הריון וטיסה

U n i v e r s e

New member
הריון וטיסה

שלום לכולן/ם,
זהו הריון ראשון שלי, ואני בשבוע 10.
בעלי ואני רוצים לטוס לארה"ב, כאשר הטיסה היא 12 שעות הלוך, ו-10 שעות חזור.
הייתי רוצה לדעת האם מישהי טסה מרחק/זמן כזה בשבועות מתקדמים, ולשמוע חוות דעת.
כמו כן, הייתי מעוניינת לדעת עד איזה שבוע מישהי טסה כאן.
הרופא שלי אמר שעד שבוע 24 כדאי לחזור, אולם רופאים שונים מציגים דעות שונות - כאשר כמובן אני מדברת על הריון תקין ולא בסיכון.

אשמח לשמוע

diklaf1

New member
אני טסתי בשבוע 9 לקוסטה ריקה

וחזרתי בשבוע 13 . תראי, אני לא יודעת מאילו סיבות את נוסעת והאם זה הכרחי - אני נסעתי לירח דבש שנקבע מראש, והאמת היא שהיה לי קשה. גם הטיסות הארוכות, גם הנסיעות, גם האוכל הזר... דווקא השבועות האלו הם בעייתיים גם בבית, אז בנסיבות כאלו - בכלל...
אם כבר לנסוע - אני חושבת שבשבועות קצת יותר מתקדמים זה יכול להיות עדיף..

השאלה אם מבחינת הביטוח זה הריון תקין

למה הכוונה? שגם אם מבחינתך ומבחינת הרופא ההריון תקין, בחברת הביטוח יתכן שכלל לא ישקלו לבטח את ההריון כי, למשל, בעבר הייתה לך הפלה או שההריון הושג באמצעות איקקלומין. לכן, חשוב מאוד לקרוא את הפוליסה בדקדקנות ולא להסתמך על דברי המוכרן של הפוליסה.

נניח שההריון אכן תקין ומבוטח: הרופא שלך צודק שכדאי לשוב עד שבוע 24 (למעשה, 23 פלוס, כלומר, לא לעבור את 24 פלוס 0) מכיוון שגם אם יש ביטוח לבעיות רפואיות עבורך בהריון (גם כאלו שלא קשורות הריון, כמו שבר ברגל) הרי שאין ביטוח של ממש ללידה וטיפול בפג (הפוליסות שאני מכירה שכן מתיימות לכסות, מכסות זאת בעלות זניחה לחלוטין ביחס לעלות הטיפול בפועל, כלומר, תת ביטוח של ממש, ואת לא רוצה למצוא את עצמך חייבת קרוב למליון דולר למערכת הרפואית האמריקאית, כי הביטוח כיזה רק עשירית מזה...).

לכן, מן ההבט הביטוחי: אם טסים, לבדוק שההריון מכוסה ושאין החרדה שלך.

לשאלת הסיכונים: טיסה ארוכה מגדילה את הסיכון לארוע קרישתי (גם ללא הריון) וכן כרוכה בחשיפה לקרינה קוסמית (כמו צילום חזה בערך, לכל כיוון). זו הסיבה שאם את כן טסה כדאי מאוד להקפיד על שתיה מרובה, הליכה במטו ואף להתייעץ עם רופא לגבי טיפול תרופתי סביב הטיסה.

בהצלחה בכל בחירה!

לדעתי אף חברת ביטוח לא מבטחת

(הם לא פרייארים...) ואף חברת טיסה לא מסכימה להעלות על טיסה (למעט אולי מקרי חירום מסויימים).

ובלי קשר לכסף, מאוד לא מומלץ לדעתי.

ronacu

New member
אני טסתי בהיריון הקודם

לניו יורק בשבוע 18 (או 19) חזרתי כעבור 4 שבועות בערך. הכל היה בסדר גמור.
בהיריון הנוכחי אטוס בשבוע 24 לדרא"פ (אין חזרה) 9 שעות טיסה (אומנם יש לי קרישיות יתר אך הרופא מאשר לי).

hadar 25

New member
אני ברגע זה הייתי אמורה להיות על טיסה לתאילנד

גם..ירח דבש שנקבע מראש...
כרגע אני בשבוע 11+2
בהתחלה הייתי שאננה ואמרתי שהכל יהיה בסדר...
אח"כ תקף אותי וירוס של הקאות ושלשולים ומיון..
דלקת בגיד ביד
ושבועיים אח"כ הפרשות חומות ובדיקות לבדוק שהכל תקין עםהעבור ( הכל תקין, בעזרת השם)...

