפורום הזה? אפשר להציע לחבר עירייה - או אפילו לראש העיר בכבודו ובעצמו - להתארח בפורום ולענות על שאלות. מה אתם אומרים?

dafgol

New member
בוקר טוב ../images/Emo42.gif

שבוע הבא אני נפגשת עם מישהי מהעירייה תוך כוונה לארגן ארוח בפורום. לשם כך נגייס יותר חברים וחברות לכמה שיותר שאלות .... בהחלט יש לנו כח ואם נתארגן נוכל להזיז דברים ולגייס עוד אנשים ( ולא משנה מין גיל וכו'..) לנסות לעשות פה משהו. חוצה מזה....שמחה שנהנתם

היתכן?

אני ממש לא אוהבת להשבית שמחות, אבל במגדל העמק, רובה הגדול של האוכלוסיה לא ממש מפרגן לתרבות, יצירתיות, ושינויים, אפילו אם הם חיוביים ומשמחים. כל חג וארוע בעיר מתחיל ונגמר בפלאפל ברטה ושניצל בכיכר....

dafgol

New member
תמיד אפשר לנסות לשנות....

מי שלא מנסה לא טועה
יש מספיק אנשים שכן מעריכים מבינים ומעוניינים בתרבות יצירתיות וכו' (אני אחת מהם ועוד הרבה שאני מכירה). אוי עשית לי חשק לשניצל עכשיו.....

גמני בעד ליזום לשינויים חיוביים

אבל כמה את מכירה? 10 אנשים? אולי 20 או 50??? זה עדיין מיעוט בעיר פרימיטיבית ועצלנית * אני גרה כאן 22 שנה, מתה על מזג האויר, מיקום גאוגרפי והבית שלי! חוץ מזה שום דבר לא ממש מעניין!

dafgol

New member
אחד זה יותר מכלום....

( סליחה על הפילוסופיות ....ככה זה אצלי בחמישי בצהריים...מחכה כבר לסופ"ש
) דר"א את גרה בשכונה החדשה ?

S r 35

New member
וזהו? להרים ידיים לפני שהתחיל הקרב?

קרנית אני לא מסכימה איתך לחלוטין ואני גם חושבת שהגישה שלך מסוכנת. קודם כל, אני חושבת שהכללות הן דבר מאוד מסוכן ושגוי - מאיפה את יודעת שתושבי מגדל העמק כולם הם "פרימיטיבים ועצלנים שכל מה שמעניין אותם זה פלאפל"? מי קבע שיש רק 50 אנשים שוחרי תרבות בעיר? וגם אם זה נכון, לא כדאי לשנות דברים לפחות בשביל המיעוט הזה? גם הגישה של התבצרות בתוך הבית בטענה ש"שום דבר אחר לא מעניין" לא תביא לשום שינוי. אולי אנשים "פרימיטיבים" כהגדרתך יפסיקו להיות כאלה אם יחשפו אותם לדברים אחרים. תני לי לספר לך דוגמא קטנה בהקשר הזה. במסגרת לימודי באוניברסיטה השתתפתי בפרוייקט פר"ח במגדל-העמק וחנכתי ילדה מבית מאוד מאוד קשה עם סף גירויים שואף לאפס. אני לקחתי את הילדה לספריה הציבורית, למרות מחאות האם, טענות הילדה שזה לא מעניין אותה ותגובות של חוסר אמון מצד הסביבה. בספריה, פשוט ישבתי איתה וקראנו ביחד סיפורים. והילדה הזו, שלא ראתה ספר בחיים (אולי פרט למה שחייבו אותה בבית הספר), פשוט חיכתה לפגישות פר"ח כדי ללכת לספריה ולבסוף אפילו שכנעה את אמא שלה לעשות לה שם מנוי. אז לא שאני מצפה לצל"ש או שאני מחשיבה את עצמי למתקנת עולם גדולה ... מה שאני רוצה להגיד בסך הכל, זה שבפורום הזה - וגם מחוצה לו - מובע מרמור רב על מה שקורה בעיר ואם סתם נוציא קיטור ולא ננסה לעשות משהו - משהו גם לא יקרה. הגיע הזמן שבעירייה יבינו שאנשים כאן לא מרוצים ושלבנות קניון יפה ולחלק עוגות ביום הפתיחה זה נחמד מאוד אבל צריך לעשות הרבה מעבר לזה. ולמה שלא נביא את הדברים הללו לידיעתם כאן, מעל גבי הפורום?

אוקי... אז למה??

