הרטבת לילה של ילד

milavnerm

New member
הרטבת לילה של ילד

שלום לכם, ילד בן 6.5 עם הרטבת לילה , סובל מחרדה קיומית לסביבה הקרובה והרחוקה. סביבת גדילה ביתית נורמטיבית. אשמח לעצה, אבנר

Balancedflow

New member
צהריים טובים אבנר,

בשביל לענות לך תשובה קצת יותר מדוייקת יש צורך במס' פרטים נוספים כגון - מתי התחילה החרדה? באיזה מסגרת חינוכית נמצא הילד (האם הוא כבר בכיתה א' או שיעלה אליה רק בשנת הלימודים הקרובה?) מה מיקומו במשפחה - האם יש לו אחים ואחיות ואיך הקשר איתם. איך היה תהליך הגמילה שלו מחיתולים - באיזה גיל, כמה זמן התהליך נמשך, האם היו רגרסיות נוספות. בנוסף כדאי לדעת על הרגלי האכילה של הילד, היחסים שלו עם ההורים, איך באה לידי ביטוי החרדה, איך הילד מרגיש לגבי ההרטבה שלו, וגם - האם יש משהו שמסב לו בטחון? האם יש איזשהו מקום/מצב שבו הוא מרגיש בטוח? במצבים כמו זה שאתה מתאר אי אפשר לשלוף תשובות מהשרוול, על אחת כמה וכמה כשמדובר בילד קטן. אתה מתאר חרדה קיומית אבל לנו לא ברור עם היא חרדה מודעת, מדברים ברורים וידועים או שהיא חרדה שאין לה כל בסיס מוצק. אנחנו לא יודעים באיזה מצב כל המערכת הסימפטטית שלו נמצאת, אנחנו לא יודעים האם מתלווה לחרדה תחושת אשמה או בושה. כל אלה יכולים לשנות את התמונה לגמרי ואז הרכב התמציות מן הסתם יהיה אחר. ככל שתואיל להרחיב לגבי השאלות ששאלתי יקל עלינו לענות לך, אבל אני מוכרחה לציין שכמו בהרבה מצבים נוספים, אני ממליצה בחום לקבוע פגישת יעוץ עם מטפל/ת בעל/ת נסיון על מנת שתקבלו תמצית שתתאים בדיוק לצרכיו של הילד, כיון שעד כמה שתנסה להיות אובייקטיבי ונטול שיפוטיות, המפגש עם הילד יספק אינפורמציה שלא תמיד ההורים יכולים לספק. המשך יום מקסים

aviavid

New member
טל -

אבנר הוא מטפל בעצמו הוא שואל על תמציות ככלי טיפולי נוסף

טלי

מאיפה את יודעת שהוא שואל מסיבה X Y או Z? אם באמת הוא שואל על תמציות באך ככלי טיפולי נוסף והוא מסתמך על תשובות בפורום במקום ללמוד פרחי באך אני מעדיף לא לכתוב כאן את דעתי על זה.

תשובה מוזרה...

אני שואל: "מאיפה את יודעת שהוא שואל מסיבה X Y או Z?" את עונה: אז אל תכתוב !‬ מוזר עד מאוד...

aviavid

New member
משעמם לך ?

אני שואל: "מאיפה את יודעת שהוא שואל מסיבה X Y או Z?" הוא מטפל בעצמו ולא פעם שאל שאלה שכזו ---------- מכאן אני יודעת ! תבדוק בחתימתו ותראה שהוא מטפל כבר ענינו לו פעם באותה צורה והוא רק הודה לנו !

לא, ממש לא משעמם לי... מה איתך?... משועממת???

ראיתי את החתימה של האיש (גם לפני שביקשת ממני להסתכל עליה)... ראיתי תגם את החתימה שלך... אני תמיד קורא גם את החתימה. את יודעת מה ההבדל בין ללמוד מהתנסויות העבר לבין להיות תקועים בעבר?

milavnerm

New member
תגובה

שלום , חברים לפי הבנתי זה פורום שלא ב א לבדוק מניעים של אנשים . שאלותי באו ממקום של ידע , מטרת שאלותי באו רק לקבל נגיעה מזוית אחרת (לא טכנית איזה תמצית) אפילו ששאלותי כביכול תמימות. להגיע לתהליך טיפולי מוצלח אפשר בדרכים רבות כמורה אתה יודע זאת . כל טוב, כמו כן תודה לכולם על התשובות. אבנר

תשובה:

הדבר היחיד שהבנתי (וגם זה לא בטוח) מההודעה שלך זה שאתה רוצה לשמוע דעה (זווית אחרת) לגבי איך לטפל ב- "ילד בן 6.5 עם הרטבת לילה , סובל מחרדה קיומית לסביבה הקרובה והרחוקה. סביבת גדילה ביתית נורמטיבית." אשמח להתייחס לשאלה שלך אך היא לא כל כך מספקת לי נתונים. אני לא חושב שילד בן 6.5 יכול לסבול מ"חרדה קיומית" אלא אם כן הסביבה שבה הוא נמצא גורמת לו להרגיש ככה. סביבת גדילה ביתית נורמטיבית... מה זה? או ליתר דיוק מה זה נורמה? גבר עובד משמונה עד חמש, חוזר הביתה לאכול ולראות טלוויזיה, הולך לישון וממשיך את השגרה עד גיל הפנסיה? האישה מבשלת, מנקה וכו' ובזמן הפנוי מורטת שערות, צובעת את עצמה על מנת להיות אחרת ממה שהיא ומתלוננת שאין לה מספיק? וילד שבא לעולם בכל הסיבות הלא נכונות? לא פלא שילד כזה מפחד... הוא חייב לקבל תשומת לב מינימלית מההורים, ואם הוא לא בונה אסטרטגיות מתאימות הוא נשכח בצד, הצרכים שלו לא מסופקים ובגיל הזה כנעט בלתי אפשרי לשרוד בלי האוכל, המכסה והאהבה שההורים אמורים לספק לו. ככל הנראה הילד בריא! הוא עושה את מיטבו על מנת לשרוד, ההורים מצד שני, ככל הנראה צריכים ללמוד כמה דברים שהיא אמורים ללמוד לפני שהחליטו להביא לעולם ילד חדש.

milavnerm

New member
תודות לתשובה

התיחסותך נכונה , לשאלתך האם למדתי על תמציות באך במסגרת לימודית? - כן. השאלות נשאלו כולם בהקשרים בכדי לקבל רצף של כיוונים של שאלות ואולי תשובות. יש כמה שידורים אנגרטים שבאים ממקורות,וזמנים שונים שמשפיעים על התחושה וההשפעה שהוזכרה על הילד. חג שמח, אבנר,

Balancedflow

New member
אבנר,

אתה צודק לגמרי, גם אניחושבת שאין טעם בחיפוש המניעים של כל אחד מהמשתתפים הפעילים כאן. אני מודה לך על העלאת השאלות, ומקווה שבכל זאת קיבלת איזו נקודת מבט קצת יותר רחבה בהתייחסות לשאלתך לגבי הרטבת לילה.

Balancedflow

New member
כן, אני יודעת, קראתי בעצמי,

זה לא אומר שהשאלות שהעליתי לא צריכות להשאל, ואם הן לא נשאלות הרי שהטיפול לא יכול להיות מלא ושלם.

mayabee23

New member
שלום אבנר

האם אתה מכיר את הספר "עיקרון הרצף" ? ספר מומלץ מאוד יכול להיות שכל מה שבנך צריך זה להרגיש את אבא ואמא לידו בלילה. והבעיה תעבור מעצמה. בהצלחה

למעלה