הריון ונסיעה עם חברות לחו"ל

הריון ונסיעה עם חברות לחו"ל

היי לכולן. נעים מאוד.
אני בחודש החמישי להריוני הראשון ואני מתחילה להתמלא בחרדות. הגוף שלי משתנה ואני לא אוהבת את זה. ברור לי שזה טבעי, אך זה עדיין לגמרי לא קל לעיכול.
דיברתי על כך עם חברות ושיתפתי אותן. חברות שלי רווקות- אני הנשואה היחידה בחבורה. אין ספק שמדובר בחברות טובות. הן החליטו להפתיע אותי והזמינו לנו חופשה ברודוס - בלי בני זוג. נסיעת בנות- בטן גב. המטרה היא להרגע.

כולי בעננים הרמתי טלפון לבעלי לספר לו על ההפתעה הנעימה שהכינו לי החברות ונדהמתי לגלות שהרעיון נראה לו גרוע מאוד והוא לא רוצה שאסע בלעדיו.
הוא טוען שאני בהריון ואני לא יכולה לסוע ככה לחופשה לא אחראית.

כדי שתבינו את התמונה, בעלי מאוד לא אוהב את חברות שלי ולא סומך עליהן. הוא חושב שהן לא אחראיות ורק רוצות לעשות כיף עם בחורים. מיותר לציין שזה ממש לא ככה!
מטרת הנסיעה היא לעשות לי טוב, לבלות זמן איכות יחד, לנוח ולהרגע. הוא לא מבין את זה!!
התחלנו להתווכח והגענו לטונים גבוהים ולא נעימים ואז פתאום הוא זרק שהוא אוסר עלי לסוע. שאני נושאת בבטני ילד שהוא גם שלו והוא רוצה שאהיה תחת העיינים שלו.
אני מרגישה כלואה!! הוא לא יכול לאסור עלי לסוע!!

ברור לי שהריב הזה לא יוביל לשום מקום ושאם אסע זה יוביל לפיצוץ אבל הכרטיסים כבר הוזמנו ואני חייבת את החופש הזה. החופש הזה יעשה לי טוב, לי ולעובר. אני מרגישה חנוקה!
מה אתן הייתן עושות במצבי?

mitmit11

New member
הייתי טסה כתלות בתזמון

כלומר אם תחזרי לארץ עד שבוע 23 אז כן. אחרי - אני לא יוצאת מהארץ היות ואם יש סיבוך כלשהו שמוביל חו"ח ללידה מוקדמת אין כיסוי ביטוחי מספק ובשלב זה העובר כבר בר-חיות. העלויות מטורפות.
&nbsp
נסי להבין עם עצמך איך את תהני בחופשה כזו. אני בהריונות נמנעתי מכל מיני מסיבות כי כל החברים שתו ועישנו ואני לא יכלתי וזה ביאס לי את כל הערב ולכן העדפתי להישאר בבית.
&nbsp
בלי קשר למה שתחליטי - את צריכה לפתור את העניין מול בעלך. הוא לא יכול לאסור עלייך לסוע. פשוט לא. נקרא שיש פה עניין קיצוני של קנאה.
בלי קשר, למען ההרמוניה בחיי הנישואין אתם צריכים להגיע להבנה מסויימת ביניכם על איך מתמודדים עם מקרים בהם הדיעות שלכם מנוגדות מאוד.

אני מבינה את הפן הבריאותי עליו את מדברת

אבל זה מטריף אותי שהוא אוסר עלי. אני אחכה שהוא יגיע בערב וננסה לדבר בצורה הגיונית.

תודה

mitmit11

New member
ולכן רשמתי את פסקת הסיום

הוא לא יכול לאסור עלייך ושם הבעיה שלכם. חשוב שתפתרו את זה ביניכם כי הקונפליקטים בחיי הנישואים הופכים להיות רבים ומורכבים יותר ברגע שהופכים להורים.

טסה. הוא מגזימן!

ושיטוס ויהנה גם עם החברים שלו רגע לפני שהכל משתנה ויש ילד
אוסר עלייך? סליחה??? יכול לנסות לשכנע אותך או לכעוס (שזה לא לעניין אבל יכול..) אבל לאסור?? לא הוא הולך להיות בקרוב מאוד כבול לתינוק והנקה ולפני עם בטן הר שאי אפשר לעשות כלום. זה יעשה לך טוב? לא יבאס אותך שכולן שותות ואת לא יכולה? שכולן בשמש ואת צריכה בעיקר צל? חופשה רגועה? שלא תעזי לא לטוס בגללו זה יביא אותך ואת הזוגיות שלכם למקום מאוד לא טוב...
אם הוא לא סומך עלייך עכשיו כשהתינוק בבטנך איך יסמוך עלייך כשאת תהי אמא של הדבר הכי יקר לו?
הוא מעצבן, לא הגיוני, ולא מפרגן. שיתעורר על עצמו...
תעשי חיים

אני כל כך אחראית...באמת..אני לא מבינה מה הוא רוצה

זה נטו בגלל שהוא לא אוהב את חברות שלי.
תודה על התמיכה...כמו שכתבתי למעלה, אני אחכה שהוא ירגע מעט וננסה לדבר בצורה הגיונית.

הוא לא יכול לאסור עלייך, אבל זה ההיריון שלו גם ולדעתי

צריך להתחשב בו.
אני לא יודעת באיזה שבוע את, אבל אחרי שבוע 24 ממש לא הייתי נוסעת.