אז למה העירייה עדיין בונה קניונים וממשיכה לבנות בתים שבעצם צריך לבנות מרכזים קהילתיים? שתקציבים צריכים להיות מנויידים ליום לימודים ארוך בכל בתי הספר ולא להרים פעם ועוד פעם אי תנועה כדי להרחיב או לצמצם אותו, או לנייד שלטי תנועה בעיר ממקום למקום.... (באחריות מהנדס העיר ויש לי על זה לפחות 2 דוגמאות) אני חושבת שהיוזמה הפרטית שלך יפה וכן ירבו. לצערי, אני מביעה את דעתי מתוך נסיון העבר. לפני 4 שנים בערך פניתי ביוזמתי למח' הרווחה בעירייה במטרה להתנדב בזמני הפנוי ולעזור במה שניתן... יודעת מה? עשו לי ראיונות, כאילו אני הולכת מינימום להחליף את ראש העיר ובסוף? כלום ! כלום כלום כלום ! תושב רוצה להתנדב, לתרום, והם לא שמים! אז נחמד מאוד לגור כאן, ואני לא יושבת בבית, כי את עיקר זמני אני מבלה מחוץ לעיר, בפעילויות חברתיות שונות ומגוונות ולכל בעלי התפקידים בעיר אני נוהגת לרשום מכתבים אישיים בכל דבר שאני חושבת ששינוי יכול להיטיב עם העיר.... בינתיים, כלום לצערי. בכל אופן, אני מבטיחה לחזק את ידכם ואם אוכל, אף לקחת חלק פעיל ביוזמות שלכם

avnerbel

New member
אז כמה שאלות:)

נכון לא הייתי כאן המון זמן וגם עכשיו אני בכלל באנגליה מקום שנקרא ווארינגטון כל העניין הוא מה אתם מצפים להשיג במפגש כזה או אחר? ולמה אתן חושבות שמשהו ישתנה בעיר הזו אני גר במגדל העמק קרוב ל 11שנים והאמת אין שינוי משמעותי מלבד הבניה בסביבה :) לצערי אני גם לא מצפה לשינוי היות ואני לא מכיר את הנפשות הפועלות בפוליטיקה במגדל העמק אז אני גם לא יודע מי מסוגל להרים את העיר ממצבה הנוכחי היות ואני לא יליד העיר מרכז החיים שלי אינו במגדל העמק ואני חייב להודות שבהזדמנות הראשונה אני אעזוב את העיר אבל לבינתיים אני דיי נהנה מהבית המשפחה
ויש לי שאלה למנ לעזאזל אין מידשאות ענקיות כמו שיש למנוולים כאן באנגליה אני פשוט אוכל את הלב הכל ירוק מדשאות ענקיות שטחים פתוחים
אז ד"ש מאנגליה לתושבי תושבות מגדל העמק

הנה אני לא לבד

וזה לא חלילה שאני אנטי, או נגד שישתפר... אבל הנה עוד מישהו שחושב שהעיר הזאת לא ממש מתרוממת וזזה... אפשר בבקשה ליד כל המדשאות הענקיות שבילי אופניים בבקשה???

S r 35

New member
בסופו של דבר הכל עניין של מודעות.

אני לא עד כדי כך נאיבית להאמין שדברים ישתנו מהקצה אל הקצה רק ממפגש אחד או מהפורום הזה בלבד. בסופו של דבר אני חושבת שמדובר כאן בהעלאת דברים אל המודעות. זה שאנחנו מקטרים כאן אחד לשני כמה רע ובוכים על הדשא הירוק של לונדון, שמה לעשות כנראה לעולם לא יהיה אצלנו, לא יעזור בכלום. מה רע בארוח של חבר/ת עירייה בפורום למענה על שאלות? (דבר מאוד מקובל בפורומים אחרים). אין לנו מה להפסיד. כל שינוי מתחיל בצעד קטן, ודווקא כלי כמו פורום יכול להראות לעירייה שיש אנשים שאכפת להם ושניתן להעביר ביקורת. אתם יודעים מה, אפילו ברמה הבסיסית ביותר לפחות מגיע לנו לקבל תשובות על השאלות שלנו. אז כל מי שרוצה ומוכן להצטרף ליוזמה הזו מוזמן בברכה.

S r 35

New member
../images/Emo45.gif וקרנית ברור שאת לא לבד -

גם אני חושבת שהעיר הזו בקיפאון עמוק ובדיוק בגלל זה צריך לנסות ל"הפשיר" קצת את שכבות הקרח מעליה.

dafgol

New member
../images/Emo45.gif מסכימה איתך ../images/Emo45.gif

( ומצטערת על ההיעלמות...)

eמוקינדר

New member
תראו את העיר שלי

עפולה. ראש עיר מעולה משך כמה שנים הפך את כל העיר למשהו אחר לגמרי לא שזה היה לו קל ולא שזה ניגמר אבל עפולה היום שונה לגמרי. אני רק מקווה שאבי אלקבץ ימשיך בקו ובצורה שמירון עשה. אם העיר שלכם נראית פחות טוב זה רק בגלל התושבים וראש העיר. לדעתי שאול עמור זכרונו לברכה היה אסון לעיר. אתם יכולים לשנות הכל אם רק תבחרו אדם נכון שהדבר היחיד שמניע אותו זה טובת תושבי העיר.זה הכל

למעלה