הרחבת חדרים לטראלים בעובר - חשוב!!!

mayush23

New member
הרחבת חדרים לטראלים בעובר - חשוב!!!

שלום רב, אני בשבו 27+3 להריוני, בסקירה מורחבת נתגלה ממצא של 2 חדרים סימטריים של 9 מ"מ כלומרם נטייה להרחבה. לאחר מעקב חוזר לאחר 3 שבועות (בשבוע 26+6) נתגלה חדר ברוחב 10 מ"מ. היום הייתי אצל מומחה שקבע שיש חדר 9.3 מ"מ וחדר 10.5 מ"מ. המליץ על MRI, אקו לב, ייעוץ גנטי ודיקור מי שפיר. אני לא עושה את הדיקור מסיבות ששמורות לי וכן כל התוצאות של כל בדיקה אפשרית עד אז היו תקינות לחלוטין. מה זה יכול לומר? הנטייה הזו להרחבה? למה זה יכול לגרום בעתיד? יש לי מעקב בעוד שבועיים וכן ייעוץ גנטי אבל רציתי לדעת מה זה בכלל אומר אם בכלל. הבנתי מאיזה פרופסור שיש טווח גבולי שנע בין 10 מ"מ ל 13 מ"מ ואז יש clumsiness שזה ממש לא נורא...במקירם ממש קיצוניים זה פיגור חלילה או הידרוצפלוס אבל מה ה"סביר להניח" אם הכל היה תקין עד כה ואין הסטורית פיגור וכו´??? תודה מאיה

תשובה בנושא הרחבת חדרים בעובר

מאיה שלום, הנושא של יעוץ עוברי הוא נושא מורכב הכולל אספקטים רבים. עקב החשיבות הגדולה של הנושא לא ניתן לתת יעוץ דרך האינטרנט,אך דר´ ליאנה בני-עדני המרכזת את נושא היעוץ הטרום לידתי תשמח לקבל אותך ליעוץ. תור ניתן לקבוע עם תמר טלפון: 03-6974686 ולהביא לפגישה את כל הבדיקות וההדמיות. בברכה, דר´ שלומי קונסטנטיני מנהל המחלקה לנירוכירורגית ילדים המרכז הרפואי ע"ש סוראסקי תל-אביב טלפון: 03-6974686

למעלה