מיכלי 55

New member
מחזקת את גבול שבוע 24

ה"בעיה" עם לטוס אחרי שבוע 24 היא לא רפואית (בהינתן הריון תקין ובריא...) אלא של ביטוח. כך שהרופא יכול לתת לך אישור ולומר שאין בעיה לטוס, אבל הוא לא יצטרך להתמודד עם עלויות הטיפול בפג במקרה שתהיה בעיה.

מכירה לא מעט נשים שטסו בשבועות מתקדמים יותר, בעיניי זה הימור כלכלי גדול.

בכלל אחרי טרימסטר ראשון עדיף להימנע מלטוס

בפרט למדינות עם שירותי רפואה פחות מפותחים.
בטרימסטר ראשון, אם משהו משתבש אין הרבה מה לעשות... אבל גם אז מלחיץ לעבור הפלה רחוק מהבית.
החל מטרימסטר שני יש טיפולים שיכולים למנוע לידה מוקדמת אם מתפתח איזה סיכון בהריון וכמובן לטפל בצורה טובה יותר באמא במקרה כזה.
ממליצה לכותבת להגיד לחברות שלה שהרופא לא ממליץ על טיסה ולנסות להמיר לסופ"ש בצימר בישראל. זה גם משהו שיהיה לבן הזוג יותר קל לקבל.
אגב, אני סקרנית לדעת איך היא היתה מקבלת הודעה של בעלה שהוא טס עכשיו עם חברים לרודוס להתאוורר קצת...

niki11111

New member
אוסר עליך? באיזה שנה הוא חי?

בלי קשר לשבוע שאת נמצאת בו, כל השיח הזה של אוסר מתיר אין לו שום מקום בזוגיות או בכלל ביחסים בין אנשים בוגרים. הוא יכול להיות מודאג, הוא יכול לבקש. הוא אפילו יכול לכעוס שאת נוסעת. אבל אוסר? ברצינות?

אם נתעלם לרגע מהמינוח, האם יש לו סיבה להיות מודאג? האם החברות שלך עושות סמים? האם יש סיבה שהוא לא אוהב אותן?

אם הייתי במקומך ובהנחה שאין סיבה רפואית לא לנסוע הייתי נוסעת ועוד איך. כי באיסורים ובהגבלות מתחילה שליטה של בן זוג בבת זוג וזה משהו שצריך לגדוע באיבו.

הוא צודק פעמיים.

רודוס זה כמו אילת...זה מקום לטיסה למסיבות ובחורים. פחות להרגע.
אם הן היו רוצות בטובתך ולטוס להרגע, היו מזמינות יעד אחר. במיוחד בקיץ רודוס
תהיה מלאה בצעירים ישראלים ויהיה די חם במעלות גם לא יודע כמה זה טוב לך!
&nbsp
את חייבת חופש, אבל לא את החופש הזה. אם הן לא היו רווקות אז הייתן באותו ראש ופאזה
גם בחו"ל. הוא חייב להשתנות אם הוא יותר תורם להרגשת החנק ורצון לחופש מאשר לתמוך בך בהריון.

רונית 294

New member
מסכימה עם בעלך...

לא נראה לי מתאים לטוס לחו"ל עם חבורה של בנות רווקות. בדיוק כמו שלא הייתי רוצה שבעלי יטוס לחו"ל עם חבריו הרווקים. בוודאי לא כשאת בהריון בחודש חמישי כשהכל יכול להסתבך. בכלליות אני לא בעד טיסות בהריון.

הגעתי מהראשי, כפגית מבוגרת שנזקי הפגות

מנעו ממני הורות
לדעתי יש פה 2 דברים, אחד ההתנגדות של בעלך לזה שתצעי לנופש עם החברות והשני הטיסה לרודוס
לדעתי תבקשי מהחברות בילוי של סוף שבוע בארץ (חוץ מאילת) כדי שאם חלילה משהו ישתבש תהיה קרובה לבית חולים עם פגיה
ואז להסביר לבעלך שהתינוק המשותף חשוב לך וגם בגלל זה את רוצה בילוי רגוע עם החברות

בלונד23

New member
לאסור הוא לא יכול

את בוגרת. לא ילדה.
מציעה לך לשקול טוב טוב את היחסים ביניכם ומה המעמד שלך לעומתו, כי אם זה מתחיל ב"לאסור" זה עלול להיגמר רע. בכלל, בעל קנאי זה משהו מאוד לא מומלץ וצריך להעמיד לו גבול מהתחלה.
נוסעת - ומנצלת את הנסיעה כדי לשקול מה לעשות האלה, אולי טיפול זוגי.

Mila111

New member
הוא לא אוהב אותן? יופי! הוא גם לא הוזמן.

א. מה את שואלת אותו? תמסרי לו שתקופת האבן בה גבר אסר על אישה לעשות משהו חלפה חלפה..תיהי חזקה ותעמדי על שלך אם את רוצה לנסוע את פשוט נוסעת.

ב.חברות שלך פרגנו לך והזמינו אותך בתקופה שאת הכי צריכה להתאוורר לכי על זה!!!

ג. לפעמיים שוכחים שהתינוק מצטרף לחיים שלנו ולא להפך..באופן אישי אני טסה בשבוע 28 לארצות הברית ואני טסה כי הייתי טסה גם אם לא הייתי בהריון. הטיסה תוכננה וכך יצא לא עלתה השאלה בכלל אם לבטל בטח שלא בגלל לידה מוקדמת.

אכן יש סיכוי (כמו כל דבר בחיים) שאלד שם מבחינתי זה אותו סיכוי אם לא יותר נמוך שאצא מחר לרחוב ואדרס אין ערבויות בחיים.
הכל יכול לקרות ואני לא מתנהלת מפחדים.

תעשי חיים!!!

למעלה