הכל גרם לי להבין שככה אני לא טסה ושאני לא לוקחת סיכון.
דחינו לספטמבר לאירופה.

יש כאלה שעושות את זה, יש כאלה שלא לוקחות סיכון. זה הכל שיקול דעת שלך ובעיקר עניין של תחושה שלך עם עצמך, אם את מוכנה לאיזשהי חוויה כזאת בזמנים שכאלו..
(כמובן, זה בידיעה שההריון מלכתחילה תקין)
בהצלחה!

ככל הידוע לי, אין שום בעיה לטוס בשלב כה מוקדם

לשאלתך על טיסות העבר - אני טסתי בחודש שביעי, אבל רק עד צרפת..

גואיגול

New member
לפני שבועיים חזרתי מברלין

בשבוע 25 נלוותה סיבה קצרה אבל עבר בקלות. יש כל מיני טיעונים כנגד בגלל הקרינה אבל חוץ מזה חשוב בעיקר בטיסות ארוכות ללכת הרבה ולבקש מקום במעבר.
טיסה נעימה :)

תות קטן

New member
אני טסתי לארגנטינה בשבוע 22

ןחזרתי בשבוע 25. טיסה של ארבע ולצי שעות למדריד, אחרי המתנה של ארבע שעות בשדה עוד טיסה של 12 שעות ואם זה לא הספיק עוד ארבע שעות ברכב לאיפה שההורים של בעלי גרים...
היה בסדר גמור למרות הכל, הרופאה שלי אמרה שעדיף לחזור עד שבוע 24, חזרתי קצת אחרי..
ושכחתי לציין שעשינו את עם עם שתי בנות קטנות(6 ו-3)..בקיצור, תיהני!

אימהלה

New member
אני טסתי לארהב

בשבוע 14.. היה מדהים

ההריון היה תקין, התייעצתי עם 2 רופאות שאמרו לי ללכת על זה (אחכ לא יהיה לי זמן) טסנו לניו יורק לשבוע של פאן ושופינג.
ההנחיה היחידה שקיבלתי הייתה לקום לטייל כל שעתיים ולשתות מים , זה מה שעשיתי וזה קצת מבאס כי אי אפשר לישון רצוף, בחזור זילזלתי ובאמת התנפחו לי קצת הרגליים (הנפיחות ירדה),

היינו אני ובעלי אז הטיול היה נינוח כשרציתי לנוח נחתי, השכרנו אוטו ונסענו ברכבות, פחות חרשתי רגלי...

תהנו

לורןכהן

New member
טיסה בזמן הריון

אני הייתי בשבוע 22 עם הבן שלי כאשר הגעתי לישראל לחופשת מולדת. גרנו אז בטקסס והטיסה היתה יותר מ-12 שעות בגלל הטיסה הנוספת מדאלס לגרמניה (נסענו בלופטהאנזה) ואז מגרמניה לארץ ובחזרה.
היום הוא בן 13...

דרך אגב, תבדקי מהי המגבלה של חברות התעופה - אם הם מאשרים לך לנסוע אז סביר להניח שזה בסדר.

נסיעה טובה ושתגמרי בשלום

מה הקשר לחברת התעופה?

חברת התעופה לוקחת עליה אחריות למספר שעות מאוד מצומצם. רוב סיבוכי הטיסה, אם קורים, ממילא קורים שלא על המטוס (תסחיף ראתי, למשל). אין שום קשר בין הטיסה עצמה לבין הביטוח שיהיה לה או שלא יהיה לה בהיותה בחו"ל.

לורןכהן

New member
נ.ב.

אני ממליצה לקחת איתך מטליות או מגבות נייר ספוגות במספר טיפות של שמן לבנדר ואקליפטוס ולהשתמש לחיטוי מושב האסלה במטוס - זה מעולה!!
קחי איתך לטיסה גם כמוסות של חמוציות (גם להדס וגם לאטלמן יש) ליתר ביטחון. אני גם לוקחת איתי תמיד ג'ינג'ר מסוכר למקרה שיהיו לי בחילות או שלשולים. בנוסף, לאחר שעברתם את הביקורת של הדרכונים, תדאגי לקנות לך בקבוק מים מינרלים שיהיה איתך - לא תמיד נעים לבקש מהדיילת מים ולא תמיד מתאפשר לקום.

נסיעה טובה,

לורן

למעלה